Nürnberg 2016

nik

Veteran foruma
Dobro da će nešto izaći iako mi se ovaj izbor SŽ modela ne čini baš najlogičniji. Rađe bi kao SŽ novosti vidio vagone u slijedećoj shemi odnosno obje (dvije plave odnosno dvije zelene) a ovu shemu kao JŽ ŽG Lb. Naime teško da će u dogledno vrijeme ACME ići raditi potpuno iste vagone kao JŽ a to znači da će ŽG ostati na ona tri maslinastozelena vagona plus SPALNIK što je premalo.

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Znaju i piše u katalogu samo oni koji ga imaju to ne žele podijeliti sa ostalima pa se čeka da se na netu negdje pojavi isti u pdf-u.
nije valjda da netko s foruma ima katalog i ne želi najbitnije i najinteresantnije za nas slikati i staviti tu? :eek:

nik

Veteran foruma
Kad se već išlo raditi ovu shemu kao SŽ nije mi jasno zašto odmah nije najavljen i drugi Bl vagon i to kao stariji tip sa kočionim papučama. Za njega alat ionako već postoji a i logično je imati barem dva različita vagona 2. razreda jer onda sa ABl vagonom (i SPALNIKOM) to već čini nekakav vlak.
SZ Bl Ljubljana 18.6.93.jpg
Ljubljana 18.6.93.

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Koliko vidim je Electrotren izradio (loši) model vagona proizvedenog u osnovi za Transfesu, koji je za hlađenje koristio tekući dušik (kategorija »gg«, hlađenje tekućim plinom) i imao ljestve samo na jednoj čelnoj stranici, a onda je taj model »zloupotrijebio« i za model Interfrigo Ibefs / Ibefhs vagona koji je u stvarnosti imao ljestve na obje čelne stranice.

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Koliko vidim je Electrotren izradio (loši) model vagona proizvedenog u osnovi za Transfesu, koji je za hlađenje koristio tekući dušik (kategorija »gg«, hlađenje tekućim plinom) i imao ljestve samo na jednoj čelnoj stranici, a onda je taj model »zloupotrijebio« i za model Interfrigo Ibefs / Ibefhs vagona koji je u stvarnosti imao ljestve na obje čelne stranice.
Zaboravio sam još napisati da Electrotren modelu Interfrigo Ibefs / Ibefhs vagona fale i otvori za ubacivanje leda na krovu i generator, a to je logično pošto ih model Transfesa vagona zbog svog načina hlađenja nema.

Inače od Electrotren-a su dobri tek pokoji vagoni novije produkcije, stari po pravilu (ako je već izbor modela korektan) imaju loše (predebele) detajle, neki (možda svi stari, nisam to sistematski proučavao) imaju i previsoke donje dijelove - »Hochbeinigkeit« efekt.

Last edited:

nik

Veteran foruma
Evo i najavljenih Interfrigo modela sa britanskim profilom u novom ACME katalogu.
Screenshot 2016-02-03 16.04.06.png
Jesu li ti vagoni prometovali i kod nas? Po nekoj logici su mogli 'uletiti' tu i tamo...

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo i najavljenih Interfrigo modela sa britanskim profilom u novom ACME katalogu.
Jesu li ti vagoni prometovali i kod nas? Po nekoj logici su mogli 'uletiti' tu i tamo...
Da, iako su bili namijenjeni za prometovanje sa Engleskom su navodno daleko najviše prometovali unutar kontinenta. Mogli bi dolaziti kao nadopuna grčkim hladnjačama u grčkim vlakovima, mislim da u temi Interfrigo imamo i jednu fotografiju takve kombinacije, doduše snimljenu u Njemačkoj.

Last edited:

nik

Veteran foruma
Da, iako su bili namijenjeni za prometovanje sa Engleskom su navodno daleko najviše prometovali unutar kontinenta. Mogli bi dolaziti kao nadopuna grčkim hladnjačama u grčkim vlakovima, mislim da u temi Interfrigo imamo i jednu fotografiju takve kombinacije, doduše snimljenu u Njemačkoj.
Nisam ni na jednoj slici dosad uspio uočiti vagon manjeg profila.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh