Mon - ova H0 cestovna kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
Evo još jednog glumca u kolekciji: protovpožarni FAP iz 1962 godine:

1. FAP 1962 protivpozarni - DSC04436.JPG

Fotke kako su zahvati išli su nestale tako da nemam neki tutorijal. Mislim i da nije baš potreban.
Jednostavno uzeo sam dva Magirusa, jednom sam otsekao haubu i metnuo mu od ovog drugog, proširio (zalepio plastiku) blatobrane prema unutra da bi sakrio rupu koja se pojavila između njih i zamenjene haube,
ofarbao, pa izbušio i zalepio farove... Ofarabao merdevine (mada se moraju zameniti jer ove ne pašu) dodao rotaciona svetla (sirenu i retrovizore sam negde zaturio)...
Ima tu još par stvari koje bi još trebalo promeniti ali za sada će ovo biti to. :D

1. FAP 1962 - DSC04409.JPG
1. FAP 1962 - DSC04447.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Neznam jel je najmanji ali u svakom slučaju je jedan od najmanjih auta koji su se kotrljali kod nas i koji će da bude parkiran u moju vitrinu.
Mini Moris (ustvari Mini Cooper) u 1:87 proizvod Herpe pod brojem 021197:

1.MC - Herpa DSC04704.JPG

Eno ga u ono vreme, prvi u nizu u centru Ohrida (šteta što se ne vidi registracija) u dokumentarcu tadašnje TV Sarajeva "Hodoljublje" :
1. Mini Moris - Ohrid Hodoljublje.JPG

...i prvi u nizu u mojoj slobodnoj Н0 izvedbi kolone iz dokumentarca, u noćnom ambijentu pored kuće karakteristične za Ohrid:

1. DSC04999.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
"- Šta reći koju poruku poslati -" kaže kolega Dj Zlaja a ja nemam ništa više da dodam osim veliko BRAVO Willetu E.Coyoteu na izvrsnoj preradi. :ples2:

1. Transkop Bitola - Herpa SCANIA 1-87 - DSC03189.JPG

... ja sam mu dodao još par "stvarčica" (oznaka 142M i V8 će ostati još neko vreme) i pustio ga u promet na ogradi balkona:

1. Transkop Bitola - Herpa SCANIA 1-87 - DSC05251.JPG

I u 1:1 verziji, u jedna dobra stara vremena :D:

1. Transkop Bitola Scania 112H - BT 754-21 Transkop Bitola   web001.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Znam jednog forumaša kojeg ce oduseviti ova prerada .. :)

Ja sam mu lakirao bas po ovoj slici 1:1 al kabinu samo ;)

Zanima me kako ste rjesili naracastu boju na donjem dijelu resetke??? Farba vjerovatno??
Ostalo je dekal??
 

TransDanny

Član foruma
Aaaa, ovo vidjeti je prava poslastica.
Inace isto preradujem dosta modela sa nasih prostora, al ovaj je zaista isao odlicno.
Prerada, lakiranje te decali su za svaku pohvalu!
Postavicu fotke u mojoj kolekciji, o ovome primjeru.
Pozdrav
 

Mon

 
Osoblje foruma
Aaaa, ovo vidjeti je prava poslastica....Prerada, lakiranje te decali su za svaku pohvalu!
Postavicu fotke u mojoj kolekciji, o ovome primjeru.
Kad ovo kaže majstor Danny onda tu više nema dileme - još jedan dokaz da je naš Wille vrhunski odradio posao!
f015.gif


...Postavicu fotke u mojoj kolekciji, o ovome primjeru.
Samo napred! :palac_gore:
Nadam se da će i @djzlaja da pokaže svoju preradu Transkopa. :cool:
.
.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja sam to farbao kolegi @speed2 :)

Ja sam samo kabinu farbao..(mislim da nije ispala dobro kao WIC ova) zato i cijenim ovaj vas uradak jos više :respect:
Neznam jel ju kolega zavrsio iako je davno to bilo.. ;)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Aaaa, ovo vidjeti je prava poslastica.
Inace isto preradujem dosta modela sa nasih prostora, al ovaj je zaista isao odlicno.
Prerada, lakiranje te decali su za svaku pohvalu!
Postavicu fotke u mojoj kolekciji, o ovome primjeru.
Pozdrav

Imenjače, zahvaljujem na lijepim riječima, kad dođu od tebe, znam da sam onda dobro odradio posel.
 

speed2

Član foruma
Ja sam to farbao kolegi @speed2 :)

Ja sam samo kabinu farbao..(mislim da nije ispala dobro kao WIC ova) zato i cijenim ovaj vas uradak jos više :respect:
Neznam jel ju kolega zavrsio iako je davno to bilo.. ;)

Ja sam mislio da si ti vidio kad sam je sastavio? Evo brzinske slike... samo ja imam onu drugu vrstu šlepe, sa zaobljenim rubovima naprijed.
I ne cjepidlači @djzlaja :D Dobro si posao obavio ;)
Inače, ovakve Scanije od Transkop Bitola su bili česti gost 90- ih u Splitu. Tako da i to me ponukalo na preradu.

IMG_20150530_174839 (1).jpg
 
Last edited:

Mon

 
Osoblje foruma
Neke prinove u mojoj kolekciji. :cool:

Idemo prvo sa "glumcima": prvi je model Centroturist-ovog MB 206D kombija, korišćenog u filmu "Ispravi se Delfina", a model je Brekina 13251:
0. MB 206D Centroturist - Brekina 13251 - DSC00696.JPG
MB 206D - OH-230-06 - Centroturist 2 - Ispravi se Delfina 1977.JPG

...a drugi je MB 240D koji je bio korišćen za potrebe filma "Trst via Skopje" a model je Herpa Magic.
Pored toga što možete primetiti da Herpa Magic-modeli kvalitetom i detaljiranošću zaostaju za Herpa-modelima na koje smo navikli,
na ovom modelu možete da primetite i zaključite kako NE treba lepiti dekal-registarsku tablicu. :djed
Ukoliko nećete (mrzi vas) da lepite plastičnu osnovu pa na nju da zalepite dekal, onda je bolje da istog uopšte ne odvajate od papira na kojem je odštampan već da ga zajedno s njim presečete i zalepite na model.
0. MB 240D - Herpa Magic - 2.DSC00694.JPG
MB 240 D - SK-143-683 - Trst via Skopje .JPG

Treća prinova u kolekciji je Roskopf-ov model kamiona skopske fabrike lekova Alkaloid koji je imaginaran. Ustvari, možda su kamioni Alkaloida postojali ali ih ja lično nikada nisam video.
Kako i da je ova fabrika zaslužuje da bude obeležena na neki način i mislim da će se ovaj kamiončić dobro uklopiti u sa ostalim modelima u mojoj kolekciji. :)
0. MB Alkaloid - Wiking - DSC00697.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Super modeli! Inače, ovaj zadnji kamion je Roskopf, a ne Wiking.
Hvala na ispravci Speed2. :palac_gore:
Bilo je meni čudno jer nigde na modelu ne piše koji je proizvođač ali ga je prodavaoc od kojeg sam model kupio prodavao kao "Wiking" pa sam ga ja kopi-pejstirao. :hihihi:

PS: u mom postu je podatak ispravljen: umesto Wiking sada stoji Roskopf.
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh