Krađa u Backo Mini Expressu

pepe

Član foruma
drske kradje i prevare postale svakodnevnica u svim zemljama, ono tipa u sred dana pred stotine ljudi,
ovo je neobicno da operisu u grupi, vrednost je jako mala za toliko ljudi ili da neko naruci ovakvu kradju, verovatno grupa koja ovako peljesi razne prodavnice. Sta zna primitivac sta je lokomotiva.
bravo Borna za detektivsko opazanje, promakao mi taj treci.
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Puno hvala @Didy .
Video je na facebooku i već ga ljudi dijele. Uz malo sreće proširit će se, a u tom slučaju će se već naći netko tko će ga prepoznati. Kvaliteta videa mi se čini dovoljna da ga prepozna netko tko ga poznaje.
Da, u ekipi su trojica. Zajedno su došli i zajedno otišli (vrlo brzo nakon same krađe). Ovaj koji sjedi za maketom kojem ja pokazujem kako se vozi možda i nije bio svjestan u tom trenutku da su mu kompanjoni uzeli loksu, ali ovaj s kapom je definitvno gledao u ovog što krade za vrijeme same krađe.
Sve u svemu ova trojka se zadržala tek desetak minuta u prostoru, no kako su bili za vrijeme burze pregledao sam i druge kamere da provjerim jesu li prsti bili ljepljivi i drugdje. Na sreću nisam pronašao ništa sumnjivo, ali bi svejedno svi koji su još izlagali na burzi od 13:50 do 14:00 trebali napraviti inventuru.

Po pitanju pleksija, da to bi pomoglo u sprečavanju krađa, ali je ipak jako ružno za sve ostale poštene posjetitelje, a barem ja osobno bih ipak preferirao živjeti u svijetu gdje mogu ljude smatrati barem donekle poštenima.
 

Didy

 
Osoblje foruma
Mozda bi ste mogli modele oznacavati nekim tajnim tesko primjetnim simbolima, koji kasnije mogu posluziti lako da se utvrditi da je to bas ta lokomotiva.

Nesto razmisljam sad i da ovu loksu npr. nadjemo na ebayu kako dokazati da je to stvarno ova ukradena... A kad bi imao neki tajni detalj onda bi se po meni vrlo lako to dokazalo. Mada RFID izgleda kao najbolje rjesenje... moze do vrata ali ne dalje (barem u teoriji)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zanimljivo je nekoliko stvari.
1. Trojka ulazi kao da im je sve poznato ?!?
2. Tip koji je maznuo loksu (0:22 min. videa) raskopča vlak u roku 2 sekunde bez rušenja vagona i onda ju brzo okrene i letimično pogleda donju stranu lokomotive (gumice i skiju)..... taj mi ne djeluje kao netko tko ne zna ništa o H0. Mislim svi mi, znamo da nije lagano na taj način raskopčati loksu, i to jednom rukom.
 

željko halambek

Veteran foruma
Mozda bi ste mogli modele oznacavati nekim tajnim tesko primjetnim simbolima, koji kasnije mogu posluziti lako da se utvrditi da je to bas ta lokomotiva.

Nesto razmisljam sad i da ovu loksu npr. nadjemo na ebayu kako dokazati da je to stvarno ova ukradena... A kad bi imao neki tajni detalj onda bi se po meni vrlo lako to dokazalo. Mada RFID izgleda kao najbolje rjesenje... moze do vrata ali ne dalje (barem u teoriji)

Ako će se pojavit na ebayu bit će bez kutije ili će imati ne org. zamjensku kutiju.
 

Davor

Veteran foruma
Odštampajte delove snimka gde se jasno vide njihova lica i postavite na vidljivo mesto. Ukoliko ponovo dođu znaće da su otkriveni i jasno stavite do znanja da postoje kamere i da će svaki pokušaj krađe ili uništavanja inventara biti prijavljen policiji.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nažalost, lokomotiva je, kako se i očekivalo, dosta oštećena, pitanje je da li se popravak isplati, vjerojatno ne ako bi trebalo nabaviti i novu kućište (izgleda tako), pa bi mogla poslužiti samo za rezervne dijelove.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ovu loksu ne treba popravljati kada se dodje do nje vec ju u ovakvom stanju i s novinskim clancima i sazetkom komentara s foruma staviti u vitrinu kao uspomenu na dogadjaj iz 2017 kojeg cemo se svi rado sjecati :)
Bravo za akciju lociranja kradljivaca :)
 

Didy

 
Osoblje foruma
Domagoj, ako sam dobro shvatio situaciju, svi koji imaju konkretne podatke o slučaju da vas kontaktiraju privatno a ne javno da iznose podatke.

Ako je tako molim Vas potvrdite ovdje to da svi znamo.

Ali predlazem da po okoncanju ovog slucaja, stavimo na stub srama ove majmune i da svi znamo sta se tacno dogodilo odnosno ko je imenom i prezimenom izvršio krađu. Ali vi kao osteceni odlucite o tome...
 

AMERICAN train

Član foruma
kako kaže jedna poslovica Na greškama se uči svojih ili tuđih! Naj unčikovita je izgleda zaštita plexi,

nemože se doči do ijednog izloška rukom.
nemože se rušiti ljudi,drveča očtečivati zgrade od ljudi i djece.

svi znamo koliko nam znači i jedna figurica na maketi ili diorami ako je neko svine (ukrade)
video nadzor neče zaustaviti lopove ali plexi vjerojatno hoče i u buduče sve u staklo kako smo razmišljali i mi u VT.
ja ču osobno dok završim svoju maketu imati cjelu u plexiglasu radi istoga problema. Lakše je uzeti odvijač i skinit ga nego izgubiti model,figuricu,zgradu.
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Da, to je bila ideja. Da se ne iznosi ništa javno dok se situacija ne okonča.
Kad i ako se sve riješi, a čini mi se da hoće, detalji će uslijediti.
Policija mora odraditi svoj dio, te bolje da ih mi slučajno ne bismo ometali u tome.
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Isto i na burzi u Virovitici sad u 10-tom mjesecu je isto netko ukrao lokomotivu, mislim da je bila parnjaca.
Ja nisam vidio al da nije to taj tip isto ukrau i lokomotivu u Virovitici?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh