Moja JŽ97-prvih 25g

milošjocif

Član foruma
Ovih dana je prošlo 25 godina od prvog loženja moje JŽ 97-019.To je bila tada treča lokomotiva za 7 1/4" u Sloveniji i četvrta ukupno.Preko zime sam napravio generalnu reviziju,pa ču ovde staviti par fotografija,koje sam napravio usput.Ako bude lepo vreme,u subotu idem voziti u Graz,da vidim kako sada ide.Evo za početak,kakva je bila pre revizije.
LP MilošImage00001_mala.jpg
 

milošjocif

Član foruma
Lok je dobila nove osovine,točkovi potokareni i diametar smanjen za 6mm (sada fi 150mm),nove Halove ručice i njihovo učvrščivanje na osovine,nove opruge,nanovo izveden izpust pare u dimnjak,povečane dovodne rupe za paru u cilindru,povečane cevi za dovod pare na cilindre,zamjena "štifta" na polugama,gdje ima previše "lufta",popravljene kočnice,nova pištaljka,nova izolacija oko kotla,lok rastavljena u delove i prašno lakirana itd,itd.Sad malo slika rastavljene.
LP MilošImage00005_mala.jpg Image00009_mala.jpg Image00011_mala.jpg Image00012_mala.jpg
 

crhav

Aktivan član
Dobro a na primjer; kotaci? Sto si ih sam radio? Ljievao, tokario..............

Tko ti je radio kotao. Jesi li ga testirao? Ako si to sve sam radio onda si specijalita, nema sta............

Velimir
 

milošjocif

Član foruma
Nisam radio sve sam doslovno.Napravio sam nacrt i sve oko lima (tender,kabina,cjevi...).Za točkove mi je modelar napravio drven model i onda je livar odlio u pesak.Isto tako su odliveni cilindri.Frezanje i tokarenje obavili su zato usposobljeni majstori.Kotao je vario varilec sa a-testom,pošto sam na kraju zatražio i dobio a-test.Sastavlanje,bojanje i još svašta je opet bio moj rad.Sve zajedno mi je uzelo dve godine do prve probe.
Pa i sada ima uvijek nešto da se obavi,pogotovo posle svake vožnje.
LP Miloš
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh