Model JZ 661 Kenedija u 1:87

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Kameni Most kaže:
:) iako Moko nikad nije javno rekao koliko su platili sve troškove oko proizvodnje Đurice... ali sigurno ih nije koštala ukupno manje od 120.000 EUR. a napravljeno ih je pretpostavlja se oko 1500 komada. Ova je proporcionalno skuplja zbog veličine.... :)
meni je gospodin Kovač rekao da bi za izradu 661 u kvaliteti Đurice trebalo oko 100000€
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo,
zanimive cijene tog projekata i sasvim na nivou. Pitanje je sad, ko če tržiti taj model, ta firma ili onaj, koji se dogovara? Ako je bez zaradnje, koja u prvom slučaju skoro gotovo ne dolazi u obzir, onda bi trebalo skupiti 400 narudžbi da bi bila DCC-ready lokomotiva po 250 EUR, ako je sa zaradnjom, onda sigurno više. Pitanje je sad, jel bi se moglo sakupiti toliko narudžbi i to ne opcionelnih nego stvarnih? Nemojte sad svi urlati, da, sigurno ćemo toliko prednarudžbi moći sakupiti, treba narudžbe popisati i vidjeti. 400 modela nije baš malo kako ni sakupiti 100.000+ EUR.
U svakom slućaju, ako budete trebali fotografije SŽ 661-032 i 661-164 (od ~2009 nadalje), možete mi reći.
 

adi

Član foruma
Ljudi mi mozemo samo mastati o 661 u mesingu.zelje su jedno a mogucnosti sasvim druge.realnost sasvim treca.sve se da organizirat ali nas nema dovoljno za takav projekt.ali moram priznat da sam sinoc fino spavao nadajuc se da ce bit nesto od kenedija.a pogotovo za 250€.hvala kameni malo si me raspolozio ovom vjesti:hihihi::papa:
 

nik

Veteran foruma
ACME je napravio 20 modela Goša Z vagona i 35 modela Goša Y vagona što je ukupno 55 komada. Minimalna edicija je 200-250 komada a poneki modeli su i ponavljani što znači da je do sada napravljeno između 11000 i 15000 komada Goša vagona u H0. Osim njih Kennedy može vući i one ACME exFS JŽ vagone (6 modela po 200-250 primjeraka je dodatnih 1200-1500 modela). Uz nabrojene ACME modele imamo i još 5 Goša vagona u najavi te nekoliko drugih već napravljenih 'domaćih' velikoserijskih modela (Heris JŽ kušet i vagon za parno grijanje te Tillig Avala restoran) što znači i blizu 20000 komada proizvedenih/najavljenih H0 modela 4-os. putničkih vagona sa područja exYU (JŽ/ŽS kušete u najavi kod LS Models nisam ni uračunao). I onda raspravljamo da li je moguće prodati 1500 Kennedyja?
 
Last edited:

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Npr, Roco je nekidan ponosno objavio novost, uradili su onu neku ružnu norvešku žabu od lokomotive, neka elektro-rugoba, zaboravio sam joj ime i seriju, i šta mislite ko će to kupit osim par norvežana? Nemojte tako uskogrudo razmišljati. Imam prijatelja u njemačkoj koji se kreće u krugovima modelara i kolekcionara.... iznenadili bi ste se koliko bi ljudi u njemačkoj momentalno kupilo serijski proizvedenog kennedya. Za njemce kultna lokomotiva.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Tržište za 661 nije upitno, ne vidim svrhu takve rasprave....:hmmm:
Više se brinem o kvaliteti finalnog proizvoda, jer ako se tu naprave propusti, džabe ti je veliko tržište....:mamurluk:
mislim da si bilo koji proizvođač ovog modela u današnje vrijeme ne bi dozvolio propuste, sumnjam da bi je krenuli raditi na osnovu par fotografija s neta, siguran sam da bi prikupili sve moguće varijable i parametre. Modeli jesu postali i detaljniji i skuplji vremenom, ali i modelari i kolekcionari su postali brutalno zahtjevni i to je jasno svakom normalnom proizvođaču. Svjedoci smo nekoliko luđačkih FAILova u proizvodnji vagona... sumnjam da bi si netko tko krene raditi lokomotivu koju namjerava naplatiti 250 eura komad, dozvolio tako nešto...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
mislim da si bilo koji proizvođač ovog modela u današnje vrijeme ne bi dozvolio propuste, sumnjam da bi je krenuli raditi na osnovu par fotografija s neta, siguran sam da bi prikupili sve moguće varijable i parametre. ...
Iznenadio bi se koliko toga, nažalost, ipak ima...:(
 

nik

Veteran foruma
Tržište za 661 nije upitno, ne vidim svrhu takve rasprave....:hmmm:
Više se brinem o kvaliteti finalnog proizvoda, jer ako se tu naprave propusti, džabe ti je veliko tržište....:mamurluk:
Ja se toga isto pribojavam i ne volim ovu sada već uobičajenu tajanstvenost oko svega. Vidjeli smo kuda je takav pristup odveo Moko sa Đuricom. Ja koji bi bez problema kupio 5-6-7 Đurica na kraju imam samo jednu jer mi samo jedan od ponuđenih modela odgovara za zbirku.
 

nik

Veteran foruma
661 nam dođe kao sveta krava, zato je stvar oko izrade te lokse vrlo osjetljiva !!!:djed :vrag3:
Meni su svete krave i 663 i 664.0 i 645, čak su mi i draže i važnije od 661 ali njihovi velikoserijski modeli jednostavno nemaju ekonomskog smisla pa o tome niti ne razmišljam.
 

nik

Veteran foruma
Uz ovu tajanstvenst lako bi se moglo dogoditi da se propusti napraviti model 661 lokomotive u varijanti nove iz tvornice (sa kompletno zelenom ralicom) a onda bi modelarski izgubili čitavu epohu 3c ('60-68.) kao i 4a ('68-76.) što je nedopustivo jer onda za cijele šezdesete nemamo nikakvu lokomotivu za 10. koridor odnosno razne međunarodne vlakove na relaciji Ljubljana-Zagreb-Beograd.

Simplon Orient Express u Zagrebu 28.7.1961.
28.7.1961..JPG
Vide se JŽ 661, JŽ Goša X AB, SNCF DEV AO U46 AB i CIWL Y WL.

Da, Kennedy je u svojim prvim godinama vukao i Simplon Orient Express...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh