Koja je ovo lokomotiva?

MrVirus

Poznati forumaš
dobio sam ovu lokomotivu, a ne vidim proizvođača da bih znao o kojoj se lokomotivi radi.
ima li netko sliku unutrašnjeg mehanizma jer izgleda nedostaje jedan zupčanik...
 

Attachments

  • 001.JPG
    001.JPG
    67.7 KB · Pregleda: 215
  • 002.JPG
    002.JPG
    53 KB · Pregleda: 214
  • 003.JPG
    003.JPG
    60.6 KB · Pregleda: 211

MrVirus

Poznati forumaš
gledam po krovu, ali ne vidim tragove pantografa koji bi falio, ili ičeg drugog...
 

andrej

Aktivan član
Znači radili su ih Roco, Fleischmann i Lima. Brawa ? Roco nije, jer bi bila detaljnija. Mislim da je i Fleischmann koristio motore kao i Lima ili pak obratno. :zvizdi:

:plaza:
 

matija

Član foruma
Da te nadopunim rado ju je i PIKO, ali ova na fotografiji je najverovatnije Lima.
 

ivan2horvat

Član foruma
Promatram loksu i stvarno mi nije jasna ta veza pantografa i krova. Na e-bayu mi izgleda kao da je pantograf povezan u sredini preko limića sa šarafićem na krov, no na ovoj tvojoj MrVirus nema nikakve rupice za šaraf osim ona 2 pipka. A iskreno sumnjam da su ta 2 pipka dovoljna da bi držala pantograf koji bi u ovom slučaju služio samo kao vizualni pantograf bez svrhe prijenosa struje sa KM-a. (ispravite me ako nisam u pravu). :) Ja sam donedavno imao jedan Limin set (Pendolino). Imao je plastične pantografe koji su bili vezani šarafom za krov.
Inače samo da nadodam, osim liminih modela još i Fleischmann ima takve motore. Bar sam do sada uspio vidjeti takvu konstrukciju motora u njihovim modelima.
 

MrVirus

Poznati forumaš
ima li netko neku sličnu da mi poslika prijenos zupčanika, jer mi se čini da fali jedan....
 

andrej

Aktivan član
ivan2horvat kaže:
Evo naletio na još nešto, ne znam baš njemački no možda ovaj link riješi enigmu oko pantografa i proizvođača modela. Očito je postojala i samo diesel verzija. :)http://www.google.hr/imgres?imgurl=...=N&ndsp=20&tbs=isch:1&ei=Ebd0TY_WGdKBhQetppQ8
Da, i po kopčama se može razlučiti između Lime i Fleischmann izvedbe, što i na tom forumu spominju. Fleischmann ima karakterističnu kopču.
Obzirom na tipizirani motor i način prijenosa, moglo bi biti da su zupčanici kod takvih modela isti, pa i kod onih sa okretnim postoljima.

:plaza:
 

ivan2horvat

Član foruma
Tražim neki manual po netu, al iskreno sumnjam da ću ga nači. Pogotovo ako se radi o Limi. Kao što sam naveo u prijašnjem postu imao sam Limin set i nisam u njemu dobio nikakve upute, osim kako se spajaju tračnice i napajanje. :uvrnut Ne znam kakva je situacija ako kupuješ neki model baš u hobby varijanti. Možda tamo prilože upute o održavanju?! Bilo bi mi u svakom slučaju drago pomoći kolegi.
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Mislim da sam negdje vidio da takvu lokomotivu sa pantagrafom ima keko, ne sjećam se gdje je to bilo i koji proizvođač lokse, ali pošalji mu pp pa vidi sve. :palac_gore:
 

bnsf

Član foruma
Mislim da je od Damira ista nisam siguran <a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=19&t=2258" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=19&t=2258</a> ;)
 

matija

Član foruma
Ljudi to je definitivno LIMA. Pojavljuje se u katalogu 1977/78 pod kataloškim brojem 1660,i ima neku plastičnu aproksimaciju od pantografa a u jednom kasnijem (možda 1980) pod kataloškim brojem 1606 i ima metalni pantograf. S obzirom da ova nema nikavu naznaku da je postojala rupa za zavrtanj, pretpostavljam da je postojala ta plastična aproksimacija od pantografa koja je jednostano bila kao patent prčvršćena na ona dva mala štifta na krovu i to je kataloški broj 1660 iz 1977/78 godine.
 

Damir

 
Osoblje foruma
nickname25 kaže:
Mislim da sam negdje vidio da takvu lokomotivu sa pantagrafom ima keko, ne sjećam se gdje je to bilo i koji proizvođač lokse, ali pošalji mu pp pa vidi sve. :palac_gore:


Ja sam im sada novi ponosni vlasnik :plaza: To su 2 kom,Roco
Gledao sam ih iz nutra kad ih je Andrej servisirao,ali nisam poslikao :( Ne bi se usudio sam ih otvarati jer su živa minjatura,pa me strah da nešto ne poiskače van onda sam nagrabusio :D Svaka osovina ima na sebi po jedan zupčanik koje pokreće bužir pričvršćen za rotor motora! Odgovor na mislim MR Virusovo pitanje oko zupčanika. :palac_gore:
 

Attachments

  • 001.JPG
    001.JPG
    257.2 KB · Pregleda: 116
  • 002.JPG
    002.JPG
    304.3 KB · Pregleda: 117
  • 003.JPG
    003.JPG
    273.2 KB · Pregleda: 117

MrVirus

Poznati forumaš
evo slike i u plavom krugu je zupčanik, a u crvenom ga nema. on vjerovatno nedostaje? neka ideja kako ga zamjeniti?
 

Attachments

  • 004.JPG
    004.JPG
    131.2 KB · Pregleda: 36

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh