Najbolji ducan za Marklin u Europi

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Bok
Eto zle sumnje se ipak ostvaruju,nedavno sam malo prošetao po Francuskoj Portugalu i Španjolskoj i kao uvijek pokušao doči do neke prodavaonice u namjeri kupovine kojeg vagončića za uspomenu.No ni uz najbolju volju nije mi se ostvarila želja,ili su prodavaonice na tim lokacijama trajno zatvorene ili su sada u njima neke stote prodavaonice.Nama vlakića dragi moji ni za lijek.Na slikama jedna nekada prelijepa stara prodavaonica u Sevilliji.Na fasadi imala plocice od keramike s motivima vlakića !!!
Za sve je kriv Internet. Stalno tražimo nešto da bude što jeftinije što u konačnici završava zatvaranjem malih trgovina i seli prodaju na Internet.
Trebao si skinuti onaj prvi dio keramičkih pločica iznad ulaza s motivom makete. :cool_2:
 

romi

Član foruma
HA što misliš da nisam razmišljao .čak smo navečer ja i žena prošli ,ja malo čeprkao mo ne ide bez hirterice !!!
Internet je problem za mnogo toga ,no od tog zla nam nema spasa .Eto upravo čitam da Modelaski željeznički sajam u Münchenu u studenom se ne održava. Razlog tome je što proizvođači željezničkih modela više nemaju interesa.
Kad naša generacije jednog dana ode :crazy: budu oni malo manje bahati ?? ili će dignuti toliko cijene da će biti samo za odabrane.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
HA što misliš da nisam razmišljao .čak smo navečer ja i žena prošli ,ja malo čeprkao mo ne ide bez hirterice !!!
Internet je problem za mnogo toga ,no od tog zla nam nema spasa .Eto upravo čitam da Modelaski željeznički sajam u Münchenu u studenom se ne održava. Razlog tome je što proizvođači željezničkih modela više nemaju interesa.
Kad naša generacije jednog dana ode :crazy: budu oni malo manje bahati ?? ili će dignuti toliko cijene da će biti samo za odabrane.
Haha ovo s pločicama je genijalno... Nema druge alat u ruke haha.
Nego ovo s izložbom u Minhenu je istina.
Evo prevedene stranice
Screenshot_20190715_054722.jpg
 

romi

Član foruma
Zašto misliš da moja informacija nije bila istinita ???Pa nećemo se lagati oko tako važnih stvari:spank:!!.No to me ne začuđuje
što se otkazuju ti susreti ,nekada si u centru Munchena imao desetak prodavaonica sa odličnom ponudom ,trebalo je samo malo kondicije za šetnju centrom i markice.Nema više ,pa pa!!Sada ti ostaje da se prošetaš do glavnog kolodvora i odeš u Gleis 11,ili kod njegovog tate u robnu kuću Karstad na četvrti kat.U prvoj prodavaonici je izbor solidan no za nas Merklinaše
puno slabija ponuda nego za DC -ovce,ha ovo sa DC-ovcima je simpa :vrag:, malo zlobe !!! Kod tate mali izbor ,mali odjeljak.
Ima još jedana prodavaonica igračaka na Stahusu no oni imaju najskuplje cijene pa tamo se ne isplati ni zalaziti.I ima još dvije prodavaonice van centra i kvit smo.Za utjehu evo jedne lkomotivice-najnovije generacije u originalu na koju će mo mi čekati da dođe na HŽ pruge za 50 godina ali na naše makete možda već 2021.
 

Attachments

  • One stižu! (1).jpg
    One stižu! (1).jpg
    84.3 KB · Pregleda: 20
  • One stižu! (2).jpg
    One stižu! (2).jpg
    188.6 KB · Pregleda: 21

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zašto misliš da moja informacija nije bila istinita ???Pa nećemo se lagati oko tako važnih stvari:spank:!!.No to me ne začuđuje
što se otkazuju ti susreti ,nekada si u centru Munchena imao desetak prodavaonica sa odličnom ponudom ,trebalo je samo malo kondicije za šetnju centrom i markice.Nema više ,pa pa!!Sada ti ostaje da se prošetaš do glavnog kolodvora i odeš u Gleis 11,ili kod njegovog tate u robnu kuću Karstad na četvrti kat.U prvoj prodavaonici je izbor solidan no za nas Merklinaše
puno slabija ponuda nego za DC -ovce,ha ovo sa DC-ovcima je simpa :vrag:, malo zlobe !!! Kod tate mali izbor ,mali odjeljak.
Ima još jedana prodavaonica igračaka na Stahusu no oni imaju najskuplje cijene pa tamo se ne isplati ni zalaziti.I ima još dvije prodavaonice van centra i kvit smo.Za utjehu evo jedne lkomotivice-najnovije generacije u originalu na koju će mo mi čekati da dođe na HŽ pruge za 50 godina ali na naše makete možda već 2021.
Minhen je nekad bio pojam za maketare. Ja sam volio Oblleter 4kat (najviši kat) A bilo je još nekoliko u blizini. Koja dobra vremena :)
 

1borna

Veteran foruma
To su "prošla svršena vremena" koja se više neće ponoviti (kao i naš život u prošlosti)
Uskoro ćemo "u živo" modele koje bi htjeli kupiti vidjeti jedino na sajmovima.
Pored racionalizacije prodaje imade još jedan bitan faktor a to je količina/raznovrsnost modela
koji se danas rade. Nekada su proizvođači imali 100-tinjak modela i većina se mogla naći u dućanima,
danas se radi i o tisućama pa je i najvećoj trgovini nemoguće sve imati.
Nekada je bilo 10-ak većih proizvođača a danas ih je na stotine.
Za utjehu imamo brojne burze na kojima se nađu i novi modeli, što je još bolje je da su nerijetko
jeftiniji negoli kod službenih trgovina/proizvođača.
Sa sjetom se sjećam svojih putovanja do Graza, u 3 trgovine + Kleinbahnova sam uvijek mogao
naći najnovije modele koji su me interesirali. Ako ih nije bilo u jednom bilo je u drugom ili trećem.
Nastojao sam planirane nabavke raspodijeliti na sva 4 mjesta jer su dobri trgovci pamtili da sam
stalna mušterija i uvijek bi me razveselili ponekom sitnicom!
 

romi

Član foruma
Prohujalo s vihorom dragi moji ,došlo neko novo vrijeme koje očito nije naše,baš me zanima kako na to reagiraju ovi novi klinci.Uostalom dali netko od vas poznaje "klince" koja ovaj hobi uopće zanima,ja osobno ne.No u Istri ako sam u mojih sada već poprilično skupljenim godinama upoznao ljudi koje mogu izbrojiti na jednu ruku ,osim željezničara i zapravo se ne. .Borna spominje burze ,da no i tu čovjek mora biti oprezan jer lokomotiva može izvana izgledati ko curica ali je prešla kilometre i kilometre i onda ?? Osobno nisam naletio na takvu minu ali po forumima se da i to pročitati.Nije bilo većeg gušta
neko kad bi nakon godinu ili dvije otputovao u Njemačku a ono prodavaonica vlakića na sve strane a ti uđeš i shvatiš da te prodavač malo čudno gleda jer si u prodavaonici više od sat vremena a ti i dalje buljiš i upijaš baš sve.Kupovalo se s strašću!!! i onda je došao INTERNET.
 

nik

Veteran foruma
Ja još od kasnih 80-ih kupujem 'online' iz inozemstva i ne vidim problem u tome. Modeli su uvijek uredno stizali poštom čak i dok su bile uzbune u Zagrebu.
Zgodno je bilo dopisivati se sa proizvođačima iz DDR-a jer bi svako pismo završavalo frazom Mit sozialistischem Gruß ...

Otprilike kao na ovom dopisu sa neta.
16241.pressedownload.jpg

https://www.ddr-museum.de/en/objects/1014346
 
Last edited:

romi

Član foruma
Nitko nije rekao da je problem kupovati preko interneta ,samo sam natuknuo da je bio užitak uči u jednu takvu prodavaonicu kad kod nas u to vrijeme ako je bilo sreće ,mogao si vidjeti i kupiti neki set od Mehanotehnike.Nama uz more
najbliži je bio Trst u kojem je bilo par lokacija na kojima se moglo razgledati i kupiti.Beč je već bio totalno ludilo ;)
 

nik

Veteran foruma
Kupovao sam i ja u Trstu 80-ih (Giokit u via Nicolo, ranije u via Mazzini) kao i u Grazu (10-ak dućana) ali izbor modela nije bio dovoljno dobar a bilo je i skupo u odnosu na Njemačku (pogotovo u Italiji dok je 100DM još bilo 70000 Lira).
 

romi

Član foruma
Ha ,radi pamćenje ko urica,no moraš priznat da je tada bilo više emocija pri kupnji.A kad si došao u Njemačku,ludilo na svakom "koraku" prodavaonice sa Marklinkama!!!a ti vrtiš markice po đepu;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh