Ljubljana-Express

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bahnhof Spielfeld-Straß am 26. Juni 1988: Jz342 035 hat schon den Ex151 (Ljubljana-Express) für die Weiterfahrt übernommen. Inzwischen ist auch die 1042 537 mit dem R4059 aus Graz eingetroffen.
bahnhof-spielfeld-strass-am-26-juni-1154354.jpg

https://www.bahnbilder.de/bild/oest...bahnhof-spielfeld-strass-am-26-juni-1988.html

Izgleda da drugi vagon ima okvire prozora u boji, možda u oker-zelenkastoj koju još pamtim iz vlastitih zapažanja. Nažalost to nisam posebno pratio pa tako ne znam od kada ih više nisam viđao.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Izgleda da drugi vagon ima okvire prozora u boji, možda u oker-zelenkastoj koju još pamtim iz vlastitih zapažanja. Nažalost to nisam posebno pratio pa tako ne znam od kada ih više nisam viđao.
Takvo bojanje okvira prozora bilo je karakteristično za starije vagone (gradnja još dok su se opremali postoljima sa klocnama). Pojavom novijih vagona, takvo farbanje je isčezlo, a kod nekih starijih vagona ono se zadržalo čak i nakon raspada ex YU.

2a.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Takvo bojanje okvira prozora bilo je karakteristično za starije vagone (gradnja još dok su se opremali postoljima sa klocnama). Pojavom novijih vagona, takvo farbanje je isčezlo, a kod nekih starijih vagona ono se zadržalo čak i nakon raspada ex YU.

View attachment 108817

Kao što sam napisao imam samo sjećanje na to. I po mom sječanju je tih okvira u oker-zelenoj boji bilo sve više i više u 80-ima. Također mislim da okviri nisu bili obojeni već plastificirani u toj oker-zelenoj boji. Sjećam se još da nisam bio oduševljen nad takvim okvirima, smatrao sam to za degradaciju izgleda vagona. Moguće je dakle da su u to vrijeme eloksirane okvire na starijim vagonima zamijenjivali za plastificirane, ali naravno moguče je i da griješim.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Tako nekako, sredinom 80-ih sam imao doma nešto metalnih uzoraka iz Gredelja.
To je bio isti lak, koji se koristio i za metalne površine interijera.
Takav interijer se kod jednog broja vagona dosta dugo održao i u vrijeme HŽ-a, ali prozori ne.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh