Modeli vagona Plavog voza u H0

milan

Član foruma
točno tako, Miloš je izdelal model in včeraj (sobota 17.04.) so vsi trije vlaki vozili po Modulni maketi Jesenice

dsc06148.jpg


dsc06176.jpg


dsc06274.jpg


več slik pa si poglejte tukaj
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ovo je livena plastika, nije preradnja nego izradnja :cool:
Izradnja je slična onome kaj radi Markež sa 2063 samo konačni material je ovdje ABS plastika ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jesu li i JZ 761 vlastite izradnje ili su Lima Krauss Maffei lokomotive?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nikad mi nece biti jasno zasto Lima nije uradila i JZ lokomotive!?
Ima potpuno identican model treba samo da ga ispise i gotovo... :hmmm
 

alsbgd

Član foruma
Ne samo sto ima isti model, nego je i poenta
cele lokomotiva zbog JŽ-a...
 
Last edited by a moderator:

markez

Član foruma
Mon kaže:
Nikad mi nece biti jasno zasto Lima nije uradila i JZ lokomotive!?
Ima potpuno identican model treba samo da ga ispise i gotovo... :hmmm

ne-ne ne-ne , ima prilicno razlike. Kada malo bolje uporedite, primeticete i sami.
 

NClight

Hybernated
Krauss Maffei ML 2200 C'C' ili DB BR V300 su napravili jer je kuriozitet, godinama se povlačila po njemačkoj i evropi, mijenjala bojenje i vlasnike i kao takva je zanimljiva.
Kao D66/JŽ 761 zanimljiva je jedino nama i rijetkim zaljubljenicima u specijalne vlakove u svijetu, a uz to nosi i političko breme.
Također, sitne razlike postoje kao što je već navedeno...
Tko zna, možda jednoga dana i osvane tvornički model sve tri sestre, alate imaju... :plaza:

No budimo iskreni, ta loksa sama po sebi je simpatična, ali đaba je imali ako nema što povući... kolega je složio PV u originalnom sastavu, i uz prerade ima i 761 koje ga vuku.
Svaka čast!

Za one neinformirane, ML 2200 - V300 radili su ili rade i Maerklin + Trix te u N-u MiniTrix i Arnold (prije godinu-dvije... izašle istovremeno kao limitirane edicije)

PV također ima na svojoj Maerklin maketi g. Darko Wölfl sa Maerklinovim V300 u bojanju 761 (dva komada sa zvukom!), te kompoziciju prerađenih vagona (vidi u linkovima) no vagoni se po točnosti nemogu mjeriti sa ovom kompozicijom... svejedno, lijepo ih je vidjeti :plaza:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja ipak mislim da bi im se isplatilo da naprave JZ varijantu makar je napravili i u 100 komada;
pa imaju model, znaci netrebaju ni prstom da maknu sto se modela tice.
Kao sto sam rekao, mogli su samo da je ispisu i gotovo, te male razlike su zanemarljive za
vecinu modelara.
A politicka tezina mislim da ne bi bila kamen spoticanja...


Nesto drugo:

Koja je boja (RAL) upotrebljena za lokomotive?
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Čuo sam, da je za vagone bila u upotrebi RAL 5005, možda je ista bila i za lokomotive?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Znam da nema nista slicnog vagonima PV-a u H0 ali ipak, jel zna neko koji bi modeli mogli na ovaj ili onaj nacin
da se iskoriste i prepravkom urede u vagone PV-a?
 

NClight

Hybernated
Mislim da je najjednostavnije kontaktirati kolegu Miloša Jocifa koji ih je napravio (maloserijska proizvodnja u plastici). Mislim da ih prodaje u setu-kompletu... i cijena je vrlo korektna ako se ne varam.

Cena bo 280eur+poštnina.Vse ostale info prosim na moj email jocif.milos @ siol.net.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nisam znao da ce ih praviti za prodaju. A cena je veoma pristupacna, slazem se. :palac_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ali kontaktiraj ga brzo ako nije već sve što je htio izraditi prodato...! Koliko znam napravio je samo nekih 20-25 setova.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Gorchi kaže:
Čuo sam, da je za vagone bila u upotrebi RAL 5005, možda je ista bila i za lokomotive?
Na ovoj slici se vidi da boja vagona nije ista sa bojom lokomotive, znaci nije RAL5005... :S:
A cudi me i da donji fram lokomotiva nije crn kao sto sam ga video na mnoge modele vec je siv!?
 

Attachments

  • plavi-voz-1.jpg
    plavi-voz-1.jpg
    89.5 KB · Pregleda: 212

damir661

Veteran foruma
Ne mora da znaci, stvar svetla, ugla, starosti bojenja, cisto sumnjam da su bojili u razlicitim nijansama, bilo bi malo nelogicno :hmmm
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh