Modeli jednog penzića

Stanley

Poznati forumaš
0IeGdJw.jpg


QJq5COc.jpg


cWI3UoN.jpg


Provozan je tek manji dio kolekcije, a pobrinut ćemo se da se u istom ambijentu nađe i ostatak.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Dobro,da se doterati ova maketa!
Jeste pravi sablon ali mostovi su zanimljivi!

Mislim da je blic malo pokvario utisak o njoj..

Ne znam kojih je godina gradjena ova maketa?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dobro,da se doterati ova maketa!
Jeste pravi sablon ali mostovi su zanimljivi!

Mislim da je blic malo pokvario utisak o njoj..

Ne znam kojih je godina gradjena ova maketa?
nisam htio komentirati ... ali eto ....
hehehe, ma lako je kad tako maketa izgleda dok ju radiš svojim novcem, ali kad ovako izgleda novcem dobivenm od grada, u prostoru dobivenom od grada... bolje da ne stavljaju slike ako ne žele čuti komentare...

Da ne kvarimo temu kolegi @Stanley koji je pokazao svoje lijepe modele posebno SŽ 03 i Đuricu :) i čija kolekcija se lijepo povećava :)
 

nik

Veteran foruma
Dobro,da se doterati ova maketa!
Jeste pravi sablon ali mostovi su zanimljivi!

Mislim da je blic malo pokvario utisak o njoj..

Ne znam kojih je godina gradjena ova maketa?
Izgleda kao da je građena davno - zato si to tako i pitao...

Ali nije građena davno - napravljena je u 21. stoljeću. :mamurluk:
 

Stanley

Poznati forumaš
Momci, što se tiče izgleda makete svatko ima svoje mišljenje i pravo na svoj ukus. A meni je jedino važno da mi modeli trče u pravom ambijentu. Već je bilo i vrijeme - šest godina nakon što sam uplovio u svijet malih željeznica.
Na maketu imam samo jednu skromnu osobnu primjedbu - na dvije skretnice modeli znaju iskočiti (jedna u gornjoj stanici i jedna englezerica u donjoj). Zanimljivo, kada garniture voze u suprotnom smjeru nema iskakanja.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Momci, što se tiče izgleda makete svatko ima svoje mišljenje i pravo na svoj ukus. A meni je jedino važno da mi modeli trče u pravom ambijentu. Već je bilo i vrijeme - šest godina nakon što sam uplovio u svijet malih željeznica.
Na maketu imam samo jednu skromnu osobnu primjedbu - na dvije skretnice modeli znaju iskočiti (jedna u gornjoj stanici i jedna englezerica u donjoj). Zanimljivo, kada garniture voze u suprotnom smjeru nema iskakanja.
Da te englezerice prave probleme..Piko A gleis! Mozda pojuriti na netu neku kvalitetniju skretnicu i zameniti je?
 

nik

Veteran foruma
Da te englezerice prave probleme..Piko A gleis! Mozda pojuriti na netu neku kvalitetniju skretnicu i zameniti je?
Imao je KŽMZ prije ove makete u istom prostoru modularnu maketu tada staru 5-6 godina na kojoj su bile samo Roco Line (Code 83) skretnice (isključivo one sa radijusom 1946mm) sa originalnim velikim ispodpodnim pogonima pa su sve bacili/donirali i kupili Piko A da naprave ovo što vidiš...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Imao je KŽMZ prije ove makete u istom prostoru modularnu maketu tada staru 5-6 godina na kojoj su bile samo Roco Line (Code 83) skretnice (isključivo one sa radijusom 1946mm) sa originalnim velikim ispodpodnim pogonima pa su sve bacili/donirali i kupili Piko A da naprave ovo što vidiš...
Uz ovo ide pjesma Parnog valjka.... :)
"... i korak naprijed, natrag dva
valjda nam je takva sudbina..."
:cool_2:
 

Stanley

Poznati forumaš
S obzirom da smo pitanje makete KŽMZ apsolvirali, tj. premjestili raspravu na prikladno mjesto, možemo nastaviti priču o vožnji mojih kućnih ljubimaca koji ne laju, ne grizu, nemaju buhe i ne traže da im daš jesti.
Jučer sam opet imao priliku pustiti moje mališane da se rastrče po klupskoj maketi, zahvaljujući Slaveku i Lucijanu koji su došli po materijal za prezentaciju KŽMZ u Novom Vinodolskom. Ovaj put sam donio nešto novih modela i pustio u promet dvije garniture:
1. Simulaciju Tauern Expressa na Ličkoj pruzi u prijelazu šezdesetih u sedamdesete godine. Naglašavam simulaciju, a ne imitaciju ili repliku, jer bi mi za to trebala 2 Đurana i još nekoliko vagona JŽ plus putujuća pošta. Moja garnitura se sastojala od JŽ 643-025 + 5 vagona DB.
2. Teretni vlak suvremene epohe od 8 vagona s lokomotivom Herkules ÖBB. Model lokomotive je iz Pikovog Hobby-programa i odokativno izgleda sasvim pristojno, a garnituru je vukao bez poteškoća. Ali ima osobinu koja mi se ne dopada - suviše je brz u startu i treba ga puštati uz najminimalniji napon. No, koliko para toliko muzike.
S obzirom na već opisane probleme iskakanja na ''englezerici'' iz smjera zdesna na lijevo vlakiće sam mogao puštati samo na desnu stranu. Unatoč kvalitetnijem smjeru vožnje dogodila su se dva ''izvanredna događaja''. Najprije mi se Tauern u tunelu na desnom rubu makete, ničim izazvan, rastavio na proste faktore - čitaj na tri dijela. U jednom trenutku je u gornji kolodvor izbio Đuran s jednim vagonom, onda su se u donjem kolodvoru pojavila tri vagona u vožnji u rikverc (Slavek je viknuo ''pazi, sudar!''). Peti vagon našli smo u mirovanju na izlazu iz tunela prije mosta. Ni jedan model nije iskočio, kopčanje je bilo O.K. i nije mi jasno kako je do toga došlo. Kasnije je garnitura izvrtjela još nekoliko krugova bez problema.
Na teretnom vlaku probleme mi je pravio Pikov Gbs, drugi u garnituri, koji je na jednoj skretnici volio iskakati. To sam riješio izostavljanjem vagona iz garniture i idućih nekoliko krugova je sve išlo kao po loju.
Toliko za uvod, opširniji nego obično, ali tako zna biti kada se stara konjina veseli k'o picek glisti dok mu modeli voze po pravoj pravcatoj maketi.:vrag:
Slijede fotografije, pa koga zanima taj neka pogleda - ostali neka si potraže neku drugu temu.

epTRrne.jpg


AJJHbDQ.jpg


e524zFo.jpg


Aj5D2sQ.jpg


u9qn94R.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh