Modernizacija 441 Lokomotive od Lime

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
HPIM1173.JPG
od ove skupine elektro lokomotiva 4 komada su od lime , voze jako lose to svako zna , ali ja sam odlucio da uradim nesto da ona vozi daleko bolje, mnogo bolje ......:cool1:
HPIM1130.JPG
Kao prvo promenili smo motor kome je svakom poznat....
HPIM1132.JPG
onda smo dodali dodatnog olova za jos bolju adheziju ...:aplauz:
HPIM1127.JPG
demontirali smo ne pogonski dio , da napravimo i tu neke promjene ....
HPIM1129.JPG
napravili smo novi klizac za uzimanje stuje , na tom obrtnom postolju standartno se uzima samo jedan pol , sa ovim klizacem kreira se mogucnost uzimanje i drugog pola struje ,, prednost nema vise trzanja zbog prekida struje tokom voznje i bez problema ide preko skretnica itd,,,
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
HPIM1128.JPG
Ovde se vidi kako je to montirano na postolju ona zica sto visi ide u lokomotivu kao dodatni pol struje :cool:
HPIM1126.JPG
sve tockove od lokomtive su na tokarskom debljina smanjena , prednost bolje vozi na modernim tracnicama i na svim
tipovima skretnica prolazi bez problema , to je vrlo vazno ..... najvaznije ne dolazi do prekida struje , na osovina smo dodali dvije sajbe radi kompezacije pritiska od klizaca struje , koji baca tockove van centra ...
HPIM1172.JPG
na pogonskom dijelu lokomotive stabilizirani su pogonski zupcanici da rade mnogo mirnije sto pridonosi kvalitetnoj i mirnoj voznji ....:palac_gore:
HPIM1174.JPG
a sad da obuzdamo motor da se moze normalno da vozi ugradili smo dvije zener diode ja sam se odlucio 2w 5.1 v zener diodu zavisi od indivualnog ukusa , na slici se vide montirane diode radi probe ....
HPIM1169.JPG
ovdje je lokomotiva u akciji sa 5 putnickih vagona , sory to je samo slika ...
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
HPIM1167.JPG
Malo o snazi novo dobijene lokomotiva ,da se razumijemo to je analogna voznja 11 v to je trafo voltaza , a u lokomotivi se nalaze zener koje znizuju voltazu na 5 v lokomotiva vuce 5 vagone putnickih na ravnicarskoj pruzi bez uspona strujju koju vuce motor 0,12 A a snaga motora u wat iznosi 1,3w pa lepo zaista sada vozi dobro ja sam jako zad. svako ko ovako napravi ili jos bolje od toga , garantujem bice super zadovoljam sa STAROM novom LIMOM , :pivo::palci_gore::ljubav
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
View attachment 115438
Malo o snazi novo dobijene lokomotiva ,da se razumijemo to je analogna voznja 11 v to je trafo voltaza , a u lokomotivi se nalaze zener koje znizuju voltazu na 5 v lokomotiva vuce 5 vagone putnickih na ravnicarskoj pruzi bez uspona strujju koju vuce motor 0,12 A a snaga motora u wat iznosi 1,3w pa lepo zaista sada vozi dobro ja sam jako zad. svako ko ovako napravi ili jos bolje od toga , garantujem bice super zadovoljam sa STAROM novom LIMOM , :pivo::palci_gore::ljubav
Jako dobro.
Od kojeg materijala je kontakt žica (klizač) ?
Imaš li rezultate mjerenja motora prije ugradnje zener dioda? Pazi da se kod viših napona diode ne griju I ne unište ti plastiku. Imali smo takav slučaj ranije :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh