minitanks by niko

niko

Član foruma
Supporter (2016)
Zar ti nije jednostavnije skinuti stakla i gume prije farbanja nego ih maskirati.
:hmmm:
Osim toga na taj način ispadne i urednije.

kako kada, a za koj model pricas tocno ... a sve ovisi i o kutu svjetla i kvaliteti :fotic:

:crazy:
 

Bosphorus

Član foruma
Nisam ljubitelj militarije, ali ove tvoje dorade - dodavanje detalja, bojanje i weathering jednostavno moram "lajkati" i javno izraziti divljenje i poštovanje tvom radu! :respect::naklon:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jedna mala primjedba - kad bi ja to radio ne bi s crnom bojom / weatheringom zaokruživao baš svakog detajla. Znam, htjelo se s time istaći detajle ali učinak nije dobar jer svi detajli s time izgledaju suviše grafično, dvodimenzionalno, nacrtano, i s time se gubi ono najkvalitetnije, a to je trodimenzionalni utisak. Uz to ispadne skoro kao da je na originalima netko s kistom i crnom bojom obrubljivao detajle.
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
Jedna mala primjedba - kad bi ja to radio ne bi s crnom bojom / weatheringom zaokruživao baš svakog detajla. Znam, htjelo se s time istaći detajle ali učinak nije dobar jer svi detajli s time izgledaju suviše grafično, dvodimenzionalno, nacrtano, i s time se gubi ono najkvalitetnije, a to je trodimenzionalni utisak. Uz to ispadne skoro kao da je na originalima netko s kistom i crnom bojom obrubljivao detajle.

to isto stoji, ja radim ovakav wash, jel tak mi se najvise svida sto se tice minitanksa i malog mjerila, za veca mjerila 1/48 i 1/35 je malo drugacije

neki maketari oklopa rekli su da su boje jake, da trebaju biti zagasitiji - tamnije, a wash je ok
danas rade na okoplu tako hrdave gusjneice ko da je tenk stajo 10 god na kisi, neznam bas da je njemacki tenkist dozvolio da mu tenk bude hrdav, dosta se fura danas migova skola jakog weatheringa za oklop ....

imas kakav svoj primjer da vidim kak to izgleda ?

jel ovak bolje

P1060008.JPG P1060009.JPG
 
Last edited:

keniki7

Član foruma
S kojim fotoaparatom slikaš ? Slike su fantastične, svaki detalj se vidi, nema zrnatosti, super kontrast ...
 

nik

Veteran foruma
Jedna mala primjedba - kad bi ja to radio ne bi s crnom bojom / weatheringom zaokruživao baš svakog detajla. Znam, htjelo se s time istaći detajle ali učinak nije dobar jer svi detajli s time izgledaju suviše grafično, dvodimenzionalno, nacrtano, i s time se gubi ono najkvalitetnije, a to je trodimenzionalni utisak. Uz to ispadne skoro kao da je na originalima netko s kistom i crnom bojom obrubljivao detajle.
Ni meni se ne sviđa ovaj stil* koji niko prakticira ali kako militarija nije moja osnovna tema i kako 95% modelara nebi bilo u stanju napraviti niti ovako kako on radi nisam htio tu previše kritizirati i pisati svoje subjktivne primjedbe ali sad vidim da ima još poneko tko razmišlja slično. No to su već rasprave na visokom nivou pa neću dalje zatrpavati time ovu temu. Nek niko u miru nastavi prezentirati svoje radove.:D
*) tu ne mislim samo na spomenuti crni wash već na još jedno 4-5 'parametara' ko'i mi nisu 'sjeli' - to je subjektivno
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
to isto stoji, ja radim ovakav wash, jel tak mi se najvise svida sto se tice minitanksa i malog mjerila, za veca mjerila 1/48 i 1/35 je malo drugacije

neki maketari oklopa rekli su da su boje jake, da trebaju biti zagasitiji - tamnije, a wash je ok

imas kakav svoj primjer da vidim kak to izgleda ?

Eksperimentirao sam ja sa postarivanjem jako dugo unazad, tamo negdje krajem 70-ih godina, ali ne na cestovnim već na željezničkim modelima. Tada sam ispitivao i tu "tehniku" kako bi bilo da istaknem detajle sa upotrebom vrlo razrijeđene crne boje koja bi se nakupila u raznim udubinama na modelu, i to upotrijebio kod fuga između dasaka i na rubovima na modelu nekog zatvorenog teretnog vagona. Rezultatom nisam bio zadovoljan, izgledalo je kao da sam ofarbao fuge između pločica u kupatilu, opšti dojam mi je bio da je to kičasto, a svakako je bilo daleko od utiska pravog vagona (sjećam se još da sam vagon sa mukom očistio od boje iako sam upotrijebio tek neku temperu). Tada sam vidio da bi za kvalitetno postarivanje bile potrebne mnogo suptilnije metode i sve ostavio za nekad kasnije, ali ih se do dan danas još nisam latio.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Same pohvale za modele,bez kritika:respect:.
Zapeo mi za oko Abrams sa pocetka predstavljanja modela,proizvodjac je Trident?
Dali dolazi kao KIT,ili gotov model?
Dali imas kakav HET koji moze prevoziti tog Abramsa?
Mislim na Oskoshov model,vidio sam te HET-ove na nekim videima na Youtubeu,pa me zanima dali imas koji i koja je cijena?
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
S kojim fotoaparatom slikaš ? Slike su fantastične, svaki detalj se vidi, nema zrnatosti, super kontrast ...

odes u photoshop, onda otvoris sliku, image, adjustments, pa auto levels i onda dobijes takvu pozadinu i sliku :pivo: ;)

:crazy:
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
Same pohvale za modele,bez kritika:respect:.
Zapeo mi za oko Abrams sa pocetka predstavljanja modela,proizvodjac je Trident?
Dali dolazi kao KIT,ili gotov model?
Dali imas kakav HET koji moze prevoziti tog Abramsa?
Mislim na Oskoshov model,vidio sam te HET-ove na nekim videima na Youtubeu,pa me zanima dali imas koji i koja je cijena?

abrams je jos pakiranje roco, al uzmi od herpe ako budes nabavljo dobijes 2-3 verzije

http://www.herpa.de/collect/(S(qzfv...?ProductID=740531&lang=en-GB&express=&thumb=1

sto se tice HET-a radi ga trident 81001 M1070 HET Sattelzugmaschine Truck Tractor kod njih je 38 eu samo nisam skuzio jel dolazi i prikolica ili samo kamion

mogu poslat mail upit ako te zanima, posto njima saljem svoje slike gotovih trident modela

:crazy:
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Abrams ce se sigurno naci u mojoj kolekciji kad tad,cak je i ova cijena na linku prihvatljiva.
Toliko skoro kosta SIKU-ev metalni Leopard.
Sto se tice Tridentovog HET-a,koliko god je model predobro napravljen,mislim da cu cekati neku jeftiniju izvedbu.
Naisao sam na link gdje je cijeli set sa modernijom poluprikolicom bio oko 100€.
Zato nije nimalo cudna ova cijena od 38€ za tegljac.
Vjerujem da ce netko od proizvodjaca izbaciti model koji ce biti prihvatljiviji po pitanju cijene.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh