Mon-ova kolekcija ILO-a

Mon

 
Osoblje foruma
lako Damir galami kad još nije osnovana prva partizanska eskadrila!!
Morat ćemo nešto uraditi po ovom pitanju !!! ;)

Pottiknut ovom raspravom a Bogme i djzlajinom zavidnom kolekcijom letilica odlučio sam da i ja nabavim par Identifikovanih Letećih Objekata. :pilot:

Srazmer 1:72 je bio nezaobilazan jer u njemu ima najviše "domaćih" modela i modela koji lako mogu da se "podomaće".

Prvi na spisku je bio naravno avion koji i dan danas truli na poligonu kasarne u mom gradu na kojem su se nekada obučavali vozači JNA a to je F-86:
1.F-86D Sabre Dog Yugoslav Air Force, 1960s.JPG
YU model ove letilice izrađuje Falcon Models; sam model je izliven u metalu sa plastičnim dodatcima i teži neverovatnih 300 grama! :dada:
1.F-86D Sabre Dog Yugoslav Air Force, 1960s 1-72 - Falcon Models sl. DSC00645.JPG

Drugi model kojeg sam nabavio je model Hurricane-a, valjda sličan letilici koja je izložena u muzeju u Beogradu:
Hawker-Hurricane-of-Yugoslav-Air-Force.jpg
http://www.desertwar.net/wp-content/uploads/2014/04/Hawker-Hurricane-of-Yugoslav-Air-Force.jpg

Model proizvodi Easy Model i za razliku od modela F-86 je napravljen od plastike i važe jedva 40 i nešto grama.
1.MkII Hurricane Trop - Yugoslav Air Force 1-72 - Easy Model sl. DSC00646.JPG

Oba dva modela su sklopljena tako da ih treba samo izvaditi iz kutija i postaviti u obranbenu formaciju. ;)
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
s0916.gif
:hihihi:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh