MŽ Bife vagon

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala Thommo za ove fotke Fuggerthovih vagona.
Meni si dao ideju da jedan od njih preradim u Bife MZ.
Nisu bas isti al ce sa par promena moci da prodje (nadam se)! :masakr:


Samo jos da pitam dali neko zna dali su ovakvi bife-vagoni postojali i kod ostalih ZTP-a za vreme JZ i ako jesu
onda koje su boje bile?

Jel moze da se nadje neka fotografija?
 

Attachments

  • Fuggerth2101.jpg
    Fuggerth2101.jpg
    18.8 KB · Pregleda: 187
  • ARm516584100007.jpg
    ARm516584100007.jpg
    88.3 KB · Pregleda: 189

matija

Član foruma
Re: MAV/START modeli

Mon kaže:
Hvala Thommo za ove fotke Fuggerthovih vagona.
Meni si dao ideju da jedan od njih prepravim u Bife MZ.
Nisu bas isti al ce sa par promena moci da prodje (nadam se)! :masakr:
Ova dva vagona uopšte nisu ni slični. Prvi je Ganz, madjarske proizvodnje 23,77m dužine, a drugi je Goša "poljak" 26,4m dužine.
Ni postolja ne odgovaraju, ni dužina. Mislim da gi ti više odgovarao Helberstad.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: MAV/START modeli

matija kaže:
Mon kaže:
Hvala Thommo za ove fotke Fuggerthovih vagona.
Meni si dao ideju da jedan od njih prepravim u Bife MZ.
Nisu bas isti al ce sa par promena moci da prodje (nadam se)! :masakr:
Ova dva vagona uopšte nisu ni slični. Prvi je Ganz, madjarske proizvodnje 23,77m dužine, a drugi je Goša "poljak" 26,4m dužine.
Ni postolja ne odgovaraju, ni dužina. Mislim da gi ti više odgovarao Helberstad.
Ovaj je meni najslicniji kojeg sam dosada video matija.
Koji je taj Helberstad kojeg spominjes?
Jel imas neku fotku?
 

matija

Član foruma
Re: MAV/START modeli

Nije ni on mnogo odgovarajući jer postolja su isto drugačija jedino što je skoro isto je linija krova i dužina, a relativno ga jeftinije možeš naći u odnosu na ROCO .
 

Attachments

  • R45514.jpg
    R45514.jpg
    37.9 KB · Pregleda: 156

Mon

 
Osoblje foruma
Re: MAV/START modeli

Prozori na Fuggertovom modelu su priblizno iste velicine kao na Bife-vagonu a i isti im je broj za razliku od vagona kojeg si ti postirao Matija.
Ja nisam neki profs sto se prerada tice tako da sam pre za Fuggertha - ima manje da se radi.
Postolja cu da promenim ako nadjem neka slicna originalnim.
Ostaje duzina za koju cu morati da ;) na jedno oko.
 

matija

Član foruma
Re: MAV/START modeli

Ma šta ti više odgovara, samo ne znam zašto si izabrao baš taj (original)vagon, jer mi se čini da je on nešto vanserijski i da je prepravljan.

Hvala :naklon: upravo sam ovo hteo predložiti. (Sky)
 
Last edited by a moderator:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nema na čemu! ;)
Možda nas zauzvrat Mon počasti kojom fotkom svoje prerade!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Imam Vedi, zahvaljujuci Vladimiru.
Ali na zalost, samo MZ brojeve, a ne i originalne JZ oznake.
Neverovatno kako je malo fotografija vagona iz vremena JZ sa teritorije Makedonije. :S:
Evo Vladimirovih fotki:



Cim pocnem sa preradom eto fotografija bifea, ali zasad je maketa u prvom planu sve dok je vozno ne osposobim.
:palac_gore:
 

Attachments

  • ARm 51 65 84-10 000-7 c.jpg
    ARm 51 65 84-10 000-7 c.jpg
    124.4 KB · Pregleda: 130
  • ARm 51 65 84-10 000-7 sl2.jpg
    ARm 51 65 84-10 000-7 sl2.jpg
    190.8 KB · Pregleda: 129

Vedi

Član foruma
Mon kaže:
Imam Vedi, zahvaljujuci Vladimiru.
Ali na zalost, samo MZ brojeve, a ne i originalne JZ oznake.

ŽTP Skopje je imalo tri takva vagona:

51 72 84-40 800-5
51 72 84-40 801-3
51 72 84-40 802-1

Imao je i Beograd dvoja, i Zagreb jedna.
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: :naklon: :naklon: Vedi !

Dali su za vreme JZ bili zelene boje ili su imali neko drugo bojanje?
 

Vedi

Član foruma
Mon kaže:
:naklon: :naklon: :naklon: Vedi !

Dali su za vreme JZ bili zelene boje ili su imali neko drugo bojanje?

Koliko znam zeleni kao i ostali UIC-X, možda me netko demantira.. fotografiju nemam nažalost nijednu...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: MAV/START modeli

matija kaže:
...ne znam zašto si izabrao baš taj (original)vagon, jer mi se čini da je on nešto vanserijski i da je prepravljan.
Ma upao mi u oci onaj Fuggerth sa onim slicnim prozorima i eto sinula ideja.
:ples
Steta sto nema neke fotografije istog iz vremena JZ...
 

matija

Član foruma
Ma neka ti je , ako ti to čini zadovoljstvo, ako se nečega u medjuvremenu setim, što bi olakšalo realizaciju, tu sam, :??: :palac_gore: samo ako bi neko imao i fotografiju druge strane, jer nije sigurno da je identična.
Sada sam se setio, ako ostane na Fugertu, i ako ga još nemaš, treba da potražiš model, koji ima čela upravo kao onaj makedonski bife, a ne kao onaj Fugert na fotografiji. Jer ima ih dve vrste. ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
E ovo za celo vagona nisam znao (da ih ima 2 vrste Fuggertha), bas u pravo vreme Matija! :palac_gore:

Za fotografiju druge strane bi mozda Vladimir mogao da pomogne. :)
 

matija

Član foruma
Oni što imaju rubove kao ovi MŽ bife (X-UIC), imaju oznaku Ap,(ti su i kupljeni pedesetih godina od strane JŽ i trčali su i kod nas) a ostali kao na Tomminoj fotografiji imaju druge oznake.
 

Vladimir

Član foruma
Veo Mon jos koji vagon

MZ-AR-51-65-84-40-003-5_a.jpg


MZ-AR-51-65-84-40-003-5.jpg
 

colicdusan325

Novi član
postovanje g-dine mon,sto se tice bife vagona mz,koji vas interesuje,sa sigurnoscu vam tvrdim taj tip vagona [bife]bio je u sastavu poslovnog voza 190/191 beograd -skoplje i obratno u sastavu zto skoplje,i bio je obojen srebrenom bojom kao i cela garnitura.jedan dan ide garnitura ztp -beograd,drugi dan ztp-skoplje.po dolasku u beograd voz je bio parkiran na prvom garaznom koloseku ,gde je bio generalno ciscen do otpreme za odlazak za skoplje.ovo vam govorim o periodu 1973-1984 za vreme moga dezuranja u stanici beograd.o poslovnim vozovima tog perioda moglo bih se puno pisati ,obzirom da je to mozda jedan od najboljih perioda yugoslovenskih zeleznica.

zaboravh da vam napisem da je isti tip vagona[bife]bio u sastavu poslovnog voza 160/161 ,162/163,beograd -kosovo polje i obratno.obojeni su bordo bojom sa belom straftom kao sava ekspres.nastankom zto -pristina dobijeni su novi vagoni plave boje sa belom straftom koji su vremenom zamenili staru garnituru.govorim o periodu kao i u predhodnom postu.takav tip vagona [bofe]mogao se videti i na vozu 840/841 beograd-ploce vlasnistvo zto-sarajevo,kao i na vozu 852/853 beograd-sarajevo.vlasnistvo zto-sarajevo.ti vagoni su bili zelene boje.
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Mon

Vedi

Član foruma
colicdusan325 kaže:
obojeni su bordo bojom sa belom straftom kao sava ekspres.

Sava express je imala vagone plave boje (točnije plavo-bijele), a ne bordo.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh