Kućice, zgrade, strukture... (u kitu)

Mr.Joe

R.I.P.
Za plastiku ja koristim najviše Fallerov originalni lepak, mislim da je od 25ml.
Ovaj je jako dobar lepak, zagrze plastiku pa se tako zalepi da posle ne možeš rastaviti.
 

dibko

Novi član
Čuvajnica FALLER H0 120130

Za pokušino sam uzeo ovu malu ljepoticu
230608003.jpg

Veličine je 10x9,2x8,4cm. Koristit ču je kao malu kuču na selu.

Djelova ima puno i kvaliteta plastike je dobra. Pored osnovnih djelova ima i plastiku za staklo na prozorima i kesicu u kojima je cviječe.
250608267.jpg


Tako izgleda kad je gotova na 95%. Ispred nje treba doči još ograda i na ljevoj strani cviječe te posude za cviječe pod prozorima.
040708026_resize_resize.jpg


Meni izgleda baš super sa tim ciglom koji viri
040708025_resize_resize.jpg


Evo i nekih dodataka u 1:87 i kako izgleda u "prirodi". Za prvi put sam vrlo zadovoljan i dobio elan za još.
040708042_resize_resize.jpg


Jer nisam bio pažljiv desilo se mi, da imam malo naopačke zaljepljeni desni dio kraja kučice. Desilo se to zbog toga, što ima na unutrašnji strani rub koji pomaže kot spajanja ali ja sam ga promašio. Desi se kad radiš prvi put, a bilo prekasno za popravak. Lepak je bio od Revell-a.
 

Didy

 
Osoblje foruma
Lijepo, i ja sam se razmisljao o nabavci tih kucica. Sad kad vidim kako lijepo izgledaju jos mi se vise svidjaju :)
A koliko kosta ovakva jedna kucica?
 

dibko

Novi član
Cjena joj je bila odprilike 20€ a nabavljena je bila u trgovini MOKO, Vir. Imao je jedan komplet sa kučom, velikim staklenjakom i 3 tople grede, ali je cena bila malo previsoka, jer sam prije nabavio več ostalo. Tada sam nabavio i travu u roli (120x60cm) po 7€, makadamski put u roli (120x60cm) po 6€ i životinje

po 12€ svaka
220608001.jpg

220608002.jpg


i evo jih več na pašnjaku
220608018.jpg


Sabiram i traktore u mjerilu 1:87 koji se mogu vidjeti ovdje: http://siku.mojforum.si/siku-about84-0.html

Sada imam dovoljno materiala da počnem sa radom na diorami.
 

Didy

 
Osoblje foruma
Jako lijepo, cak sam i ja sada dobio jednu ideju za dio moje buducu maketu ;)
 

dibko

Novi član
Baš me zanima šta si sada smislio. Ja sam uradio komplet do kraja, a sada treba nešto uraditi sa time. Dva nova kompleta ču dobiti ovaj tjedan, vjerovatno, i dva još imam naručena. Bit če polako za jedno malo selo.
 

dibko

Novi član
Danas sam još stavio cviječe na prozore i slamu na krov stakljenjaka. Trebao sam i ljestvu a rezultat vidite ovdje:

http://maketediori.mojforum.si/maketedi ... .html#2208

Na pošti me čeka paket sa još dviju kompleta kuča:

1. Schwarzwald kuča - FALLER 130368
2. konjušnica - FALLER 130964

Treba mi još doči i ova dva kompleta:

1. FALLER 131233 - Schwarzwaldmühle
2. FALLER 131290 - Schwarzwälder Bauernhaus

Na putu sta i dva vagona, koja stavim gore kad jih dobijem.
 

sebastiant

Član foruma
NClight kaže:
Neke moje generalne opaske na proizvođače (barem u N):
Kibri
Stariji modeli su jeza za sastavljanje. Dijelovi ne sjedaju, potrebno je dosta obrade i kitanja. Noviji modeli (iz novih kalupa) su dosta dobri, do odlični, ali i tu se zna naletiti na loše nalijeganje.
Ponekad loša kvaliteta plastike i dosta viška plastike zbog razvaljenog kalupa.

Pred par dana mi je došla po pošti tvornica od Kibrija i moram priznati, da sam bio u strahu prilikom otvaranja kutije / zbog NClight-a /. Prvi utisak je, da je NClight u pravu, a puno ima još do kraja sastave.

Početki:

eDSC_5966.jpg


Posle prvog patiniranja / još nije kraj /:
eDSC_5969.jpg


Prozori, osnovna boja:
eDSC_5952.jpg


Prvo patiniranje:
eDSC_5970.jpg
 

Igor_A.

Član foruma
Ovi dijelovi fasade od cigle izgledaju odlično nakon 'patiniranja' :) . Ja dosada nisam sastavljao ništa od plastičnih zgrada, ali sam primjetio da se na fotografijama raznih maketa može vidjeti dosta objekata koji prilikom sastavljanja nisu dodatno obrađivani, patinirani i sl. što je zbilja šteta, jer čini mi se da je efekt koji se postiže vrijedan uloženog vremena i truda. Da li možete ukratko opisati postupak patiniranja?
 

sebastiant

Član foruma
Igor_A., u sastavljanju mi je Faller šupa i tu se vidi jednostavno " patiniranje:

eDSC_5928.jpg


Mješavina boje sastoji iz /Model Master/ broj. 1785 rost, 1728 light ghost gray i crna . Naravno so barve mat i puno Thiner-a broj 1156. Obojiš čitavu površinu.

eDSC_5929.jpg


Na kraju sa krpom očistiš.

eDSC_5932.jpg


eDSC_5933.jpg


eDSC_5936.jpg


eDSC_5937.jpg
 

Igor_A.

Član foruma
Hvala! Postupak je jednostavan i daje vrlo dobar efekt. Ja sam skloniji samoizgradnji objekata od papira i kartona, ali ako budem nabavljao i sastavljao plastične objekte sigurno ću ga primjeniti. :)
 

1borna

Veteran foruma
6 godina već u kutijama, nesastavljeno?
Bu ti strunulo prije negoli se odlučiš sastaviti!:vrag2:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh