Mon - ova H0 cestovna kolekcija

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kolekcija me pogodila i vratila u skolske dane.Imas gotovo indenticne price.Ona buba od profesorke biologije je bila na parkingu moje skole a soferka nastavnica iz matemetike.Onda ona korveta samo crvene boje je gostovala kod mog komsije i mislili smo da je sleteo svemirski brod kada smo je ugledali na parkingu:hihihi:.Jos me drzi secanje i utisak kako sam se zacudio koliko su vrata bila debela,ko u tenka a i kako su bila teska.Mogli su komotno samo od lima sa tih vrata da skockaju jednog keca 101:hihihi: .Na kraju jako mi je zao sto ces ili si vec prepravljao onaj Magirus autobus braon bele kombinacije jer mi je taj posebno drag.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kolekcija me pogodila i vratila u skolske dane.Imas gotovo indenticne price....
To mi je i cilj Aco, da pogledom na modelčiće ustvari pogledamo u prošlost i prisetimo se nestalih vremena.
Ima tu još par modelčića koje bih želeo tako da će u kolekciji sigurno biti prinova. :palac_gore:
.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
To mi je i cilj Aco, da pogledom na modelčiće ustvari pogledamo u prošlost i prisetimo se nestalih vremena.
Ima tu još par modelčića koje bih želeo tako da će u kolekciji sigurno biti prinova. :palac_gore:
.
Imas pravu i vrednu kolekciju.Da imam samo pola tvoje,bio bih presrecan.Ta epoha me samo interesuje.Neznam dal je neko radio ami 6? Onda me interesuje i kadet A iz 1964
 

Mon

 
Osoblje foruma
....Neznam dal je neko radio ami 6? Onda me interesuje i kadet A iz 1964

Ami 6 imaš od Herpa i Norev a Kadetta od Brekine. :palac_gore:

PS: i još kad bi ih spojio sa ACME JŽ vagonima, dodao par Slavkovih Kenedijki i ASEA-u sa nekom prepadom i poJŽovanom parnjačom dobio bi pravu beogradsku atmosveru iz onog vremena! :palci_gore:
I, onda ja ne bi mogao da odolim da ne skoknem do tebe na po kao, jednu kaficu! ;)
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Aca me je zagolicao sa Kadet-om pa sam se bacio u lov i ulovio Kadeta ali iz 1977 i ne A već C, proizvod Busch-a (42109). :palac_gore:

Autić dolazi kao TAXI:

0. Opel Kadett C 1977 - Busch 42109 - DSC02356.JPG

..ali sam mu TAXI tablu skinuo i tako manje ili više dobio auto mog sugrađanina uslikanog priliom takmičenja u spretnoj vožnji ili ti "umetničkoj vožnji" :hihihi: :

0. Opel Kadett C 1977 - Busch 42109 - DSC02363sm.jpg

...i eto, dobio još jedan autić u kolekciji koji je tesno povezan sa "mojim" prošlim vremenima. :cool1:
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Tek došao s' pijace sa po jednim limunom i naranđom! ;)
SAAB i Lada - prvog u baš ovakvom bojanju je imao moj prijatelj koji je jedva čekao da dođu zimski dani pa da se svima hvali kako mu auto pali iz prve čak i kada je najhladnije! :hihihi:
A Ladu poput ove nisam nikada video - model sam kupio zbog felga. ;)

SAAB 96 - Brekina 28503, Lada 1600 - Busch 50556:
1. SAAB 96 Brekina 28503 - Lada 1600 - Busch 50556  - DSC00383.JPG
Lada 1600 - Busch 50556 - Flg.jpg
:cool:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dekale koji su preostali još dok sam radio Galebovog SANOSa sam ovih dana dokrajčio; nabavio sam Iveco-a (Busch 47901) i napravio imaginarnog Galebovog mini-busa.
Ustvari Galeb iz Ohrida ima Iveco minibuseve ali su to starije mašine sa nadogradnjom kojih ja nisam uspeo da pronađem u 1:87. :neznam:

Ali, kao što već znate, meni nit' ovakvi imaginarni modeli ne smetaju ukoliko su domaći. ;)

1. Galeb Ohrid - Iveco & Sanos - DSC00539sm.jpg

... i ohridginalni :hihihi: Galebovci:

Iveco Daily - Galeb Ohrid.jpg
Foka je odnekud sa NET-a.
 

nik

Veteran foruma
Neke prinove u mojoj kolekciji. :cool:

Idemo prvo sa "glumcima": prvi je model Centroturist-ovog MB 206D kombija, korišćenog u filmu "Ispravi se Delfina", a model je Brekina 13251:
View attachment 64249
View attachment 64252

...a drugi je MB 240D koji je bio korišćen za potrebe filma "Trst via Skopje" a model je Herpa Magic.
Pored toga što možete primetiti da Herpa Magic-modeli kvalitetom i detaljiranošću zaostaju za Herpa-modelima na koje smo navikli,
na ovom modelu možete da primetite i zaključite kako NE treba lepiti dekal-registarsku tablicu. :djed
Ukoliko nećete (mrzi vas) da lepite plastičnu osnovu pa na nju da zalepite dekal, onda je bolje da istog uopšte ne odvajate od papira na kojem je odštampan već da ga zajedno s njim presečete i zalepite na model.
View attachment 64250
View attachment 64253

Treća prinova u kolekciji je Roskopf-ov model kamiona skopske fabrike lekova Alkaloid koji je imaginaran. Ustvari, možda su kamioni Alkaloida postojali ali ih ja lično nikada nisam video.
Kako i da je ova fabrika zaslužuje da bude obeležena na neki način i mislim da će se ovaj kamiončić dobro uklopiti u sa ostalim modelima u mojoj kolekciji. :)
View attachment 64251
Uz Centroturistov Mercedes minibus ti fali i neki njihov veliki autobus (a njime bi se i @Brojčile mogao zainteresirati za 'domaće' teme)...:D
s-l1600.jpg

http://www.ebay.com/itm/35mm-slide-Bus-Car-Eagle-of-Centro-Turist-Belgrado-former-Yugoslavia-1978-/331869517776?hash=item4d44f6f7d0:g:9xMAAOSwR5dXTb7K&nma=true&si=PgtcGhzvEPYQ3OoWfsN77Hp9DXw%3D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
 
Last edited:

1borna

Veteran foruma
Odlično, krasno :palac_gore::pozdrav::aplauz:
Od čega su zavjese i jesi li slikao izradu / rastavljeno?
/pohvala ide i Wecu naravno!/
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Tek došao s' pijace sa po jednim limunom i naranđom! ;)
SAAB i Lada - prvog u baš ovakvom bojanju je imao moj prijatelj koji je jedva čekao da dođu zimski dani pa da se svima hvali kako mu auto pali iz prve čak i kada je najhladnije! :hihihi:
A Ladu poput ove nisam nikada video - model sam kupio zbog felga. ;)

SAAB 96 - Brekina 28503, Lada 1600 - Busch 50556:
View attachment 74670
View attachment 74671
:cool:
Gdje is nabavio Ladu :)
Odlično!!!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh