Makete borbenih helikoptera

brum

Član foruma
Kod mene se život izgleda odvija u ciklusima. Taman nakon trećeg ranjavanja u ratu, (stao sam na minu i privremeno oslijepio), mome vojevanju je izgleda došao kraj. Krenule su bolnice, operacije, oporavci, dosada. Za vrijeme jedne operacije koljena, supruga mi je tada sasvim slučajno kupila maketu borbenog helikoptera kako bi si kratio dane oporavka u bolnici. Ja sam ga sastvio i svidio mi se taj hobi. Nepunih mjesec dana kasnije, još sam imao štaku, zaposlio sam se u zrakoplovnoj bazi Pleso i to nigdje drugdje nego u Eskadrili borbenih helikoptera!!!
9 godina sam tamo radio i za to vrijemeo sam odlučio sastaviti sve Italieri makete borbenih helikoptera u mjerilu 1:72. Skoro pa da sam i uspio, ostala mi je još jedna-dvije, ali tada je trebalo odraditi Oluju i ostale operacije i više nije bilo vremena za taj hobi.

Makete su do mog odlaska u invalidsku mirovinu bile u vitrinama na poslu, ali nakon toga jadne čame u kutiji na tavanu. neke su se s vremenom i oštetile, ali ne toliko jako :(

Nadam se da će naći novi život na mojoj budućoj maketi željeznice.

Helix1.jpg

Helix2.jpg

Helix3.jpg

helix4.jpg
 

brum

Član foruma
Jučer sam napravio inventuru svog maketarskog pribora iz tog doba (93-95, vidi se po Italieri katalozima). Nešto su pojeli mišovi, nešto je uništila vlaga, ali nešto je i ostalo. čak i dvije-tri makete nezavršene i hrpa vojnika i aerodromskog osoblja koje treba do kraja ofarbati.

PC010051.jpg

PC010052.jpg

PC010054.jpg

PC010055.jpg

PC010056.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pa s obzirom da imas sve sto ti treba od letecih i cestovnih "potrepstina",
ostaje ti da sakupis samo jos zeljeznicke potrepstine.
:palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
brum, vidim da među helikopterima imaš Gazellu. Može li koja slika u krupnom planu?
Nekada davno sam na njima radio... :ljubav
 

brum

Član foruma
Francuska firma Majorette radi metalni model gazelle u mjerilu 1:72 u nekoliko varijanti

MaGazelleTV-blue.jpg


MaGazelleHitna.jpg


MaGazelleCivil-red.jpg


MaGazellePoli-blue.jpg


MaGazellePresident.jpg


MaGazelle-Mount.jpg


MAGazelleSOS-red.jpg
 

brum

Član foruma
Ja sam sastavio jednu u 1:72 mjerilu od Italieria, a jednu majorette sam preuredio u trenažnu varijantu jer je set naljepnica baš odgovarao veličinom. Želio bi ih sakupiti sve, ali još ih nemam

Italieri maketa

MaketaGazelle.jpg



Dorađena Majorette

Tren.jpg



Moje Gazelle

Santa016.jpg



Za ovu ne znam čija je i koliko velika

0b90_1.jpg



Za detaljnije i veće slike morati češ pričekati da prizdravim i slikam ih ljepše ;)

Inače, sa mnom je radilo dosta pilota na Gazellama, pa možemo o detaljima na PP da ne offamo temu
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kolega kolekcija :palac_gore:
Drago mi je da je sve vise i cestovnjaka i evo da uvedemo novi pojam
"letaca" na forumu :D
Imao bi i ja jedno molbu.. Stize mi krdo helikoptera u mjerilu 1/100 i od toga
Pa sigurno od toga 10-tak Mil Mi - 24 koji idu u preradu u HRZ. E sada posto
su svi na stalku trebati cu na par ih ugraditi tockove..
Da li bi mogao uslikati svoj Mi 24 odozdo i sa strana da se vide tockovi
malo bolje..da ih mogu izraditi i gdje izrezat pod i td..
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
brum kaže:
Za detaljnije i veće slike morati češ pričekati da prizdravim i slikam ih ljepše ;)
Nije žurba! ;) Iznenadio si me koliko primjeraka Gazelle imaš, svaka čast! :palac_gore:
 

brum

Član foruma
Sky kaže:
brum kaže:
Za detaljnije i veće slike morati češ pričekati da prizdravim i slikam ih ljepše ;)
Nije žurba! ;) Iznenadio si me koliko primjeraka Gazelle imaš, svaka čast! :palac_gore:


Nisu ovo sve slike mojih Gazella, ja ih imam 4 mislim. Ovo su sve slike varijanti Majorette Gazella koje sam pronašao na Inetrnetu.
 

brum

Član foruma
djzlaja kaže:
Kolega kolekcija :palac_gore:
Drago mi je da je sve vise i cestovnjaka i evo da uvedemo novi pojam
"letaca" na forumu :D
Imao bi i ja jedno molbu.. Stize mi krdo helikoptera u mjerilu 1/100 i od toga
Pa sigurno od toga 10-tak Mil Mi - 24 koji idu u preradu u HRZ. E sada posto
su svi na stalku trebati cu na par ih ugraditi tockove..
Da li bi mogao uslikati svoj Mi 24 odozdo i sa strana da se vide tockovi
malo bolje..da ih mogu izraditi i gdje izrezat pod i td..

Ja imam jednu Mi-24 završenu i jednu u radu u nekom manjem mjerilu. Poslikati ću ti ih kada prizdravim, kao i slike s kutija da vidiš detalje koji bi ti mogli odgovarati. Imam i nešto zidnih slika koje bi ti mogle pomoći oko detalja i maskirnih shema, barem onoliko koliko na tome malom mjerilu možeš.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ooooo to je super kolega..
Najljepsa hvala.. Narocito bi i ovaj dio oko maskirnih shema bio od velike
pomoci.. Dobio sam info da smo ih imali 10 komada i to 2 D i 8V varijanti
I jedan za dijelove..
Ali osim poneke slike s neta i onih slika s "groblja" na Plesu nema slika..
Nije zurba, naravno..necu ni ja odmah na posao ;)
Zelim ti da brzo ozdravis...
 

brum

Član foruma
Ja bih ti preporučio onu "salonsku" bijelu, predsjedničku...kako je tek ona iznutra izgledala :eek:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
brum kaže:
Ja bih ti preporučio onu "salonsku" bijelu, predsjedničku...kako je tek ona iznutra izgledala :eek:

Misliš li na MI-8 ili MI-24??

Iskreno ja samo znam za bijelu MI-8 ?? :crvenilo:
Što se tiče tog MI-8 helikoptera stiže mi i njig (mislim 4 komada isto 1/100) e tu imam u planu i bielu između ostalih LOL ,
 

brum

Član foruma
djzlaja kaže:
brum kaže:
Ja bih ti preporučio onu "salonsku" bijelu, predsjedničku...kako je tek ona iznutra izgledala :eek:

Misliš li na MI-8 ili MI-24??

Iskreno ja samo znam za bijelu MI-8 ?? :crvenilo:
Što se tiče tog MI-8 helikoptera stiže mi i njig (mislim 4 komada isto 1/100) e tu imam u planu i bielu između ostalih LOL ,

Mi-8 naravno, Mi 24, baš i nije nešto salonsko prostorno raskošan iznutra. Nikada nam nije bilo jasno, kako su oni trebali biti dovoljno veliki za desetinu specijalaca s opremom, nema šanse da stane toliko ljudi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh