Lgb - proširenje start seta

Marko 0909

Član foruma
Moja prva i najstarija lokomotiva legendarni Stainz

ueku.jpg


Kompozicija
9ul3.jpg


Nova američka lokomotiva
k0c6.jpg


Morao sam je nakon podmazivanja provozati.

 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Koliko kosta jedna ovakva lokomotiva?. Bas me zanima.. I ako moze malo opisa o njihovom pogonu I mehanici..
 

Marko 0909

Član foruma
Koliko kosta jedna ovakva lokomotiva?. Bas me zanima.. I ako moze malo opisa o njihovom pogonu I mehanici..

Cijena modela

Ovakva lokomotiva ti košta u rasponu od 300E do 1600E. Razlozi tako velike razlike u cijeni su ti to sto ih imaš sa komponentama sa zvukom i bez, analogne, digitalne, pulsirajuči generator dima, osvjetljenje podvozja, koliko je model star, stanje modela, limitirane serije...... sve ti to utjeće na cijenu ovakve lokmotive. Ova lokomotiva je je proizvedena u zapadnoj Njemačkoj (točnu godinu ne znam) i stajala je na tavanu dugi niz godina te imala neka oštećenja. Kvarove sam rješio i motori skupa sa prijenosom su u dobrom stanju. Uglavnom trebalo mi je vremena da je dovedem u dobro stanje. Ovaj model me došao 353 eura, ali sam zato sve morao ponovo podmazati očistiti i naravno zamjeniti djelove koji su me došli nekih 60-tak eura.

Pogon i mehanika

Pogonjena je sa dva Buhlerova motora koji se nalaze u središtu postolja malo iznad srednjeg kotača svakog postolja. Prijenos je pužni na oba motora i na obje strane (na svakom kraju osovine rotora motora je puž). Srednja osovina pokretana je polugama no ukoliko se jedan od prijenosa podere ili se jedna poluga nekim slučajem strga i dalje može imati pogon na sve tri osovine. Podvozja su zapunjena sa tovatnom masti.

Struju dobiva preko pinova koji su u kontaktu s unutrašnje strane kotača i iz njih struja ide u ploču za zvuk, a zatim u ploču za pogon iz koje ide 2 puta po 4 žice u svaki motor kako bi imali sinkorniziranu vrtnju. Na osovini je magnet za određivanje brzine zvuka pare, cilindara itd.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Wow..stvarno fascinantni modeli! Voleo bih jednu ovakvu da rasturim u komade cisto da vidim kako to sve radi! Svidjaju mi se ovi veliki modeli..
 

Marko 0909

Član foruma
Wow..stvarno fascinantni modeli! Voleo bih jednu ovakvu da rasturim u komade cisto da vidim kako to sve radi! Svidjaju mi se ovi veliki modeli..

Na forumu mali vlakovi imaš slike kako sam servisirao lokomotivu (moj avatar). Tamo ima dosta slika kako to funkcionira. Uskoro ću pisati temu o popravljanju ovog modela tako da me mozes pratiti na mali vlakovi.

Iskreno mene je u početku bilo strah rastavljat modele vrijedne nekoliko tisuća kuna, ali sad je onaj prvotni strah nestao.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ok pogledacu..pa jeste iz prve strah rastaviti nesto skupoceno! Mene je bio strah rastaviti model od 100e a kamo li od par stotina eura!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh