Nase makete - zdaki i darko

zdaki

Aktivan član
Pozdrav svima. Oko nove godine sam slucajno naleteo na klip o malim zeleznicama i maketama koji me je naveo da razmisljam o svojoj maketi. Danima i nocima sam proucavao forume, gledao druge makete i kad sam nabavio potreban materijal krenuo sam da radim sa mojim mladjim bratom. Radili smo koliko smo imali vremena, kupovali neke osnovne alatke i materijal kako smo stigli :D Ja prva god studija, on druga godina srednje pa koliko se moze. Ono sto nas najvise i privlaci ovde je sto hocemo da sve sto mozemo odradimo sami, mislim na kucice, stene, drvece, travu... U tome vidimo neku draz i cilj same makete. Ono sto mora da se kupi mora, pa tako planiramo kada skupimo pare da uzmemo ili neki set ili da kupimo neke jeftinije sine dok ne izucimo zanat, posto od vozica i sina nemamo nista. Nasli smo mesto za neku osrednjum maketu, oko dimenzija se dvoumimo dok vidimo koliko prostora dozvoljavaju :D
Da ne duzim toliko, otvorio sam ovu temu i tu cu pisati i stavljati slike svakog koraka. Zahvaljujem se torrentu i drugim clanovima na pomoci koju su mi ukazali do sada.Naravno uvek cu biti tu da pomognem koliko mogu.
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Ovo je prva maketa koju smo odradili do kraja. Radili smo je od (kako rekose) Lepenke 2mm. Ukrase, prozore, vrata(iz dva sloja), crep, okapnice smo radili od hamera, bocne grede od lepenke, pre farbanja smo mazali celu stranu tigar lepkom zbog teksture, a kasnije farbanje temperama u dva sloja...
 

Attachments

  • slika5.jpg
    slika5.jpg
    94.7 KB · Pregleda: 1,374
  • slika4.jpg
    slika4.jpg
    76.4 KB · Pregleda: 1,376
  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 1,380
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    93 KB · Pregleda: 1,380
  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    136.8 KB · Pregleda: 1,378

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

...
 

Attachments

  • slika10.jpg
    slika10.jpg
    102.5 KB · Pregleda: 1,349
  • slika9.jpg
    slika9.jpg
    90 KB · Pregleda: 1,352
  • slika8.jpg
    slika8.jpg
    122.6 KB · Pregleda: 1,348
  • slika7.jpg
    slika7.jpg
    125.1 KB · Pregleda: 1,348
  • slika6.jpg
    slika6.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 1,346

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

...
 

Attachments

  • slika15.jpg
    slika15.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 1,352
  • slika14.jpg
    slika14.jpg
    105.9 KB · Pregleda: 1,352
  • slika13.jpg
    slika13.jpg
    112.4 KB · Pregleda: 1,350
  • slika12.jpg
    slika12.jpg
    93.8 KB · Pregleda: 1,347
  • slika11.jpg
    slika11.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 1,347

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Imamo jos jednu kucicu sa prodavnicom, cim zavrsimo krov saljemo slike.
 

Attachments

  • slika17.jpg
    slika17.jpg
    89.2 KB · Pregleda: 1,324
  • slika16.jpg
    slika16.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 1,323

letica

Novi član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

:welcome
POZDRAV I DOBRO DOSLI.
Vas prikazani rad je extra,detaljno opisan i pedantno uradjeno.Svidjaju mi se kucice.Nadam se da necete pronaci lek protiv maketarstva i zeleznice.
 

NClight

Hybernated
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Dobro nam došli momci, kako vidim, vi odmah sa poslom i to odličnim :palci_gore:
Jeste li radili prema nekom nacrtu, pravoj stanici ili onako iz glave?
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Hvala puno :D Gera-Liebschwitz. Trudimo se, tako da mozda vec sutra zavrsimo tu drugu maketicu pa saljemo slike. :)
 

alsbgd

Član foruma
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Bravo momci sjaja posao...!!!

Ja, ne znam da li bi se usudio sa onim crepovima... :palac_gore:
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Hvala, a crepovi smiruju zivce :D Zavrsili smo veceras i drugu maketu. Kucica sa prodavnicom. Imali smo malih problema oko prodavnice, nije nam se svidjala pa smo prepravljali ali kada svi detalji dodju na svoje mesto bice valjda dobro :)
 

Attachments

  • slika5.jpg
    slika5.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 316
  • slika4.jpg
    slika4.jpg
    95.5 KB · Pregleda: 324
  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    102.3 KB · Pregleda: 318
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    67.9 KB · Pregleda: 313
  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    122.9 KB · Pregleda: 314

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

U izradi je treca maketica. Radimo polako, najsitnije detalje ostavljamo za kasnije.
 

Attachments

  • slika10.jpg
    slika10.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 299
  • slike9.jpg
    slike9.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 301
  • slika8.jpg
    slika8.jpg
    102.4 KB · Pregleda: 300
  • slika7.jpg
    slika7.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 299
  • slika6.jpg
    slika6.jpg
    79.9 KB · Pregleda: 296

fic

Član foruma
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

jel to od kartona 2 mm ?
uskoro cu ja raditi(kopirati) neke fallerove kucice :cool:
stvarno vam je super ispala :plaza:
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

Da od kartona 2mm. Spremi skalpere i cepaj :D Mi se jos petljamo oko prodavnice, dok ne dobijemo savrsen izgled, ali treca maketica ima da premasi sva ocekivanja obecavamo :D
 

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

letica kad nisam pronasao do sada lek protiv akvaristike necu ni protiv maketarstva :D
Evo nove maketice. Ovo ce biti neki mali hotel ili pansion. Prvi put smo radili polukruzne crepove i nismo ih preklapali bocno...
 

Attachments

  • slika4.jpg
    slika4.jpg
    103.9 KB · Pregleda: 218
  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    124.7 KB · Pregleda: 218
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    121.3 KB · Pregleda: 218
  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    121.5 KB · Pregleda: 219

zdaki

Aktivan član
Re: Moja maketa HO - zdaki i darko

hvala ljudi :D Zavisi koliko radimo :). Ali mislim da bi se kvalitetno odradila i bez zurbe, ne moze bez nedelju dana, s'tim sto smo mi dvojica. Kad smo imali sve elemente gotove za prvu maketu(stanicu) mislili smo da ce sve biti gotovo za par sati, medjutim sklapanje nam je oduzelo ceo dan :D Samo mali savet. Sto se tice oluka mislim na izlolaciju i samu bakarnu zicu bilo bi bolje premazati drvofixom pa posle toga farbati. Vrlo se tesko farba ona guma od izloacije i zica pa mora da se predje par puta ali je posle toga debeo sloj farbe a puca i drobi se. :palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh