Mutayu-modeli N

mutayu

Član foruma
Pre nekih dva meseca sam shvatio da necu definitivno imati prostora za modele u H0 skali i naleteh na oglasima na Mehanotehnikinu FA-1 Pensylvania, istu kakva je bila moja prva lokomotiva '70-tih godina proslog veka i mic po mic predjoh u N skalu. Definitivan udarac bio je susret sa @SHUCA I na njegov nagovor koristim priliku da vam u narednih nekoliko postova predstavim zametak svoje kolekcije. Teme su mi, u grubo, americke zeleznice u posleratnom periodu i evropske zeleznice (JŽ, DB i DR) u epohi III i IV. Molim vas da ne oklevate sa komentarima, kritikama i savetima.
 

mutayu

Član foruma
Parnjace, Nemica i Amerikanke.

PIKO 5/4103 BR65
Model proizvodjen od 1969 do 1989. O prototipu mislim da ne treba trositi reci.

Atlas/Rivarossi 2-8-2 Mikado
Model posle 1977. radjen za Con-Cor.

Atlas/Rivarossi Alco IHB 0-8-0
Prvi N model americke parnjace iz 1968.F7898FA6-7B05-4D49-A8D7-AAA70C2CE1B0.jpeg7974A1B6-7910-4980-87CA-87D41441C431.jpeg56796F3C-65AE-451A-A109-AF4C7E52EA70.jpeg
 

GP 18

Aktivan član
Dobro dosao kolega. I mi u N smo dobili pojacanje. Shuca je kriv zato sto smo presli u N razmeru i ti i ja. Pravo da ti kazem druzenje sa Shucom ostavlja posledice. Zacas uz njegova uputstva i sugestije u nabavci presuse finansije. Samo polako napred. Ona pikova crveno bez loksa ti je teska mazga sa njom se mozes bezgranicno igrati.
Jos jednom dobro dosao i veliki pozdrav.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Koje blago iz davnih vremena :slinim::o
AEE57F3F-13DE-44C5-9BFB-1D77331C6CFF.jpg
Ovi "rani radovi (1968-72)" Rivarossi-ja su veoma cenjeni preko bare:yes..Neverovatna preciznost .
Daj to pojedinacno na svetlo pozornice.:aplauz: Onako sitno voajerski da ....
Takav nivo izrade je ostao i pod novim dizajnom etikete Atlas (susedni red), dok ono
sto je kasnije proizvodila Mehanotehnika pod raznim etiketama nije ni prineto..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh