Kompozicije u filmu "Vagon Lits"

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
prtljažni Ds OBB, Schurzen OBB-B, OBB s WC u sredini, od JŽ AB Poljak X, JŽ B Ganz, JŽ Y, JŽ WL KSR, prema sastavu s austrijskim vagonima to je vlak iz Beča ili su dodani kursevi u Zagrebu iz Beča za Beograd i dalje...
 

4w4

Član foruma
Prije nekoliko godina je negdje bilo rijeci o ovom filmu iz 1976 ..i kompozicijama u njemu...po meni na pocetku je nocni brzi Bg-Sa ..i cuje se najava za njega sa razglasa..i poklapa se sa sastavom po onom istorijskom STU iz tog vremena kog je na mrezu dostavio poodavno g.prometnik iz Zapresica...(mnogo vise wl u toj kompoziciji je u 70 im nego u 80 im..kada je samo jedan... uz jedan bc )..pa 'Maribor express'..koji u to vrijeme ima kurseve za Koper ...(u 80 im 'Slavija'..i bez tih koperskih kurseva...koji su u sklopu brzog 'Slovenija')..bijeli vagoni su skopska posl .garnitura ..oni nisu imali plavu gredu ..nego je rijeseno ovako kako se vidi u filmu..potom 'Istambul express' je prepoznatljiv..i na kraju mislim da je nekadasnji 'Tauern Orient'..taj sto ulazi u beogradsku stanicu sa 441-019...vide se tamo desno FS kola iz 50 ih..i to su vagoni sa 'Direct Orient' i treba da uslijedi slozen manevarski rad i formiranje 'Athenes express' i 'Marmara express'..ne bih se usudio oko nekih drugih kompozicija iznositi procjene...
 

Davor

Veteran foruma
Imamo 5 kompozicija koje se celovitije pojavljuju:
1. na početku tokom špice sa OBB vagonima
2. voz sa JŽ zelembaćima i jednim Wl
3. voz sa belim vagonima
4. voz snimljen iz polja, verovatno na lokaciji Batajnica, Pazova...
5. voz kod starog železničkog mosta
 

4w4

Član foruma
Na peronu je sarajlija...po meni...potom tamo gdje su OBB klase je 'Maribor express' ...ona nocu sto protutnji kroz neku stanicu...ne usudjujem se procjenjivati..bijelac je skopska garnitura..kompozicija iz polja ..ne usudjujem se procjenjivati...i 'Istambul express ' je taj na ulazu na most preko Save u Beogradu...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh