Moje ptice

KAPO

Poznati forumaš
Pozdrav!
Mnogi ne znaju da ja uz željeznicu jako volim i putničke zrakoplove.
Ovoga vikenda mi se pružila prilika da kupim zrakoplove po jako dobrim cijenama:D.
Kupio sam B747-400 i A319 od Revella u mjerilu 1:144.
P4287055_zps0e778849.jpg

747 ću napraviti u bojama Lufthanse
P4287056_zps3203ea64.jpg

A A319 ću napraviti u bojama Croatia Airlines-a, 9A-CTL. Već sam naručio BOA dekale :cool_2:.
P4287057_zps2eea87f5.jpg

Usporedba B747 i A319 (u istom mjerilu!!!)
P4287058_zpsc6bc09dc.jpg

Krilo od B747 i A319.
P4287059_zps7abc549e.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Danas sam krenuo sa izradom B747! Revellove upute su u nekim dijelovima nerazumljive i nelogične, tako da sam ja krenuo raditi po svom :cool_2: !
Do sad sam spojio dvije polovice, a do navečer ću sklopiti krila.
P4287062_zps38f0471b.jpg

Nastavak je u srijedu kada započinjem kitanje i brušenje...
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Revellove upute su u nekim dijelovima nerazumljive i nelogične, tako da sam ja krenuo raditi po svom::: :cool_2: !
Do sad sam spojio dvije polovice, a do navečer ću sklopiti krila...

:eek: Kapo, Revell ne bi trebao da piše "nerazumljivo i nelogično"!
Hajd' ti još jednom dobro pogledaj uputstva, da ne bi kasnije morao da "razvaljuješ" to što si sada zaljepio! :djed
 

KAPO

Poznati forumaš
:eek: Kapo, Revell ne bi trebao da piše "nerazumljivo i nelogično"!
Hajd' ti još jednom dobro pogledaj uputstva, da ne bi kasnije morao da "razvaljuješ" to što si sada zaljepio! :djed
Stvar je u tome što su Revellove upute prilagođene "bojanju po koracima" što se meni ne sviđa. Po tim uputama ja bi morao prvo obojati i složiti stajni trap i montirati ga na neobojani zrakoplov, što mi je čudno. Prije svakog "ignoriranja" preporučenih uputa dobro proučim dali je moguće naknadno izvest ostale korake ;) .

Nastavak radova:
Trup, krila i stabilizatori su spojeni i pokitani. Spajanje krila na trup je išlo lagano i bez većih problema dok su mi horizontalni stabilizatori stvarali velike probleme sa namještanjem. Sutra špricam temeljnu boju. Zbog toga sam napravio vrlo jednostavnu konstrukciju sa kojom mogu obojati avion sa svih strana bez da ga diram!
DSC_8724_zps52d916e6.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Počeo si opet brijati na bedastoće,ccc..-!:fp:
Morat ću te doma posjetiti i objasniti starcima i noni da ti ukinu džeparac.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Fotka gore izgleda kao zadnja snimka Boeinga od Malasyia Airlinesa prije nestanka.
 

KAPO

Poznati forumaš
Današnji ulov na lokalnom buvljaku:D! B737 od JAT-a! Mjerilo je 1:20.
P7068428_zps7609c6ad.jpg


P7068429_zps51c03a31.jpg

Aviončić je malo oštećen, ali to neće bit nikakav problem sredit. Spoj motora i krila treba pokitat i poravnat.
P7068431_zpsf92e358c.jpg

Otkinut je i vrh krila. To će biti izazov! Hvala bogu da nema wingletse, jer bi to bilo jako teško za napraviti.
P7068432_zpscfd7e98f.jpg

I jedna JAT značka:hahahaha:.
P7068439_zps85126c79.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Sobzirom na kokicu u pozadini i nije mali..
Tako da je moguce navedemo mjerilo..
U svakom slucaju fin model ;)
 

KAPO

Poznati forumaš
Ukazala se prilika da povoljno kupim jednu jako lijepu maketicu. Radi se o TUIfly Boeing 737-800 u prekrasnom DB regio bojanju.
DSC_7726_zps4gqlnhim.jpg

Malo podataka o avionu:
DSC_7727_zpsssp2e6kl.jpg

Aviončić treba sastaviti. Jako jednostavan i kratak postupak. Detalji na maketici su predobri. Jako lijep i precizan tisak, kotači od gume, pokretni djelovi motora,...
DSC_7733_zpsky9vx2ha.jpg

I sastavjena maketa.
DSC_7749_zpslww8vkfg.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Fin model!!!
Znaci imas i opciju za kotace kao i za postolje bes stajnog trapa???

Ja se odavno premisljam da uzmem jedan Herpin 1:100 Air bus i opali ga Croatia Airlines ..i vecinom su na slikama na postolju a neznam imaju li stajni trap??
Sad si me s ovim slikama navukao ponovno..
 

KAPO

Poznati forumaš
Fin model!!!
Znaci imas i opciju za kotace kao i za postolje bes stajnog trapa???...
Da, stajni trap se vrlo jednostavno može skinuti/montirati na maketu. Dobiju se i poklopci koje se stave umjesto trapa.
Za Herpu nisam siguran, ali koliko sam na brzinu uspio vidjeti, sa maketama se ne isporučuje stajni trap.
Primjer:
herpa_zpsk3on2mcp.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh