Laka željeznica - Tramvaji

1borna

Veteran foruma
Budući da na forumu imamo nekoliko vozača tramvaja (i autobusa) zaslužili su da dobiju zasebnu temu!
Uostalom vani imade dosta modelara koji se bave gotovo isključivo tramvajima na maketi i(i rade krasne
makete)
Radeći temu o dizalicamanališao sam i na tramvajca na http://wiad.kdt-dienste.de/ koji je skupio lijepu kolekciju
te radi diaramu sa remizom tramvaja
2012-07-22%20Diorama%20Dssd%20024co.jpg
2012-07-22%20Diorama%20Dssd%20024co.jpg
2012-11-25%20Diorama%20Dssd%2006co.jpg
http://wiad.kdt-dienste.de/2012-04-04 Diorama Depot im Bau 04 co.jpg
2012-04-04%20Diorama%20Depot%20im%20Bau%2004%20co.jpg
2012-08-02%20Diorama%20Dssd%20006cobwa.jpg

Travaji se mogu daleko realnije napraviti jer za njih maleni zavoji nijesu nerealni,
 

1borna

Veteran foruma
Moram se truditi naći uvijek nešto zanimljivo (jedino tako mogu zaraditi lajkove, obogatiti ću se jednog dana kad ih prodam).
Mislim da bi DraženB i ŽHalambek mogli pokazati kak izgleda pogon njihovih tramvaja, a i pomalo od izrade?
Na tu temu imade dosta stranica, savjeta pa čak i foruma, samo da mi je vremena pa da i to predstavim.
Mislim da bi naša uprava mogla otvoriti i zasebnu temu- tramvaji pa onda i ovo prebaciti tamo?
 
  • Like
Reactions: 81i

1borna

Veteran foruma
Nekad je Brawa radila zgodne starinske tramvaje te posebnu prugu na slaganje a i stupove za KM, evo nekoliko slika...
21777277dm.jpg
21777278kx.jpg
21777280qc.jpg

Rivarrosi je također radio nešto slično
rivarossi+tram+3.jpg
 
  • Like
Reactions: 81i

1borna

Veteran foruma
N makete sa razvijenom tramvajskom mrežom mogu biti interesantne....
Taj klub FEC Fürth mi se čini interesantan, morat ću ga istražiti!
 
  • Like
Reactions: 81i

1borna

Veteran foruma
:cool::( i legende griješe iako im nije uvijek jasno kako?:fp::hihihi:
/molim svemoguće da izbrišu višak/
 
  • Like
Reactions: 81i

Davor

Veteran foruma
Ispravio sam. Molba za tebe da u buduće, najviše dva Jutjub klipa staviš u post. Bolje više postova sa dva klipa nego jedan post za 6 pa mi komp. zapuca kad hoću da otvorim ovu temu.
 

1borna

Veteran foruma
Unutrašnjost će također biti uređena
GT6digital_22.jpg

Sve putnike je sam obojio ali im je kasnije morao skratiti noge da bi mogli sjediti
GT6digital_23.jpg

I izvana je tram dobio novo ruho
GT6digital_26.jpg

Imade tako sitne detalje poput svjetla pozicije
GT6digital_27a.jpg

Video sličnog tramvaja kod jednog prijatelja
/radovi će se nastaviti/
 

1borna

Veteran foruma
Imade nekoliko tram-novosti od prethodnih postova....
umjesto klasičnih žaruljica naprijed je stavio male ledice
GT6digital_31.jpg

Za daljnje vođenje svjetla je od jednog svjetlovoda rezao kratke komade koji završavaju taman ispred ledica. Zaobljenje je dobio grijanjem
na plamenu upaljača
GT6digital_36.jpg

Rasvjetu samih kola nije bilo teško napraviti, taman je bilo dovoljno mjesta za progurati gotovu pločicu sa ledicama
GT6digital_34.jpg

Zvučni dekoder je smjestio iznad srednjeg postolja (tu će biti najmanje vidljiv).
GT6digital_35.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh