Moja kolekcija cestovnih modela 1:87

Killer9990

Poznati forumaš
Poluprikolica se nudila ili se još nudi u slijedećim bojama: bijeloj , žutoj , crvenoj , plavoj , crnoj , srebrnoj.
Ja sam naravno odabrao boju koja se najviše primjeti-žuta.
Naravno da su u nju stala 2 prateća vozila (BF3)Meusburger 05.JPGMeusburger 06.JPGMeusburger 07.JPGMeusburger 08.JPG
 

Killer9990

Poznati forumaš
Naime riječ je o modelu kamion Volvo FH4 generacije 4osovinske šasije sa roll on-roll off nadogradnje (koja izgleda solidno) i ugrađenog krana (koji ne izgleda baš solidno). Kabina je najveća Globetrotter XXL.
Uglavnom , zanimljivi model-nije za očekivati od Siku-a
 

Killer9990

Poznati forumaš
Slijedeći koji je novost je doista poseban (barem meni) iz više razloga
1.MAN je
2. Euro6 je + XXL kabina
3. Ima pregršt detalja (krovna svjetla, krovne bljeskalice u LED tehnologiji, svjetla na maski hladnjaka
4. Black Lion izdanje je
5. Wagner je oduvijek imao svoj stil u realizaciji s Herpom
6... da ne nabrajam daljeBlack Lion 01.jpgBlack Lion 02.jpgBlack Lion 03.jpgBlack Lion 04.jpgBlack Lion 05.jpg
 

Killer9990

Poznati forumaš
Još da napomenem - ovaj model na sebi ima novi(ji) tip krovnih svjetala (kakav još nisam imao), 1.je model koji ima ova svjetla na maski hladnjaka.
Poluprikolica je novi(ji) tip Kempf poluprikolice (iako je razlika u detaljima i mnogi možda neće primjetit) & također ima detalj na poluprikolici (piše MAN odostraga).
Tegljač ima natpis Wagner iza kabine-Ali svjetla na maski hladnjaka su presudila da ga kupim jer baš dobro stoji kontrast između crne boje modela i ''kromiranih'' detaljaWagner 01.jpgWagner 02.jpgWagner 03.jpgWagner 04.jpgWagner 05.jpg
 

Killer9990

Poznati forumaš
Poluprikolica nije ništa posebno - nema nikakve dodatne (grafičke) oznake niti decal. Privlačnost ovog modela je 99% u tegljaču koji je baš lijepo uređen i ima mnoštvo detalja. Kabina je oslikana sa motivima vuka na mjesečini.
Specifičnost jest što sam si dao truda i potražio stvarni model koji je bio osnova za izradu modela jest što je snaga motora (samo) 550. Međutim u članku o tom tegljaču navedeno je da je Volvo FH16, što se ne bi reklo po maski hladnjaka i dekoracijama na kamionu. Također sam pronašao podatke i slike modela FH 4.generacije koji su naveden05.jpg06.jpg07.jpg08.JPGi kao 16L model sa ugrađenim istovjetnim motorom 550.
E sad ne znam što je istina. Da li je to FH16 ili ne. Ako jest , ne bi se reklo po izgledu.
Na zadnjoj slici je prikazan FH16 model i vidljive su razlike u vanjskom izgledu
 

Killer9990

Poznati forumaš
Vratio sam se korijenima i kupio nešto od SIKU asortimana. Model oznake 1807 je replika Liebherr T 264 rudarskog kamiona (dumpera).
Ovaj model , doduše nisam kupio sebi, već sinu ali svejedno ću ga predstaviti u nekoliko fotografija transporta
:sef:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Također usporedba sa osobnim vozilom Mercedes W221 S550 i Liebherr radnog stroja serije 974.
Čisto radi usporedbe veličine.
Kažu podatci na kutiji:
duljina 14.2 m
širina 8.6 m
visina 7.2 m
masa praznog vozila 168 t
masa napunjenog vozila (nosivost) 385 t
 

Killer9990

Poznati forumaš
Neki dan u jednoj trgovini sam ugledao nešto zanimljivo. Odmah mi je ''zapelo za oko'' i odmah sam primio u ruke , malko pogledao detalje i raspitao se za cijenu. Obzirom da:
je bila povoljne cijene u usporedbi s alternativom (onime što inače kupujem)
baš i nema neku alternativu po pitanju asortimana jer valjci i nisu nešto česti
izgleda poprilično robusno i sličnoga je mjerila
Nabavio sam novu igračku (model) za povećanje kolekcijeA.jpgB.jpgC.jpgD.jpgE.jpg
 

Killer9990

Poznati forumaš
Najnoviji dodatak kolekciji modela, preciznije rečeno-kolekciji radnih strojeva jest Liebherr 976.
Nasljednik radnog stroja/modela 974 jest proizveo SIKU. Čudna stvar jest da službena oznaka je 1874.
A istu oznaku nosi i prethodni model !
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh