Nadam se da bude 28

1borna

Veteran foruma
:aplauz:Koliko to drugačije i vjernije izgleda za razliku od plastičnih modela :ljubav, neusporedivo i po vrijednosti neprocjenivo! :palac_gore:
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Post od prerade 61 od Mon-a naveo me da se javim da nečete misliti da smo odustali od radnje. Idemo od lakšeg prema težemu. Trenutačno se zablavljamo /tačnije rečeno Dušan se zabavlja/ sa Steuerung-om. Blago tebi Mon što si iabrao model sa gotivim steureungom. Korak po korak idemo dalje in nadam se da skoro stestiramo kako če se voziti po šinama. Evo nekoliko slika radova.
20170416102232.jpg

20170416115851.jpg

20170416130113.jpg

pozz
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Blago tebi Mon što si iabrao model sa gotivim steureungom....
Slažem se Kasti, meni je lakše ali je mana ta da ću na karaju ipak dobiti samo jednu lokomotivu-glumicu, koja nalikuje na našu seriju 61
dok ćeš ti sa tvojim radom dobiti pravu pravcatu seriju 28!
:respect:
.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Iako neće biti Micrometakit KkStB 80 ali biće jako blizu. I takva je bila moja želja kad sam zagonio nekoliko mjeseci crtajući je na računaru i onda pripremio sve za jetkovanje. Ironija kod toga je da je ja kao jedan od autora (drugi je Miloš) još nisam sagradio...
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
28 počela da se miće /zasad je guramo/ po šinama. Nadam se da će Dušan staviti video. Ima šta da se vidi. Takve kombinacije još nije bilo. Recimo AC/DC H0.;)
pozz
 

ebi2

Član foruma
ebi2, daj se enu, malo blize da vidimo detalje......

Velimir

Evo još parče slika. Farba u lampama in na puferbolama se još suši. Potrebne bodo male korekcije, i cilindre bo treba još jednom ofarbati i farbu fiksirati. Itak bude postarena. Steuerung još nije kompletan (fali štanga na halovi rućici koja ide na kulisu) jer trebam prvo uraditi distančnike za štange na 4 osovini da se štange tekom vožnje ne zadevaju u čepove. Sada dolazi rad na kotlu, farbanje in fiksiranje pohodne pločevine, kabine, montiranje regulatora, pumpe, dinama, cijevi, zračnih cilindara itd. Ima još puno rada.

LP Dušan


IMG_4246_zpsshfc0he0.jpg


IMG_4247_zpsz8elnrn7.jpg


IMG_4248_zpshj1agcam.jpg


IMG_4249_zpsrxrctba8.jpg
 

crhav

Aktivan član
Bravo ebi2, tvoji poslovi su perfektni kao "Mikrometakit"..............odlicno! Nije ti "steuerung" ili "kolbna" malo preveliki?

Velimir
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Meni se ne čini... Ovo je moja slika JŽ 28-006 iz Divače, snimljena 14.03.2015 za usporedbu.

JZ 28-006, 2015-03-14, Divaca (Goran)_06_resize.JPG
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Meni kao vlasniku i šegertu koji pomažem Dušanu svi djelovi su premaleni :D. Pogotovo rod spaceri koje jedva vidiš a treba ih i montirati. Gledam slike i loksu tako ispred sebe u živo i moram reči da je u živo daleko bolja od fotografija. Naime sve te digi slike povečavaju sve a pogotovo koje "greške" koje smo napravili tjekom rada ali ne namjerno. A loksu kad gledam u živo vidim je svojim očima u razmjeri 1:87 i takva je za 20 od ocjene 10. Na kraju ipak je model i model treba imati kompromisa da bih bio sposoban da ima za mene najvažniju funkciju da se može voziti po šinama. Imam samo jedan prijedlog za buduće konstruktore modela. Stavite pored jedan čarobni štapič koji če loksu sklopiti za tren oka.:palci_gore:. Ima svoj čar ovakvo sklapanje modela ali moram priznati da je od svih radova i poslova kod malih vlakova naradije gledam kako voze. Pogotovo kad če provozati 28 sa bohinjskom kompozicijom.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh