KAPO-moji modeli

KAPO

Poznati forumaš
JŽ Gbs-z od Herisa :) .
Napravio sam iste "modifikacije" kao na SŽ i HŽ modelima. Odlično vozi!
DSC_8195_zpsxh4fjulb.jpg

JŽ, SŽ i HŽ :cool_2:
DSC_8203_zpspvmegyzj.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Nije mi baš jasno čemu je Heris (i neki drugi) išao komplicirati izvedbu vagona sa (polu)pokretnim postoljima ako se
to u praksi pokazalo lošim?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
SŽ Gbs-z od Herisa
DSC_8197_zpsyesalls4.jpg

Vagon je isto nabavljen preko @nik -a!
Vagonu sam postolja zalijepio te su sad fiksirana i vagon savršeno prolazi kroz najmanje zavoje:cool_2:!
Gdje si "ukrao" zuti kotacic od ventila? (umjesto onih preružnih Herisovih)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pa to je original Herisov kotač ručne kočnice.
hm onda su mi je jedan kolega s foruma podvalio neki suludi kotac. Slikat cu sutra pa ti poslajem.
Pozz

Davor
 

nik

Veteran foruma
hm onda su mi je jedan kolega s foruma podvalio neki suludi kotac. Slikat cu sutra pa ti poslajem.
Pozz

Davor
Heris modeli prve serije imaju ovaj minijaturni kotačić koji si komentirao na slici a modeli druge serije imaju divovski kotač američkog tipa kakav pretpostavljam da je tvoj.
 

KAPO

Poznati forumaš
Roco JŽ 361 007
DSC_9249_zpsilys6zrs.jpg

Lokomotiva je skoro pola godine kod mene ali nikako da je predstavim :glup. Kupio sam je iz Slovenije za jako malo novaca pošto je bila razbijena i u dijelovima.
Najvjerovatnije je doživjela pad sa police. Zahvaljujući kolegi @nik -u lokomotiva je dobila neke dijelove koji su falili:naklon:!
Lokomotiva obnovljena i savršeno vozi. Naravno digitalizirana je :D .
 
Last edited:

KAPO

Poznati forumaš
Jedna lokomotiva koja je već neko vrijeme kod mene:cool_2:!
Roco FS e.636 041
DSC_0426_zpss66kax1p.jpg


DSC_0427_zpsm7ctio4e.jpg


DSC_0428_zpslge749az.jpg

Lokomotiva je kupljena od @nik -a. Fantastična mašina. Sada Deposito Locomotive Mattuglie broji tri zglobnjače.
041 je na srednjem postolju dobila dodatne kontakte, tako da sada uzima struju sa pet osovina i savršeno vozi.
DSC_0446_zpsnufeneor.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Danas su u depo Matulje dopremljena dva teretna vagona :yes .
DSC_3498_zpswva64zzd.jpg

U donjoj kutiji nalazi se SŽ Eas-z koji je iznajmljen OBB-u.
DSC_3510_zpsb4fkjzyu.jpg



DSC_3521_zpscebzqnbl.jpg

U gornjoj kutiji nalazi se jedan talijanski vagončić. Fotografije će biti večeras jer uz njih idu dva filmića koje treba pripremiti;).
 

KAPO

Poznati forumaš
Vagončić iz gornje kutijice:
SV (Società Veneta) otvoreni vagon.
DSC_3524_zpskdve2cql.jpg

Vagon mi je dosta značajan jer postoji jedna fotografija istog tipa vagona u FS varijanti u Matuljima. Matulji su bili dio Italije pa je možda koji SV vagon došao u "goste".
DSC_3525_zpsxuzewssy.jpg

U kratkom sastavu je jedan vagon kojeg još nisam predstavio, a kod mene je već nekoliko mjeseci.
Vagon je služio za vožnju smeća u depou Trst. Isti je očuvan u željezničkom muzeju u Trstu.
DSC_3528_zpszhqmryzl.jpg

Vagoni su nabavljeni od kolege @nik -a:palci_gore:! Sa filmićem nisam pretjerano zadovoljan tako da ću ga objaviti naknadno:crvenilo:.
 
Last edited:

KAPO

Poznati forumaš
Nakon dugo vremena, konačno je u moj depo došla nova lokomotivica:). Meni jako dragu lokomotivu,
SŽ 342 sam kupio od prijatelja @nik -a. Model je ACME SŽ 342 004.
SŽ (JŽ) 342 je nekad davno vozila po mojim krajevima pa mi je zbog toga jako draga.
Stavljam seriju fotografija koju sam snimio danas u Šapjanama:fotic:. Tu svakodnevno dolazi Moped.
Danas je u Šapjanama bio Moped 005, a moj je 004.
Da krenem sa fotografijama...
DSC_2596_zpsxaq2x9ns.jpg

004 & 005
DSC_2618_zpsht0haq9g.jpg


DSC_2708_zpszildof5a.jpg


DSC_2752_zpsichnowti.jpg
 
Last edited:

KAPO

Poznati forumaš
DSC_2791_zpsemlt4fig.jpg


DSC_2851_zpsfijhkwuj.jpg

I na "maketi". Lokomotiva dobro vozi i zadovoljan sam sa njom. To je prva lokomotiva u mojoj kolekciji sa 21 pinskim dekoderom.
DSC_2099_zpsmxbqv10c.jpg


DSC_2101_zpsfmnwlzbo.jpg

I za kraj, JŽ 342 nepoznatog broja u kolodvoru Opatija-Matulji;).
006_zpsqwdaf2ps.jpg

Uz Mopeda, došla su dva vagončića, a jedan je na putu. Priča o njima će biti naknadno...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh