"Naši" modeli HO buseva

mihaelsb

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
Evo još jedan iz mojeg verkštata. Neoplan Cityliner N1116 Panturist:


Baš sam jučer vidio pravi Neoplan Cityliner (takav) od panturista i bas je bio lijep..čist ko suza
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Vjerujem da svi znate za stranicu Prijevoz.hr od našeg kolege s foruma.. Pa u onoj rubriću promotivni modeli naših autobusam bio je spisak autobusa za naručiti;
Croatia Bus Megaliner
Croatia Bus Cityliner
Croatia Bus Mercedes O404
Čazmatrans novi Neoplan Starliner
Čazmatrans Neoplan Skyliner
Panturist novi Neoplan Starliner (troosovinac)

Autotrans Rijeka MAN Lion's Star
Atlas Dubrovnik Setra 315 HD
Generalturist Mercedes Travego
NK Dinamo MAN Lion's Star
Contus Zadar Mercedes Travego

AP Varaždin Setra 317 HDH (troosovinac)
Samoborček Setra S319 (troosovinac)
ZET Mercedes Citaro
Neoplan Tourliner prototip (zeleni bez oznaka)


E sada ja sam boldirao rijetke autobuse koje nikad nisam sreo po netu ili e-bay tj na neke sumljam da nisu prerade našeg kolege Wiell E Coyota???
Zanima me jel može netko staviti slike ovih modela???pa valjda ih ima netko?????????? :molitva :molitva :molitva
I ako može potvrditi koji su seriski modeli a koji prerade????
Mislim da je ovo jedna jako zanimljiva tema koja je pomalo otišla u zaborav.pa malo da je oživim a i stvarno bi volio vidjeti slike ovih boldiranih autobusa s spiska.. :molitva :molitva
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ovaj popis datira još iz daaavnih vremena dok se Mario istinski trudio ponuditi tržištu zanimljive modele. Na žalost cijeli ovaj popis ostao je samo popis želja i ništa (osim već dotad serijski proizvedenih modela) nije proizvedeno serijski jer jednostavno nema toliko potencijalnih kupaca za sve te modele. Neke sam je preradio i može ih se ovdje naći, a ostalo....zasad tropa!
Daklem osim moje prerade Neoplan Starliner SHDL Panturist, ništa nije ni proizvedeno i nema ti zapravo tko staviti slike. Na žalost, proizvođači zbog svoje računice ne pristaju na izradu pojedinog novog modela ako ih ne naručite barem 200-300 komada. A treba to i prodat!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala za odgovor :palac_gore:
Da poznata priča.. ja sam slao par puta upite i komade koje bi kupio ali je starnica već tada bila u Fazi svojevrsnog "mirovanja".. naravno još je aktivna zato sam navodnike stavio.. a tada sam već bio zakasnio, :)
 

vule

Poznati forumaš
bus028.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Odlično.. ja obožavam ove domaće prerade buseva.. :palac_gore:
Nažalost usprkos svemu ne ide mi s decalima pa od mene ništa još :D , al kolege nedajte da tema ode u zaborav....
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nece, nece u zaborav djzlaja.
Evo, bas se sprema jedna prerada Brekininog Post-busa MB O317 u Sanosa;
samo da uhvatim malo slobodnog vremena. ;)
MB-Sanos.jpg
 

manv6

Član foruma
u mene uskoro pinova 2 x megaliner jedan croatia bus jedan bex nisam još naručio sutra tokom dana a sad mi je stigao plavi skyliner.
 

manv6

Član foruma
nažalost setra s 315 hd čazmatrans 1 87 je raskomadana u njemačkoj u sttutgart-u kako bi služila drugim autobusima za djelove.
 

manv6

Član foruma
Znači tu je setru član KUBA prodao članu MILE u sttutgrat (oprostie ako sam krivo napisao) gdje ju je on po dolasku s još nekoliko croatia bus modela koji su zapljenjeni skupa sa setrom u ime duga ta je setra bila donator djelova za ostale prvo su to bili kotači i ratkape pa retrovizori pa je skinuta šema pa šajba prednja pa maska pa je nakraju cijela raskomadana.
:)
 

manv6

Član foruma
manv6 kaže:
Znači tu je setru član KUBA prodao članu MILE u sttutgrat (oprostie ako sam krivo napisao) gdje ju je on po dolasku s još nekoliko croatia bus modela koji su zapljenjeni skupa sa setrom u ime duga ta je setra bila donator djelova za ostale prvo su to bili kotači i ratkape pa retrovizori pa je skinuta šema pa šajba prednja pa maska pa je nakraju cijela raskomadana.
:)
Inače umjesto čazmine šeme tu je trebala bit neka druga ja mislim CB. :)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
manv6 kaže:
Znači tu je setru član KUBA prodao članu MILE u sttutgrat (oprostie ako sam krivo napisao) gdje ju je on po dolasku s još nekoliko croatia bus modela koji su zapljenjeni skupa sa setrom u ime duga ta je setra bila donator djelova za ostale prvo su to bili kotači i ratkape pa retrovizori pa je skinuta šema pa šajba prednja pa maska pa je nakraju cijela raskomadana.
:)

E, ovo stvarno boli. Ovu sam Setru ja preuredio u Čazmatrans, a sad kad vidim na kaj je došla zbog nerješenih dužničkih odnosa....hvata me jad i bijes. Nekima jednostavno nije vrijedno ništa dati u ruke. Grozno....Za kaj sam ja ostavio sate i sate rada koje nikad nisam naplatio...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Wille, jednostavno primijeni onu staru: "Plati pa vozi".
Iako vjerojatno peče kad netko raskomada nešto na što si potrošio vrijeme, trud i novac.
 

hyperion

Veteran foruma
Wile E Coyote kaže:
E, ovo stvarno boli. Ovu sam Setru ja preuredio u Čazmatrans, a sad kad vidim na kaj je došla zbog nerješenih dužničkih odnosa....hvata me jad i bijes. Nekima jednostavno nije vrijedno ništa dati u ruke. Grozno....Za kaj sam ja ostavio sate i sate rada koje nikad nisam naplatio...
Pitanje; preradu si napravio sasvim besplatno?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ne, nije prerada bila besplatna, možda sam se malo krivo izrazio. Htio sam reći da nikad nikome nisam naplatio brojne sate rada na pojedinoj preradi, već sam prodavao po cijeni po kojoj sam mislio da si ljudi tako nešto mogu priuštiti. Ajmo reći da od ukupnog broja sati rada na preradi ja zaračunam tek jedan, ostalo je modelarska kolegijalnost, pa kad vidim da se moja kolegijalnost ovako raskomada na svinjske polovice, dođe mi da puknem od jada.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh