Model HŽ 2132

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Bravo, lijepa lokomotiva a naročito pošto nije plastika :aplauz: :aplauz: :aplauz:
Jedina primjedba bi bila oko pufera koji izgledaju jako veliki. Ako ih možeš umanjiti...
 

thomcro

Aktivan član
Čini ti se, ni veći ni manji nego na Žutkama. Problem je što mi je lokomotiva ispala po gabaritima (po širini i visini) malo manja nego što bi trebala biti. Radi se samo o 3mm (i širini i visini) ali na tako malom modelu to je puno tako da odbojnici izgledaju veći nego što u stvari i jesu.

Ali ... ovo je i ovako model koji ostaje u mojem vlasništvu a oni drugi će biti u pravom omjeru.
 

Damir

 
Osoblje foruma
thomcro kaže:
Čini ti se, ni veći ni manji nego na Žutkama. Problem je što mi je lokomotiva ispala po gabaritima (po širini i visini) malo manja nego što bi trebala biti. Radi se samo o 3mm (i širini i visini) ali na tako malom modelu to je puno tako da odbojnici izgledaju veći nego što u stvari i jesu.

Ali ... ovo je i ovako model koji ostaje u mojem vlasništvu a oni drugi će biti u pravom omjeru.
To si možda mislio da će jedan od slijedećih možda završiti kod mene u vitrini :crvenilo: :D
 

thomcro

Aktivan član
Pa naumio sam napraviti još 4 lokomotive s time ... nisam ih namjeravo niti prodati niti pokloniti >:) ... nego ... posuditi na neodređeno vrijeme s time da ih uvijek mogu tražiti natrag ako se nebude sa njima ponašalo u skladu posudbenog ugovora :D .

Da me se ne shvati krivo, ovo nije šala već sam ovo doista zamislio, 4 lokomotive ću posuditi na neodređeno vrijeme s time da ih uvijek mogu vratiti doma. ne želim sad potanko objašnjavati zašto tako ali sve će biti objašnjeno kad za to dođe vrijeme.
 

thomcro

Aktivan član
U međuvremenu sam napravio i stoličicu (ima 8 djelova!) strojovođe, obojao je i zaljepio unutar upravljačnice

100_5613.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Vow! Sviđa mi se i stolica, i loksa, i taj "modelarski leasing" kojeg si zamislio!! >:D: >:D: >:D: >:D:
 

thomcro

Aktivan član
Mala obavijest:

S izradom ovog modela došao sam do kraja, tj. što sam napravio sam napravio. U toku ovoga tjedna krećem sa izradom manevre 2 (po gabaritima širom, višom i malčice dužom) ali ... više neću stavljati dnevno fotografije što napravim već kad budu pojedine "cjeline" gotove. Prevedeno: kad budem napravio "fremove" onda ću ih grupno snimiti i postati, pa nadgrađa pa ...

Dakle do daljnjega ...
3260372713.gif
 

thomcro

Aktivan član
Krenuo sam u izradu nove, malo veće, manevre. Ustvari, radim čak 5 lokomotiva! Prvi frem je gotov ...

100_5910.jpg


100_5911.jpg


100_5912.jpg


Na donje dvije fotografije je prva, manja, lokomotiva. Vidi se koliko je gornji frem veći i duži. Sad treba napraviti još 4 frema.
 

thomcro

Aktivan član
Manevre ... m-da ...

... sram me uopće to i pokazivati :crvenilo: jesam nešto još radio tijekom 2014. ali vrlo malo i otada sve stoji ...
VMRgSwo.jpg


ova je najopremljenija
rlESulf.jpg


da vidimo one šta su u kutiji ... o pasmater šta je ovo :o ... pa one su se razmnožile!
Yu1H0o2.jpg


5 kom. - pa to je već serijska proizvodnja! :D :palac_gore:
šalu na stranu, malo sam pojačao seriju sa još tri modela i trenutno ih je osam (8)
qNDQEHO.jpg


*****
Proljeće je vrlo čudna stvar, nekako mi je sve ovo dalo zamah i vjetar u krila i gotovo sigurno će i ovo (ako niš drugo bar dio) natrag na proizvodnu traku.

Dakle očekujte u slijedećem periodu vrlo aktivna izvješća iz TŽV-a "Scurignie" jer bit će materijala na stolu za delat :crvenilo:
 

thomcro

Aktivan član
Nije bilo druge nego fotić u ruksak i put ložione snimit detalje. Ovaj put su me mučile pozicije djelova motora u manevrama ...

T01ThSe.jpg


morao sam se u nekim momentima i zavuć unutra
fKkuA3c.jpg


jedna od njih
VDDTQXB.jpg


ali bilo je produktivno i sad znam kako sve postaviti na modele
XEPrebw.jpg


*****
1823944417.gif


P.S.

Ovo sa motorima, to ću delat u dve varijante, na par modela sve a na većini samo kao jedan sanduk koji će se vidjeti samo kroz gornje otvore bez opcije pogleda sa strane kroz vratašca.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh