Kasarna Matulji

KAPO

Poznati forumaš
Otvaram temu o mojoj kolekciji vojnih vozila :cool_2:.
Kroz nekoliko mjeseci, sakupilo se nešto vozila. Neka vozila su sastavljena, a neke treba sastaviti...
Za početak... Američka vozila. Vozila je sastavio @nik !
DSC_5706.jpg
Dva ZIL-a 157. To su prvi vojni modeli u kitu koje sam sastavio. Hvala @nik -u na pomoći oko sastavljanja!
DSC_5710.jpg
Trenutno radim na ovom projektu!
DSC_5735.jpg
Neki, još ne sastavljeni modeli. Dvina će ići na buduću maketu, a dvije haubice će se voziti na vagonu.
DSC_5738.jpg
Tu ima sedam BRDM-ova. Pet ih je sa Maljutkama, jedan je zapovjedni, a jedan će biti milicijski.
Crni kitovi su T-55. Dva tenka će se voziti na vagonu, u originalnoj boji, a jedan tenk će imati ralicu i biti će negdje na budućoj maketi.
DSC_5746.jpg
:papa:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
S iznimnim interesom pratim ;)

Ps. Ukoliko koja slika ima (ako i nebude u ovoj temi stavljam tj. biljezim se da i ja bacim oko :) ..samo salji kolega ;) )
 

nik

Veteran foruma
Da dopunim napisano. Ova tri Roco američka vojna vozila (Dodge, Jeep i GMC) sam ja ofarbao prije cca 20 godina za sada pokojnog modelara. Kasnije su ti modeli otkupljeni od njegove udovice da bi ih na kraju od mene kupio Kapo. Boja je neka neodređena mat zelena (Humbrol) a u kasarni Matulji će predstavljati JNA vozila iz epohe 3 (još u boji u kojoj su došli iz USA kroz MDAP program vojne pomoći). Uz njih ide još jedan GMC kamion (ali sa vitlom i limenom kabinom) a oba će vući po jednu američku 105mm haubicu.
 

nik

Veteran foruma
Nastavljam sa dopunama. Ova dva ZIL kamiona će zajedno sa GAZ terencem, četiri BRDM-2 sa Maljutkama i zapovjednim BRDM-2 predstavljati protuoklopnu jedinicu koja ide negdje na teren radi vježbe (sva vozila sa Maljutkama će imati spuštene lansere u transportnom položaju). Maljutke će biti starija verzija (9P122) kod kojih lansirno vozilo ima samo jedan prednji prozor. Kod ovih modela je riječ o epohi 4.

Peti BRDM-2 sa Maljutkama će biti sastavljen u borbenom položaju (podignuti lanser) a predstavljati će Maljutku novjeg tipa (9P133) kod koje lansirno vozilo ima dva prednja prozora (veći i manji). Ovaj model neće biti u sastavu prethodno opisane kolone na maršu već će biti postavljen u okviru nekog tehničkog zbora (izložbe) vojne opreme na maketi (zajedno sa još nekoliko primjeraka različitih vojnih vozila JNA), u epohi 4b.
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
@nik 9P133 bi bio model od Armour 87 a ciji je model ( 9P132 starija verzija)??
9P133 je jedini model koji postoji ali kako prednji prozori nisu potpuno otvoreni nego imaju plastičnu opnu koju treba probušiti/ukloniti onda ako ju uklonimo samo sa većeg prozora dobijemo 9P122.
:mamurluk:
 

nik

Veteran foruma
Da dopunim napisano. Ova tri Roco američka vojna vozila (Dodge, Jeep i GMC) sam ja ofarbao prije cca 20 godina za sada pokojnog modelara. Kasnije su ti modeli otkupljeni od njegove udovice da bi ih na kraju od mene kupio Kapo. Boja je neka neodređena mat zelena (Humbrol) a u kasarni Matulji će predstavljati JNA vozila iz epohe 3 (još u boji u kojoj su došli iz USA kroz MDAP program vojne pomoći). Uz njih ide još jedan GMC kamion (ali sa vitlom i limenom kabinom) a oba će vući po jednu američku 105mm haubicu.
Mala izmjena 'sastava'...
Jedan Džems će vući 105mm haubicu a drugi top ZIS-3.
Predstavljati će zajedno sa Džipom i Dožem odlazak neke školske jedinice na gađanje.
 

nik

Veteran foruma
Nastavljam sa dopunama. Ova dva ZIL kamiona će zajedno sa GAZ terencem, četiri BRDM-2 sa Maljutkama i zapovjednim BRDM-2 predstavljati protuoklopnu jedinicu koja ide negdje na teren radi vježbe (sva vozila sa Maljutkama će imati spuštene lansere u transportnom položaju). Maljutke će biti starija verzija (9P122) kod kojih lansirno vozilo ima samo jedan prednji prozor. Kod ovih modela je riječ o epohi 4.

Peti BRDM-2 sa Maljutkama će biti sastavljen u borbenom položaju (podignuti lanser) a predstavljati će Maljutku novjeg tipa (9P133) kod koje lansirno vozilo ima dva prednja prozora (veći i manji). Ovaj model neće biti u sastavu prethodno opisane kolone na maršu već će biti postavljen u okviru nekog tehničkog zbora (izložbe) vojne opreme na maketi (zajedno sa još nekoliko primjeraka različitih vojnih vozila JNA), u epohi 4b.
I ovdje male izmjene...
Uz BRDM-ove sa Maljutkama će ići ZIL sa drugačijom zatvorenom nadgradnjom (obli krov) a ovaj sa slike na početku teme će zajedno sa Pinzgauerom (također već na slici gore) i izviđačkim BRDM-om (onaj koji je prvobitno trebao biti Milicija) ući u sastav izviđačke čete kao što je recimo ova iz Postojne sa linka ispod.
14icTI18.JPG

089.jpg

056.jpg

14ic1985-86-3.jpg

BRDM-2-KUPA-82.jpg

http://izvidjaci14cete.free.fr/index.htm
 

Miloskalezemun

Član foruma
Dobra je ova tvoja tema.suvise sam nov u ovome i nisam do sada vidjao vojna vozila po radnjama(ili se nisam osvrtao na njih) jedino od Roca sam vidjao...jel mozes da mi kazes kako se krecu ovi pinzgaueri? Hvala
 

nik

Veteran foruma
Dobra je ova tvoja tema.suvise sam nov u ovome i nisam do sada vidjao vojna vozila po radnjama(ili se nisam osvrtao na njih) jedino od Roca sam vidjao...jel mozes da mi kazes kako se krecu ovi pinzgaueri? Hvala
https://www.panzerfux.de/Sortiert-n...SessionId=&a=article&ProdNr=ROC-05070&p=21992
https://www.panzerfux.de/Sortiert-n...SessionId=&a=article&ProdNr=ROC-05102&p=21992
https://www.modellbahnshop-lippe.co...06007-0-0-0-4-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
 

Miloskalezemun

Član foruma
Hvala jos jednom!
Ali kod mene je sve nekako vecito neckanje...sada sam u fazonu da uzimam vojna vozila,a nemam mesta gde kasarnu da postavim.Tako da cu ostati kod civilnih vozila najvise...nek ukrasavaju ulice...
 

ninoantoncic

Član foruma
Hvala jos jednom!
Ali kod mene je sve nekako vecito neckanje...sada sam u fazonu da uzimam vojna vozila,a nemam mesta gde kasarnu da postavim.Tako da cu ostati kod civilnih vozila najvise...nek ukrasavaju ulice...
Svaka čast kolega ipak ostanite u putničkom prometu mada moram priznati onaj tko sakuplja vojna vozila da se upušta u svijet bezbroj mogućnosti, ja sam imao đipove iz ll. svjetskog rata i moram priznati da su predivni i puni detalja no nažalost riješio sam ih radi financijske situacije,a i beba mi je došla u kuću pa morao sam osloboditi mjesta
Još jednom veeeeeeeeeeeeeeeeeliki lajk za kolekcionare vojnih vozila
 

nik

Veteran foruma
@KAPO nam se nešto ulijenio po pitanju slikanja svojih novih vojnih modela...

Evo onda par slika njegovih još nedovršenih Kraz kamiona u JNA boji.

DSC_5363 - Copy.JPG

DSC_5184 - Copy.jpg

Nadajmo se da će ga ovo potaknuti da stavi slike gotovih modela.

Ovih i još drugih...

:vrag3:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nik, ko je proizvođać onog Jeepa iz prvog posta? Onaj je zanimljiv i kao "civil".
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh