Model JZ 661 Kenedija u 1:87

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da ne otvaram novu temu evo odgovora na vječno pitanje koliko košta proizvodnja Kennedy u ACME kvaliteti!!!
Ovo je dio korespondencije projekta koji je u tijeku a o kojem će se autori nadam se oglasiti na forumu :_)
Postoji dobar dio dokumentacije i Excel matrica (iz objektivnih razloga obrisani su detalji)
Radi se o visokokvalitetnoj izradi svima nam poznate lokse u 3 verzije, nekoliko različitih brojeva (govori se o 5 brojeva) i 7 bojanja.
Ovaj model na tržištu bi se mogao pojaviti za najmanje 6 mjeseci ako se dogovori dobra cijena.

---------------------------------------------------------------
Dear Mr. xxxxxx,
As below are our offer for your model locomotives. Project name: HO EMD G16-JŽ 661 Locomotive Quotation

Part I. 3D Design drawing:US$6350
Lead time for design: about 45 workdays. p.s. Pls provide more detailed photos and information for us when start the design.

Part II. Mould
EXW Tooling cost: US$99206
There will be 13 sets of moulds plus hardware parts. Pls check the attachment HO-JZ661-mold-list-160412.xls for reference. Lead time for tooling: about 45 workdays

Part III. PE sample(samples without painting & printing)
Sample cost: free

Lead time for PE sample: about 20 workdays after moulds are ready. Part IV. Decoration sample(with painting & printing, PCB and motor
assembled)

Sample Cost: USD600 / basic color. Lead time for decoration sample: about 30 workdays after you approving the

PE sample. Part V.Finished product

EXW Unit price: xxxxx/unit. The price includes PCB, motor, painting, printing and assembling, but not includes decoders and packaging. P.S. The decoder would be either provided by you or you assemble the decoder at your side after you receive the shipment. MOQ: xxxx unit

Part VI. Other cost
1. The qty of painting and printing tools will be known after you confirming the decoration drawings.

F.Y.I. : Spray painting masks@USD96/pc printing tools @USD21/pc

2. Packaging cost: we will quote for you after your packing design approved.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
E sad kad se sve zbroji i oduzme super loksa super detaljna s rasvjetom i interijerom dcc sound priprema i kinematikom u super pakiranju kostala bi oko 250 eur. Na jeftiniju varijantu se ne isplati trositi vrijeme i novac. Sa zvukom oko 340 eur. Serija je limited edition.
Samo prenosim sto sam saznao.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jesam li razumio dobro.. 117 USD otpada za farbanje i oznacavanje po komadu ili cemu?? .. s uracunatim alatom za printanje ( vjerovatno na planiranu kolicinu)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja sam procitao FREE tamo gde se pominje farbanje..sad,da li sam dobro shvatio nemam pojma!

Ako je kao sto Zlaja kaze 250e cena onda to nije mnogo..kasnije se skupi za sound i ima se kvalitetna domaća lokomotiva i to u mesingu!

Druga varijanta:de se farbanje naplacuje..da li bi moglo bez farbanja da se uzme pa da ih farbamo mi?
 

adi

Član foruma
Kolika mora bit narudzba?mislim koliko modela treba narucit da bi dosli do cjene od 250€?sam alat kosta 100000$ plus dizajniranje oko 6000$ plus farbanje i tisak.i jos neka zarada i njima.ako bude 250€ ja bi odma kupio 2 a mozda i 3
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Kameni Most kaže:
E sad kad se sve zbroji i oduzme super loksa super detaljna s rasvjetom i interijerom dcc sound priprema i kinematikom u super pakiranju kostala bi oko 250 eur. Na jeftiniju varijantu se ne isplati trositi vrijeme i novac. Sa zvukom oko 340 eur. Serija je limited edition. Samo prenosim sto sam saznao.
cijene realne, toliko kosta svaka rocova sbb elektra.
 

nik

Veteran foruma
Mene po 250 eura i u kvaliteti barem kao Moko Đurica zanima do 8 komada. JŽ iz epohe IV kao ŽG Lb, ŽTP Zg, ŽTO Sa, ŽTO NS i ŽTP Bd a HŽ sve 2-3 koje izađu (Zelena, plava i eventualno siva). To ako je alat samo za poseriju 100/200 sa eventualno 2-3 verzije lampi (EMD, HŽ, SŽ) a ako budu i podserije 300 i 400 onda još samo jedna 300 kao JŽ ŽTO Sa.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ljudi, stanite na loptu! Ovdje u temi se miješaju mesing, ACME kvaliteta......, šta je od toga na kraju?:hmmm:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za ovu loksu o kojoj govorimo imao sam priliku vidjeti listu pozicija kojih ima preko stotinjak a svaka pozicija ima svoje dijelove i komponente.
Materijal frema je metalan od materijala Z.S. a koji je to točno materijal to će reći autori.
Karoserija je od ABS, a tu su još i ovi materijali POM, GP, SST, PB, MA, Brass, SS, i na kraju PCB kao komponenta.
Koliko sam vidio ima 3 PCB pločice.
Ja sam zainteresiran za 3 lokomotive i to sam već ranije napisao :)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Za ovu loksu o kojoj govorimo imao sam priliku vidjeti listu pozicija kojih ima preko stotinjak a svaka pozicija ima svoje dijelove i komponente.
Materijal frema je metalan od materijala Z.S. a koji je to točno materijal to će reći autori.
Karoserija je od ABS, a tu su još i ovi materijali POM, GP, SST, PB, MA, Brass, SS, i na kraju PCB kao komponenta.
Koliko sam vidio ima 3 PCB pločice.
Ja sam zainteresiran za 3 lokomotive i to sam već ranije napisao :)

Postoji li kakav screenshot 3D nacrta?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ne znam... i mene zanima.... sve sto sam saznao sam napisao... mene vise zanima neki nedavni model tog proizvodjaca da se može vidjeti kvaliteta.
i da se može vidjeti pogosnki sklop. Bez obzira koliko košta ja uzimam 3 komada i to sa zvukom :_)
Da da....., baš tako! Svi se samo nešto bahate sa 661....:dada:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ono koliko bi se tih lokomotiva prodalo na području ex Yu je nula u usporedbi koliko bi se prodalo u Austriji i Njemačkoj. Ja ne znam stvarno koji k. se više čeka sa serijskom proizvodnjom 661?!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ono koliko bi se tih lokomotiva prodalo na području ex Yu je nula u usporedbi koliko bi se prodalo u Austriji i Njemačkoj. Ja ne znam stvarno koji k. se više čeka sa serijskom proizvodnjom 661?!
čeka se neki hrabar investitor da legne cash&carry sa oko 200.000 USD s neizvjesnim rezultatom :_) ma zaradio bi on 40% uloženog ako sve proda :)
ali taj "ako" je malo tricky :)
Zamisli da im se potkrade kakva greška vizualna ili konstrukcijska... tko bi te lokse kupio? :) :) ......ma ja bi i u tom slučaju kupio 3 kom hehe
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mene po 250 eura i u kvaliteti barem kao Moko Đurica zanima do 8 komada. JŽ iz epohe IV kao ŽG Lb, ŽTP Zg, ŽTO Sa, ŽTO NS i ŽTP Bd a HŽ sve 2-3 koje izađu (Zelena, plava i eventualno siva). To ako je alat samo za poseriju 100/200 sa eventualno 2-3 verzije lampi (EMD, HŽ, SŽ) a ako budu i podserije 300 i 400 onda još samo jedna 300 kao JŽ ŽTO Sa.
:D
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
200000$ uozit???.ova se tema moze slobodno zatvorit a meni nema druge vec nastavit radit oko kenedija:(:plac:
:) iako Moko nikad nije javno rekao koliko su platili sve troškove oko proizvodnje Đurice... ali sigurno ih nije koštala ukupno manje od 120.000 EUR. a napravljeno ih je pretpostavlja se oko 1500 komada.

Ova je proporcionalno skuplja zbog veličine.... :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh