Moja teška mehanizacija

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nisam, tako je naletelo ;) Čekam da stigne jedan kamion koji spada u u mojih 10 ''must have'' modela :)
A to je ???

Btw.. meče ..i mečke koda si se u dojčlandu uvalio na neki lager papas group il slicno hehehehe (y)

A megaliner ..sta reci.. prva liga
 

TransDanny

Član foruma
A staje zvjezda........
Cestitam na kolekciji, imas bas pravu Edition ekipu. Imam nesta za tebe, vec kad volis mece,
Poslat cu ti sutra kad stignem preko Inboxa.
Pozdrav
 

wagenman

Član foruma
Pakuj ti ove lepotane i šalji kod mene na slikanje ;-)

Dogovoricemo se jednom prilikom da to odradimo. Živ ne bih bio da ih šaljem poštom :D

A staje zvjezda........
Cestitam na kolekciji, imas bas pravu Edition ekipu. Imam nesta za tebe, vec kad volis mece,
Poslat cu ti sutra kad stignem preko Inboxa.
Pozdrav

Hvala Daniele! Postoji još jedan koji planiram ali trenutno nemam uslova za izradu :( Jedan kolega iz inostranstva je to uspešno uradio.
Pokušaću da nađem sliku njegovog modela, imam je sigurno ali treba to pronaći.

der-mercedes-benz-space-max-ein-10073.jpg

Našao :)

522524_521484524559893_373364785_n.jpg 644354_521484574559888_89160285_n.jpg

Model by Orlando Rocha Jr.
 

TransDanny

Član foruma
Upravo to sam htjeo da ti posaljem. Ima djelove te maske koje meni nece sigurno trebat, i ne cine mi bas nesta, tako da bi ih ti rado poslo u koverti, i to je to.
Otom potom mozemo u Inbox dalje, jel sliku dog decala tek mogu naredni dana da ti posaljem.
Nevolim da brljam po tudim temama, al oprostit ces mi @wagenman .
Kad smo vec kod tog Space Max voljeo bi da ispravim cinjenicu o tom radu. Dakle Model je radio jedan moj kolega iz njemacke, tako zvani doc evergreen / Stefan.
Koliko je meni poznato se radi o absolutnom unikatu, jel znam kako ga je radio. Sve je nastalo u samogradnji od obicnog Actrosa
Inace to smijem da kazem jel se dobro znamo i cjenimo. Tip lud 100gradi i odvaljen od brda sto se maketarstva 87 tice :D.
Po zanimanju je kirurg u bolnici, a nema sta nije ostvario u 1:87. Zato ga i zovu doc evergreen.
Prema njemu se i ja naklanjam do zemlje. Necu nikad zaboravit kad je na susretu poceo da vadi makete bjelim rukavicama
Podsjetite njegovu stranicu tu ima vise slika svih modela te kako su radeni http://www.transmar-logistik.de Isplati se.......
Znaci ovaj Orlando Rocha Jr, neznam kako, al kiti se tudim cvjecem.
Evo jos par slika kako je nasto Mega Space.
Pozdrav pa se tipkamo, i oprosti sto ti brljam po temi, al mislim da je u tvom smislu.

21942343tu.jpg


21942344dc.jpg


21942345lo.jpg
 

wagenman

Član foruma
@TransDanny Da da bog da mi svaki dan ovako ''brljaš'' po temi :pivo: Meni naravno ne smeta, čak šta više, a neverujem da postoji razlog da smeta i bilo kome drugom..

Pre nekog vremena sam slučajno naleteo na tu Transmar stranicu i bio oduševljen modelima koje sam tu zatekao. SpaceMax-a sam totalno smetnuo s' uma u toj priči. Pošto je na nemačkom (sa kojim ne stojim baš najbolje ) pregledao sam slike i sačuvao link za naknadno gledanje (svi modeli su vrhunski ali kada sam video Actros-a za prevoz stoke malo nisam pao sa stolice :D ).
Na Orlandovoj stranici fb-a sam taj model video još ranije. Da ne bi bilo neke greške, možda sam ja pogrešno ukapirao da je to njegov model jer iskreno to nigde i ne piše. Činjenica je da čovek voli modele i ne bih želeo da ispadne kriv zbog moje greške. Tu se spominje i neka firma ili klub, nisam siguran šta je tačno u pitanju: ''Studio Model Maquetes'' Evo i konkretnog albuma: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000950507364&sk=photos&collection_token=100000950507364:2305272732:69&set=a.516892428352436.110041.100000950507364&type=3

Samo još jedna sitnica. SpaceMax-u tako nedostaju ''wide'' prednji točkovi !
 

TransDanny

Član foruma
Vazi, slazem se stobom! necemo dizati prasinu, i ja mislim da nije zlo namjera, stim da mi je Orlando poznat i ima isto tako strasne radove.
Al cini mi se da je to jedna veca udruga dobrih maketara.
Sto se Space Maxa tice, vjerujem da je ispravio prednje gume, jel zaista izgleda, uhfffff........
 

TransDanny

Član foruma
Ljepo sto se kolekcija zvjezda siri ;)
Sto se tice unutrasnjosti kabina mali tip, pogotovo na bjelim kabinama, farabanje interijera u tamnu boju puno donosi optici cjelog modela.
Malo posla, a veliki efekat. Probaj......

Pozdrav!
 

wagenman

Član foruma
Hvala Daniele, nameravam to da uradim ali nisam još stigao do sređivanja unutrašnjosti kabina. Ternutno, koliko vreme dozvoljava, bavim se raznoraznim ''bušenjima'' :)
Verovatno neću nabavljati nove modele dok na ovima koje posedujem ne završim sve što sam planirao (još kada bih mogao da se zakunem u tako nešto...:D )

Na redu je trenutno ''Black Edition'', postavio sam mu spojler od 03 jer po meni mu leži bolje od originalnog, ''spustio'' sam mu prednji deo, cekam da mu stignu retrovizori, dobice još i tablicu i to je to što se spoljnog izgleda tice. Ne želim da preteram jer ipak je to mala serija pravih kamiona (200 kom).

11720043_2134883849983676_296424142_n.jpg 11739648_2134883316650396_2032562156_n.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh