Klein Modellbahn - upitnik iz godine 2005

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Otkrio sam da u mom računalu još uvijek imam spremljen upitnik s kojim je Klein želio otkriti koji bi modeli bili najzanimljiviji za kupce. Ne sjećam se je li ikad objavio rezultate ankete, no svakako nisu mu mnogo pomogli jer je godinu i pol kasnije prestao s proizvodnjom.

Prvih 5 stranica upitnika:IHREME~1.JPGIHBA78~1.JPGIH7059~1.JPGIH6939~1.JPGIHREME~2.JPG
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ja bih radije imao KkStb 80, koja je naša JŽ 28 (KkStb 180 je JDŽ 135). Ali ko bi radio jednu, vjerojatno ne bi trebao imati problema napraviti i KkStB 180. Prva, KkStB 270 je bila napravljena ali prebrzo je KMB otišao u...
No zanimljiv je i Schotterwagen :)
 

romi

Član foruma
KkStb 80 svakako i to što prije ,ko zna možda se ona pojavi jer je je to ipak pet osovinska ljepotica koja je zadamfala !! Možda iz tog razloga povodom neke sto i nešto godišnjice !! Roco naš nju napravi.
 

nik

Veteran foruma
Zanimljivo, što je sve bilo u fokusu za izradu :plac:
View attachment 113376
Moje je mišljenje da je jedan od razloga propasti KMB bio taj što su se odlučili raditi moderne austrijske vagone u 1:100 (one koje Roco radi u 1:87). Mislim da su to bili Lange Schlieren i katni vagoni. Ti projekti su bili slijepa ulica koja je odnijela previše resursa. Da je izbor bio pametniji i financije bi drugačije išle.

Moja je teorija da se proizvođači ne trebaju zamarati anketama nego hrabro ići u projekte za koje smatraju da imaju perspektivu. ACME nije radio ankete nego je 2010. izbacio prve modele Goša vagona. Nakon što izađu setovi Simplon Express IV i Mostar Dalmacija III imati ćemo u 10 godina ukupno napravljenih 80 modela Goša vagona (Y, Z2 i Z1).
 

duro

Novi član
Otkrio sam da u mom računalu još uvijek imam spremljen upitnik s kojim je Klein želio otkriti koji bi modeli bili najzanimljiviji za kupce. Ne sjećam se je li ikad objavio rezultate ankete, no svakako nisu mu mnogo pomogli jer je godinu i pol kasnije prestao s proizvodnjom.

Zdravo,
Sjećam se ove ankete koju sam također ispunio i sam.
Ne sjećam se kako, možda putem pošte Klena Modellbahna, ali došao sam do rezultata.
Klein je sam komentirao rezultate; u parnim lokomotivama pobjeđivao je BR52, ali Klein je proizvoljno odlučio, da to nema smisla i da je puno bolje usredotočiti se na proizvod ÖBB 33.
Tada nije postojao model Roco, ali kad se pojavio, bio je to ogroman uspjeh. Ovo je bila još jedna od Kleinovih mnogih pogrešnih odluka ...

Za mene je takav odgovor na rezultate ankete bio veliko razočaranje.

Velika je šteta što Klein Modellbahn više nema, mogli bi smo se nadati mnogim našim modelima, barem za preradu...

Pozdrav
matej
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
...ali prebrzo je KMB otišao u...
No zanimljiv je i Schotterwagen :)

Stvarno? Pod kojim rednim brojem u upitniku i zakaj? :hihihi:

He, he, to je bilo kak ohrabrivanje učitelja u stilu: »Da, da, dobro ti ide, blizu si, nastavi i izgovori to do kraja, siguran sam da znaš pravi odgovor«, ali čini mi se da kolega Gorchi to nije tako shvatio…

Dakle još jednom, i sada uz malu pomoć - na kaj podsjeća ovo iz prijedloga pod brojem 7? ;)

Unbenannt-01.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
He he... :) Znamo mi taj vagon jako dobro ali kako se vidi interes je prodaja ne velikim trgovima. Sada bi se Klein mogao da pogrize.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh