Moji vagoni

1borna

Veteran foruma
Nedavno sam spomenuo Roco vagone iz jeftinih setova početkom 70-ih....kako sam malo preslagivao teretne vagone ovih dana izdvojio sam te stare ručno obojane vagone pa poslikao.
Za jedan mali početak velike kolekcije sasvim dovoljno, najprije je jedan neobojani te drugi umjereno obojan...
DSCN5134.JPG

Ovdje sam bio malo žešči
DSCN5135.JPG
DSCN5136.JPG

Ovo je spoj 2 vagona (1 je skraćen) na postoljima Mehano putničkih
DSCN5137.JPG
DSCN5138.JPG
 

1borna

Veteran foruma
To sam radio negdje 1970, Humbrol bojama i kistom. Tada patiniranje još nije bilo u modi (barem meni poznato)
DSCN5138.JPG

Lima, lijevi je obrađen pred tih 40-ak godina a desni je nedavno nabavljen (i čeka obradu)
DSCN5139.JPG

Lijevi je neobojen
DSCN5140.JPG
DSCN5141.JPG

Desni je izgubio dio krova (no to mi neće biti teško napraviti iznova u jednom komadu)
DSCN5142.JPG
 

1borna

Veteran foruma
Vagoni za prijevoz stoke- Nisam želio da sve bude jednolično smeđe pa sam upotrijebio razne življe boje
DSCN5143.JPG

Koristio sam razne naljepnice i slova Letrasseta
DSCN5144.JPG

/ima toga još samo mi nije bilo pod rukom, dakle nastavit će se, valjda ću za 10 godina dovršiti sa predstavljanjem/
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Moze se reci da si ti neko ko je prvi poceo postarivanje na ovim prostorima jel?
To je bila atrakcija tad bojiti modele predpostavljam..
 

1borna

Veteran foruma
Neki stariji su me odmah popljuvali- pa tko je vidio tako umazati vagone, užas!
Zbog toga sam odustao da postarim cijeli vozni park, no to je pomalo učinila priroda tijekom desetljeća...
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
...a sad je postarivanje umetnost! Da si tad krenuo I nisi stao do sad,mozda bi bio neki vrhunski majstor postarivanja I o tebi bi casopisi sad pisali!
 

1borna

Veteran foruma
Vjerojatno su drugi vani u svijetu počeli sa time davno prije samo mi to ovdje nismo znali!
Po katalozima se takovo što nije pokazivalo, a i časopisa sa temom malih željeznica je bilo malo, povremeno bi ih kupio
kad sam išao negdje van.
 

nik

Veteran foruma
Moze se reci da si ti neko ko je prvi poceo postarivanje na ovim prostorima jel?
To je bila atrakcija tad bojiti modele predpostavljam..
Nije baš prvi. Na neki način to je bio @nemabahn. Iako slučajno. Naime kod poplave u Zagrebu 1964. on je sa obitelji (bio je klinac) pobjegao pred vodom a modeli su ostali (stanuju u prizemnici blizu Save) tako da na njima i danas ima tragove savskog mulja. U međuvremenu se preselio u potkrovlje iste kuće pa su sad modeli na sigurnom.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nije baš prvi. Na neki način to je bio @nemabahn. Iako slučajno. Naime kod poplave u Zagrebu 1964. on je sa obitelji (bio je klinac) pobjegao pred vodom a modeli su ostali (stanuju u prizemnici blizu Save) tako da na njima i danas ima tragove savskog mulja. U međuvremenu se preselio u potkrovlje iste kuće pa su sad modeli na sigurnom.
Dobro Nik, medju prvima! Poplave znaju inace dobro postariti modele..ja imam par Mehano putnickih koji su malkice plivali pa sam ih mislio okaciti na oglas kao antikvitet iz poplave hehehe ali sam ih ipak oprao radi sigurnosti!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh