Märklin Museum Göppingen

1borna

Veteran foruma
Već sam jednom predstavio Maerklinov muzej pa mogu i još koji puta...
ew-front13_640.jpg

sada je u svečanom ugođaju
ew_advent13.jpg
ew_lgb-western1_1729.jpg
ew_lgb-western2_1736.jpg
ew_lgb-western3_1751.jpg
messeanlage-1_640.jpg
messeanlage-2_640.jpg
messeanlage-3_640.jpg

U muzeju uvijek ima nekoliko maketa raznih mjerila, mogu se kupiti posebni "muzejski" vagoni, ima
za vidjeti na stotine najstarijih do najnovijih modela
 

Damir

 
Osoblje foruma
Borna je načeo temu,a ja sam bio tamo pa da se samo nadovežem fotkama.
Dakle ja i kolega Đino smo u kasnim popodnevnim satima 24.04.2014 stigli u muzej u kojemu se zaista ima što i vidjeti.
Na samom ulazu dvije H0 makete,ali sa kojim Marklinovim tračnicama nebih znao.

P4241062.JPG

P4241070.JPG

P4241063.JPG

P4241064.JPG

P4241065.JPG

P4241066.JPG

P4241068.JPG

P4241069.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Neznadem koliko je šire poznato da je pred 10-ak godina preko noći provaljeno u M.muzej i da su razbijene gotovo sve vitrine sa najvrednijim
eksponatima koje su odnijeli.....netko je dobro znao što vrijedi a što ne!
Kasnije su otkrili dva sitna lopovića koji su to obavili za nekog nepoznatog, no dragocjenosti se nisu našle (a ionako je nemoguće javno ih prodati)
Od tada su mjere sigurnosti daleko postrožene.
 

1borna

Veteran foruma
Ispravak netočnog navoda: na obje makete je C-gleis, zavela me pruga od Z-a koji glumi uskotračnu H0n !
 

romi

Član foruma
Halo dečki
Vidim da ste ste si malo dali gušta za oko i dušu,no ima malo dodatak od staro Marklinista iz Pule
Ja sam imo mogučnost posjetit taj muzejčić ako ga se tako može nazvat več desetak puta) više zbog prolaska od Kolna prema Munchenu ,još dok je bio u staroj zgradi( u koju su provalili Jugosi ,pisalo je o njima u njemačim medijima ) u kojoj je zbirka bila odvojena u posebnoj prostoriji i imala je više šarma ,sada se sva priča svela na dranje nas "manijaka" koji posječujemo to mijest,najskuplje cijene modela( od cijele Nijemačke) od vagona ,šina ,lokomotiva su upravo tu ,ne kupujete tu ništa jer vas deru!!!!!!!!!!!!!! to vam poručuje stari Marklinist ,skupljam modele več preko 50 godina i znam što vam govorim .Dali posjetit to mijesto ako do sada niste bili ,pitanje na koje če te morat sami donjet odluku.
Da u sklopu" muzeja" se nalaze dvije prodavaonice ,desno od ulaza nazi se prodavaonica u kojoj se prodaju modeli koji nisu prosli glavnu kontrolu i vračeni su na doradu ili imaju malu falinku koju uglavnom nečete ni primijeti.E tu je do prije godinu i pol bilo svega i to po povoljnim cijenama ,sve izloženo na policima pa ste mogli i "skrivečki zavitit u kutije .No sada su lokomotive jako reducirane(večine ih je pod staklom ,izbor mali
i cijena nije baš znatno snižena (za TRIX je izbor znatno veči)
Lijevo od ulaza se nalazi prodavaonica sa novim ,sviježim modelima i parenim cijenama ,nisu fer čovijek prevali 600,700,800,1000 kilometara a oni udri po nama .
Savjetujem kupovinu kod http://www.modellbahnshop-lippe.com/ ili http://www.modelleisenbahn.com/
Ovaj drugi vam se nalazi samo 20 kilometara od Goppingena i imaju stalno nekakve akcije ,isplati se ako ste blizu
Nadam se da sam pomogao savjetom jer nemamo baš para za bacanje
Pozdrav svim Marklinoljupicima ,mirno spavajte i sanjajte vaše omiljene modele a ja je idem bacit na gradnju moje makete
Pozdrav
Cici:vrag::vrag::vrag::vrag::vrag:
 

1borna

Veteran foruma
Jedan Maerklinist iz Australije je ciljano došao u Njemačku do Maerklinovog muzeja i snimio par kratkih filmića
Jedna manja maketa
Jedna sa zimskim ugođajem
 

1borna

Veteran foruma
Novi Maerklin muzej „märklineum“se gradi, otvorenje će biti u prvoj polovici slijedeće godine!
Prostor će biti daleko veći od sadašnjega, unutar zgrade ima 3.000 kvadrata a vani ćebiti prostora i za pravu
željeznicu. Planiran je trošak od 11,3 miliona Eura no skoro polovica je osigurana prodajom dosadašnjeg
prostora starog muzeja.
csm_maerklineum-a1_e72d3712d1.jpg
csm_maerklineum1_5804f5ea88.jpg

Kod ulaza će biti i restoran, igralište za malu djecu, prodavaonica, servis i prostor za učenje
u kojem će se održavati razni seminari i pokazni radovi.
Sam muzej će nas voditi kroz povijest od najstarijih igračaka do današnjih dana i bit će
maketa u svim mjerilima.
csm_maerklineum0_1083c9f8ce.jpg

Otraga će biti više kolosjeka vezanih na otvorenu prugu i jedan depo za lokomotive jer će
brojna udruženja ljubitelja željeznice dovoziti svoje lokomotive u raznim prigodama.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh