Modeli vagona Plavog voza u H0

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Prve kompozicije Plavog voza u H0!

Hvala Davore, zelim da se i ti "prinovis" istom merom ako ne i vise!
:ovaldrvce:
 

nepco

Član foruma
Bife salon
 

Attachments

  • 04 - Bife salon.jpg
    04 - Bife salon.jpg
    185 KB · Pregleda: 65
  • 03 - Bife salon.jpg
    03 - Bife salon.jpg
    283.5 KB · Pregleda: 64
  • 02 - Bife salon.jpg
    02 - Bife salon.jpg
    261.6 KB · Pregleda: 64
  • 06 -  Bife salon.jpg
    06 - Bife salon.jpg
    238.4 KB · Pregleda: 63

nepco

Član foruma
Kuhinja i trpezarija
 

Attachments

  • 10 - Kuhinja.jpg
    10 - Kuhinja.jpg
    217 KB · Pregleda: 64
  • 11 - Kuhinja.jpg
    11 - Kuhinja.jpg
    220.4 KB · Pregleda: 62
  • 15 - Kuhinja.jpg
    15 - Kuhinja.jpg
    238.8 KB · Pregleda: 63
  • 09 - Trpezarija.jpg
    09 - Trpezarija.jpg
    250.3 KB · Pregleda: 63

nepco

Član foruma
Salon vagon za sastanke i dnevni boravak...
 

Attachments

  • 25 - Salon za sastanke.jpg
    25 - Salon za sastanke.jpg
    276.5 KB · Pregleda: 61
  • 26 - Salon za sastanke.jpg
    26 - Salon za sastanke.jpg
    206.6 KB · Pregleda: 60
  • 22 - Salon za dnevni boravak.jpg
    22 - Salon za dnevni boravak.jpg
    213.9 KB · Pregleda: 62
  • 21 - Salon za dnevni boravak.jpg
    21 - Salon za dnevni boravak.jpg
    258.4 KB · Pregleda: 62

nepco

Član foruma
Titova spavaća soba...


Ja bih, inače, u svojoj kolekciji veoma rado imao vagone plavog voza, sa ovako urađenom unutrašnjošću, ali još uvek nisam ovladao tehnikama izrade i prerade...
 

Attachments

  • 37 - Titova soba, umivaonik.jpg
    37 - Titova soba, umivaonik.jpg
    223.7 KB · Pregleda: 64
  • 35 - Titova soba, umivaonik.jpg
    35 - Titova soba, umivaonik.jpg
    236.7 KB · Pregleda: 64
  • 39 - Titova spavaca soba.jpg
    39 - Titova spavaca soba.jpg
    184.1 KB · Pregleda: 66
  • 32 - Titov radni sto.jpg
    32 - Titov radni sto.jpg
    259.4 KB · Pregleda: 66

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicne fotografije nepco. :palac_gore:
Jel unutrasnjost ovih vagona u originalnom stanju ili je tokom vremena nesto dodano/izbaceno/preuredjeno?
 

nepco

Član foruma
Koliko sam ja mogao da primetim prilikom obilaska, skoro sva oprema u unutrašnjosti je originalna, što se vidi po raznim detaljima: stolovi u trpezariji, pliš na foteljama, bogato ukrašen salon za sastanke...
Oprema izgleda veoma zastarela za današnje pojmove, a u vreme kada je rađena je bila high-tech. Pogotovo mi se dopada ovaj detalj.... :D
 

Attachments

  • 24 - Audio video oprema.jpg
    24 - Audio video oprema.jpg
    178.6 KB · Pregleda: 125

Mon

 
Osoblje foruma
Bilo bi odlicno ukoliko imas jos slika unutrasnjosti vagona koji su u H0-setu, odnosno:

1. JZ 2-11 - energetski vagon
2. JZ 2-15 - VIP salon
3. JZ 2-16 - salon pretsednika
4. JZ 2-17 - spavaci vagon
5. JZ 2-20 - restauracijski vagon
6. JZ 1-17 - vagon za prevoz automobila

Ustvari, bilo bi dobro ukoliko mogu da se nadju nacrti tijh vagona sa unutrasnjim resenjima.
Da nisu jos uvek "vojna tajna"? :D
 

nepco

Član foruma
Taj voz, ako se ne varam, i dan-danas stoji na stanici na Topčideru i može se posetiti. U vreme kada sam ga ja obilazio, nije mi palo napamet da ga fotografišem na takav način, već sam slikao samo detalje koji su meni bili interesantni.
Jedina unutrašnjost koje se koliko-toliko sećam je da salonski vagon je podeljen na dva dela, veći zauzima salon za sastanke a manji deo je dnevni boravak i bife.

Ali mislim da je moguće obići ponovo taj voz... pa ako budem i prilici, slikaću ga detaljnije.
 

Mon

 
Osoblje foruma
To bi bilo odlicno nepco, ukoliko bi ti ili neko ko je blizi mogao da obidje vagone
i uradi fotografije! :palac_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon, nekoliko slika tih vagona iz seta možeš dobiti na srpskom forumu:
http://railserbia.net/forum/viewforum.php?f=26
A ja bih se još preporućio za neke slike vani da se konačno izrade naljepnice (nešto sam već radio na tome) :molitva :molitva :molitva . Teško bi se to uradilo za vrijeme poznog JŽ (a praktični nikako prije Titove smrti) ali barem za sadašnje stanje...
Btw, ima možda ko slike onih specijalnih vagona koji su bili u podjeljeni po republikama bivše SFRJ? Za naš slovenski vagon odnosno "Dolančeka" ima dosta fotki, neke možete vidjeti ovdje:
http://www.miniaturna-zeleznica.com/Vagoni/SZ Salon.html
Ovaj vagon bi mogao pretstavljati uzor za naljepnice prije rata...
 

1borna

Veteran foruma
I evo grba Plavog vlaka (te puno slika vagona na linku http://www.railfaneurope.net/pix/rs/car/blue_train/Salon/2-15/pix.html)
Grb_Plavog_Voza.jpg

(imade još slika na http://www.railfaneurope.net/pix/rs/car/blue_train/WR/pix.html)
 

Mon

 
Osoblje foruma
U Ljubljani je u toku izložba o J.B.Titu:

_Tito_header_940x385_en_thumb-940x385.jpg

Izložba koja nama možda i ne bi bila tako interesantna (ili možda bi) da na njoj široj publici nisu na uvid ponuđene i Miloševe kompozicije PV-a
t31169.gif


- garnitura sa 761-Dinara je voz sa Maršalom (vagoni 2-XX),
- garnitura sa 761-Sutjeska je voz za osobe i vozila (vagoni 1-XX),
- garnitura sa dve 666 je voz sa pokojnim predsednikom iz Lj u Bg,

PV - Miloš - Izložba LJubljana 1.jpg PV - Miloš - Izložba LJubljana 2.jpg

.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kad su nastale ove prerade i koje si vagone uzeo za osnovu prilikom prerađivanja 1borna?
 

1borna

Veteran foruma
Sve prerade je radio ZES pred 10 i više godina! Lok su jasno od LIME a vagoni od Fleischmanna (mislim da je on jedini radio taj tip vagona?).
Gđa Zesica je pak ručno od svile šivala zastoriće na vagonima (godinama je plava boja izblijedila)
U lokomotivama je ESU Loksound V3,5 a po Maerklinu voze fantastično!
 

nik

Veteran foruma
Meni ove dvije lokomotive kao i vagon sa treće slike izgledaju kao prerade koje sam davno radio za Darka Wölfla...
Vagon je prastari Piko SNCF 'inox' a lokomtive plave Lima 'Krauss-Maffei' kojima je donje 2/3 karoserije ofarbano u tamnoplavo (ili su samo 'uklonjeni' natpisi; ne sjećam se više) sa 'Letraset' natpisima i sve onda lakirano sjajnim bezbojnim lakom a sprijeda ispred vjetrobrana dodan reflektor (Roco, kamionski) dok je frem ofarban u crno. Jedino mi decali na vagonu nisu poznati a za razliku od ovih na drugim slikama nema umetnute zavjese nego samo prozore iznutra ofarbane u sivo (odnosno WC u bijelo).
PIKO-DEV-INOX.jpg

http://www.bzt87.com/DEV-INOX/index.htm
limaML3000wb.JPG

http://www.bahnwahn.de/limadb230/Modellubersicht/modellubersicht.html
 
Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Impozantana mi je ova kompozicija u sredini (na izlozbi) s slilnim mercedesima.. da kontam idu i oni u pratnji za cestovni prevoz.. (nisam znao da je bilo tako) a ni da je netko to izradio..
Stvarno mocno.. kapa dole
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh