Kraj Roco-a ?

Davor

Veteran foruma
Ne treba smetnuti sa uma da je Roco takođe svoju proizvodnju odavno preselio u Rumuniju te da ga radna snaga ne košta ništa u odnosu na cenu radu u matičnoj državi.

Slažem se da je Roco krenuo putem "elitizma" sa modelima kojima je samo cena elitna. Tržište i kupci postoje ali uz razumne cene. Npr. nemoguće je naći slovački Rils vagon koji je prodavan po ceni od 29 e - razgrabljen je. Hrvatski Rils sa cenom od 40 e se dugo razvlačio dok mu cena nije pala na prihvatljivih tridesetak eura.
 

SHUCA

Poznati forumaš

I samo neka proizvodjaci nastave terati sa iskljucivo SKUPIM modelima, umesto da spuste gard i makar neki vrate izradu JEFTINIJIH modela za POCETNIKE----USKORO nece imati kome prodavati svoju robu....

Ja dobro pamtim pocetke i uspon ROCO-a i slicnih...
Rocoov uspon je nastao na lesini ROWA-e, kada su za sitnis pokupovali alate iz stecaja. To su bili prvi kvalitetni Roco vagoni....
Prave istu gresku kao i ARNOLD krajem 80-ih....
Promenom vlasnicke strukture i povecanih apetita, predimenzionirali su ponudu, poceli i TT raditi, da bi ubrzo ostali bez obrtnog kapitala .
Epilog -stecaj iz kojeg su se jedva izvukli sa vise no UPOLA skresanom ponudom...

Mislim da je osnovna nevolja sto ovakve firme sa specificnom robom,
vode danas ALAVI MAMLAZI ,koji ne shvataju tu robu i kupce..
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ljudi budemo vidili svi ste vi u pravu vrijeme ce pokazati svoje

koristeći Tapatalk Josip Sunđi
Tako je kolega :dada: Mi ovde samo iznosimo neka svoja razmusljanja,zašto nas Roco napusta i tu se ne nadmećemo ko je u pravu ,vec samo diskutujemo. To su sve nagadjanja,nema govora.... Sto kaze Bero mnogo je to kompleksnije i ko zna sta se vaja iza brda.

Sto se mene tice Roco moze slobodno da ode u penziju i svi ostali sto dizu cene u nebesa.

Ne znam samo ,oli ove nase polovnjače Roco da skoce cene posle,ili ce da kljoknu dole:hihihi:

Vreme ce pokazati ...dobro si to napisao kolega :pivo:
 

Hauptbahnhof

Novi član
Mi ne treba da se bojimo za Roco...Roco je sa pocetka 2000god
pa da dana danas promenio 2-3 vlasnika
ali Svi Roco saradnici redovito dobijaju novitete od njih...
i iskreno mislim da ce tim strucnjaka naci resenje...
ne sekiram se za Roco...bolje da pogledamo
situaciju u nasim Novcanicima...koji su sve tanji...
;):plaza:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh