Mehano i Grafocentar

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Virovitica voli vlakove i to smo pokazali dovođenjem generalnog uvoznika mehana za HR i oni su ostali oduševljeni organizacijom i samim događajem . I sam vlasnik je bio kasnije sa svojom djecom.
Tražio sam u startu da moraju ići sa nižim cijenama i da će se ljudi zainteresirati
Koliko sam vidio cijene su i više nego korektne
Nedostaju u prvom naletu kontejnerski vagoni no sve će nabaviti za čime bude interesa
Ono što obećamo to i izvršimo

Namjera je svakako hvale vrijedna ali je izvedba nažalost katastrofa. Nas nekolicina također smo bili oduševljeni da konačno možemo nešto nabaviti za pristojnu cijenu, ali kad tamo na webu nema ništa od pokazanog. Samo setovi kao i prije. Zovem ja, javi se gđa. Nataša i veli nema problema ako znate kaj ste gledali (broj artikla). Nisu kao stigli staviti na web jer je tek roba stigla a čovjek ima puno posla. Možete veli meni reći kaj vas je zanimalo pa ja to pošaljem u trgovinu u Zagreb. Sav sretan odem za dva dana tamo kad slijedi šok. Da, roba je stigla, ali ni P od objavljenog popusta. Kao šef kaže da to važi samo preko weba a tamo nažalost nema ništa. Jasno, nisam kupio jer nedam da me žedna vode preko vode. Zbog navlakuše, tj. kršenja zakona o reklamiranju, ovo je za prijavu udruzi Potrošać, a vjerijem i Državnom insperktoratu. I da, radilo se o HOBBY programu za koji kakti važi popust.
Možda su namjere vlasnika i bile dobre ali su mu zaposlenici definitivno zeznuli stvar.

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Roba im je doslovno dosla vecer prije i nisu ni htjeli doci no uz nagovor ajde jedva... Nisu bili spremni i nisu sve stigli staviti nigdje na web ( ponavljam premalo vremena i nisu cak ni na burzi prodavali )ako racunamo i da je bio vikend između. Mi smo i Vi sa nama otvorili mozda buducu dobru liniju povoljnih modela i nemojte.sad komplicirati...lako se razmetati sa tim velikim rijecima poput prijave i udruga potrošača...ma dajte molim Vas, dajte im da se posloze sa profi materijalom i modelima. Osobno sam se na vise nivoa zalozilo da bi to doslo i zazivilo u Virovitici ali po svemu sudeci po cijenama i u Hrvatskoj . Lako je izvana sve popišati a ne znate kako je bilo uopce to posloziti pa cak i investirati tom covjeku skoro 5 000 eura u materijal u koji ne zna hoce li proci i onda na njegovo zadovljstvo postoji interes ali nije primarna djelatnost
Do burze u Zagrebu će vjerojatno sve biti u redu.

Za sve treba vremena i zalosno je da pricate o prijavama a jos je zalosnije da je trebalo 30 godina da bi Denac doveo Mehano profi materijal u Hr na zadovljstvo svih maketara pa čak i za burzu u Zagrebu.

Pa sad nek veliki lajkaju prijave i udruge dok se neki trude da to zaživi

Ako ste mogli cekati 30 godina nece Vas nikog 2 tjedna ubiti

Ma mislim...

Gorane, izuzetno cijenimo i poštujemo Vaš rad vezano uz burzu u Virovitici, međutim to ni u kom slučaju ne opravdava odnos zaposlenika Grafocentra prema onom što je objavljeno na letku dijeljenom u Virovitici.

Darkus

Novi član
sa svim duznim postovanjem, ali dolazi mehano, a ton razgovora je kao da dolaze amerikanci sa scaletrains, athearn, japanci sa kato ili nesto po ekstra povoljnim cijenama, dosad nevideno.

opet, sa svim duznim postovanjem, uloziti 5 000eura tj. 40 000 kn u Mehano asortiman je totalna glupost i u to me nitko ne moze razuvjeriti. S tim da ovdje se prica o "ozbiljnijim" stvarima, a ne djecjim setovima.

Sa 40 000kn nabavim vrhunske 3d printere, CNC stroj ,pa cak i stroj za tampon tisak na njuskalu, npr. za 500 eura i mogu pokrenuti vlastitu proizvodnju u N i H0 skali i jos mi ostane 20 000 kuna za motore,svjetla,sve druge dijelove i popratni asortiman poput tracnica i skretnica narucen iz Kine npr Donguan i brendiran na nesto po mojoj zelji plus jos popratno pakiranje tih stvari.

Jednostavno ne.

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Ponuda mehana je sasvim pristojna, a cijene ok, po ti cijenama često puta se nemože ni nabidat na ebayu i još k tome plati se i poštarina. Ja ću si jednostavno sjest u auto i direktno u Križevce otići, tat i tak sam tisuće kilometara napravio zvog mehana i opet budem! Mehano prestge lokomotivama ne fali apsolutno ništa, a o kontenjerskim vagonima da ne pričam. Jako malo modelara nema taj asortiman u ormaru. Usa parne lokomotive, pogotovo iz prestige linije su jako dobre za vožnju na velikim maketama i postoje primjerci iz nekadašnjih setova koje dan-danas voze bez mana.
A u konačnici, cijena u grafocentru je pristojna bez obzira na popust sa burze.

1borna

Veteran foruma
Lako je tebi, ti možeš i pješice do Križevaca :hihihi:
Dobro bi bilo malo objasniti Grafo-šefu što se traži i možda uz njegovu pomoć vidjeti što uopće ima
Mehano jer je njihova službena stranica katastrofalna?

vule

Poznati forumaš
sa svim duznim postovanjem, ali dolazi mehano, a ton razgovora je kao da dolaze amerikanci sa scaletrains, athearn, japanci sa kato ili nesto po ekstra povoljnim cijenama, dosad nevideno.

opet, sa svim duznim postovanjem, uloziti 5 000eura tj. 40 000 kn u Mehano asortiman je totalna glupost i u to me nitko ne moze razuvjeriti. S tim da ovdje se prica o "ozbiljnijim" stvarima, a ne djecjim setovima.

Sa 40 000kn nabavim vrhunske 3d printere, CNC stroj ,pa cak i stroj za tampon tisak na njuskalu, npr. za 500 eura i mogu pokrenuti vlastitu proizvodnju u N i H0 skali i jos mi ostane 20 000 kuna za motore,svjetla,sve druge dijelove i popratni asortiman poput tracnica i skretnica narucen iz Kine npr Donguan i brendiran na nesto po mojoj zelji plus jos popratno pakiranje tih stvari.

Jednostavno ne.
jedva čekam da zaživi proizvodnja!!!

jedva čekam da zaživi proizvodnja!!!
haha, pa evo za moje osobne potrebe zazivila je, ima vec 3-4 mjeseca, skoro pa od nule...pogledajte profil, slobodno

moj progres od 0 i aspolutnog neznanja o modelima ovog tipa pa do ovog gdje sam u 3-4 mjeseca, a bez lazne skromnosti, gdje bih tek bio uz malo pomoci i savjeta, te da mogu to radit za stalno....pffffff

ali evo, potaknuli ste me, hvala Vam

nudim na raspolaganje svoje 3d printere, nije bed, otkazat cu narudzbe i osloboditi vrijeme na printerima

pa kvragu, evo provuci cu i svoj AMEX na 12 rata i uzeti mali CNC stroj poput ovoga:
https://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-plastike/cnc-320mm-530mm-oglas-25117987

pa evo, nudim i radionu 18m2 pokraj GK u Zagrebu na raspolaganje, sa svim MTU za proizvodnju

nije problem, ja se drage volje zrtvujem da proizvedem nesto u Hrvatskoj, bolje nego da hranim strane ekonomije

imam modele, to samo po sebi je velika vrijednost
znanje i iskustvo 3d modeliranja, pripreme za 3d print i CNC obradu

evo tu je mojih 18 000 kuna u vrhunskoj opremi, prostoru i znanju, nudim ih, zrtvujem ih od srca

sam ne mogu dalje od toga, pa:

tko ima pristup tiskari za tampon tisak ili zeli uloziti u stroj, ako zeli nek se javi
tko se razumije u mehaniku, motore, ako zeli neka se javi
tko ima kapital za dekodere i ostalu sitnu opremu,ako zeli neka se javi

kad se nade netko tko je voljan uloziti volju i vrijeme, pa sto se mene tice mozemo poceti sutra

cisto da se ne mora cekati

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Govorimo o dostupnosti i mogućnostima stvaranja novog
Kato .... vrlo rado no imate li svi para za to
Ima Backo Profi svašta i to najjaci i jedini u Hr
No cilj je da ne moramo u Moko , preko bare ili granice po sve to a jos da je skuplje...
Naći ću jedan post vezano za Vaš prijedlog g. Darko a veže se za većinu stvari u životu...sav Vaš opus strojeva pada u vodu kad vidite sta je sve potrebno da bi došli dečki uopće u Vašu radionu od mjerenja modela , obilaženja , traženja dozvola i da sad ne idem detalje naci cu post pa ce Vam biti jasnije pa onda i dobijemo mozda koji vagon koji kad sve zbrojite i plus i minus ne ide ispod cijene acmea jer ruku na srce nitko se nece zajeb... bez racunice makar da je na nuli a da ne kazem i ne spomenem brojace zakovica

A lokomtive , osim vizualnog treba i mehaniku rijesiti na sto bi kolega Adi mogao svasta reci no nije na forumu ( a radi sa Švicarskim klubom koji ima love ) i ako spoje te dvije tehnike vizualno i mehaniku dolazimo do cijene koja je astronomska ....

I onda opet dođu brojači zakovica koni zabiju zadnji klin u ideju...

Mehanotehnika i grafocentar ....bolje cijene i ponosan sam sto nakon 30.godina mojom zaslugom oni postoje u Hr sa profi asortimanom

No javljam samo da je eeb shop za koji dan spreman i dolaze katalozi rekao sam da pozure radi burze u Zg ( nema na cemu Purgeri ) I vlasnik se jucer javio rade neke finalne dorade

Pozdrav iz Virovitice

PS Darko ja cu vjerojatno biti prvi koji ce kupiti Vas model i samo naprijed imate moju punu podrsku i mjesto za izlaganje

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh