MB autobus "Krstic" iz filma "Ko to tamo peva"

nik

Veteran foruma
Re: Mon-ova H0 cestovna kolekcija

Ne, u filmu je bio Mercedes O3500 kojeg u H0 radi Busch.

41045.jpg


mercedes-schierwaldenrath-o-3500.jpg


2nc0u1l.jpg
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Re: Mon-ova H0 cestovna kolekcija

Mislim da bi za bus "Ko to tamo peva"
vise odgovarao Brekinin Mercedes 5000.
 

Attachments

  • Brekina  Mercedes O 5000.jpg
    Brekina Mercedes O 5000.jpg
    21.2 KB · Pregleda: 308

nik

Veteran foruma
Re: Mon-ova H0 cestovna kolekcija

Dumus kaže:
Mislim da bi za bus "Ko to tamo peva"
vise odgovarao Brekinin Mercedes 5000.

Ako je bus iz 'Ko to tamo peva' Mercedes O3500 čiji model radi Busch ne vidim smisao spomijnanja O5000 kojeg radi Brekina...?
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Mon-ova H0 cestovna kolekcija

nik kaže:
Dumus kaže:
Mislim da bi za bus "Ko to tamo peva"
vise odgovarao Brekinin Mercedes 5000.

Ako je bus iz 'Ko to tamo peva' Mercedes O3500 čiji model radi Busch ne vidim smisao spomijnanja O5000 kojeg radi Brekina...?

Pa o tome se i radi , jer O3500 sem sto ima onu korpu na krovu i merdevine pozadi ni po cemu drugom nema veze sa legendarnim "Miskovim" autobusom (Misko NEMA one male prozore iznad velikih prozora i kolko sam uspeo da vidim , mozda se varam, ali na tom O3500 NEMA vrata za Miska , sofera)!
Pozzz. Ako neko ima bolju ideju nek je okaci , posto sam upravo u fazi jurnjave za Miskovim autobusom.
 

zinzi

Član foruma
Mon kaže:
Na donjoj slici (preuzeta sa railserbia.net) je Drazenova prerada MBa u
busa naseg Krstica.
Prerada je uspela ako mene pitate, ali je ostalo jos da se blatobrani i prednji branik
ofarbaju u crvenu (kolko ja vidim takvi su na originalu).

Evo i linka gde mozete da vidite malo vise slika originalnog autobusa
koriscenog u filmu (strana 4-rolajte nadole i strana 5):

Dobra prerada. Još da je napravio onaj dimnjak za peć u busu bilo bi još bolje
 

nik

Veteran foruma
Re: Mon-ova H0 cestovna kolekcija

Dumus kaže:
...
Pa o tome se i radi , jer O3500 sem sto ima onu korpu na krovu i merdevine pozadi ni po cemu drugom nema veze sa legendarnim "Miskovim" autobusom (Misko NEMA one male prozore iznad velikih prozora i kolko sam uspeo da vidim , mozda se varam, ali na tom O3500 NEMA vrata za Miska , sofera)!
Pozzz. Ako neko ima bolju ideju nek je okaci , posto sam upravo u fazi jurnjave za Miskovim autobusom.

Ajde da ponovim još jednom ako dosad nisam bio jasan. Bus u filmu 'Ko to tamo peva' je Mercedes O3500. :!:
 

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Na donjoj slici (preuzeta sa railserbia.net) je Drazenova prerada MBa u
busa naseg Krstica.
Prerada je uspela ako mene pitate, ali je ostalo jos da se blatobrani i prednji branik
ofarbaju u crvenu (kolko ja vidim takvi su na originalu).

Evo i linka gde mozete da vidite malo vise slika originalnog autobusa
koriscenog u filmu (strana 4-rolajte nadole i strana 5):
http://www.railserbia.net/forum/viewtop ... a&start=60

Model na slici je prepravljen iz Buschovog modela Mercedesa O3500.
 

Mon

 
Osoblje foruma
.
Modeli Dražena, Vuleta, N amatera i ostalih mi nisu dali mira, morao sam da i ja sklepam ovaj Krstićev vrag. :neznam:
i118946.jpg

Busch modeli MB O 3500 oni bez krovnih straničnih prozora su idealni za dobijanje busa Krstićevih.
Evo ga celog i rasklopljenog; deo sa prozorima se isto može odvojiti od donjeg dela sanduka ali je na početku bolje da ova dva dela ostanu spojena jer se lakše model drži.
0DSC00389.JPG

Trebamo samo izbaciti deo krova (nije obavezno), postrugati ispupčenja (kružići), začepiti ona dva zadnja stranična prozora (strelice) i podeliti zadnji srednji prozor u dva dela.
Ja sam prvo pomoću skalpela napravio rupu na krov, nakon čega sam malo debljom plastikom začepio zadnja stranična prozora i napravio stub koji deli zadnji srednji prozor.
Ovde je važno da ta deblja plastika ne ulazi unutra u model već da izlazi napolje jer ukoliko ulazi unutra kasnije kad budemo sastavljali prerađeni model nećemo moći da vratimo prozore na svoje mesto.
Posle toga sam izbrusio sva ispupčenja a tu debelu plastiku ostrugao u nivou sa zadnjim delom modela.
0DSC00398.JPG

Dobijanje više straničnih prozora sam postigao pregrađivanjem originalnih prozorskih otvora pomoću stubića dobijenim od ambalazne plastike - dovoljno je elastična za rad s njom a kad se umoči u super lepak postaje kruta i tvrda. Idealna je da se s njom radi ako mene pitate.
Skalpelom sam presek'o duže stubiće debljine od 1 mm i super lepkom prvo zalepio jedan kraj na gornju lajsnu. Kad se je lepak osušio noktalicom sam otsekao višak stubića,
s unutrašnje strane modela čačkaliciom sam naneo kap superlepka na prozorsko okno i zalepio donji deo stubića.
Isto, "acetonom bez acetona" sam skinuo natpise sa modela.
0DSC00416.JPG

Na red je došao podignuti deo krova kojeg sam isto napravio od ambalažne plastike čiji su se uglovi pokazali kao idealni za ovaj deo posla.
0DSC00432.JPG

Kad je i taj dodatak bio gotov i zalepljen na krov (pogađate: superlepkom) i na zadnjem delu nalepljeni odbojnici, pristupilo se prvom farbanju; evo provizorno sklopljenog modela čisto da se vidi u kakvom je sada stanju.
PS: Rešetka za bagaž je gotov proizvod skinuta sa drugog modela.
Busch MB o3500  Krstić 05.JPG

Sledi dekalisanje i bacanje modela u blato ali će to malo potrajati... kao i uvek... :D
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh