Nešto za amerikance - modeli

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Odlican link:palci_gore: Izaberete model i kopirate u kompjuter zatim otvorite sliku u nekom programu za obradu fotografija i obojite lokomotivu po svojoj zelji i imate fotku kako bi ona izgledala u vasoj reziji! Naravno mozete bojiti i u fabricke boje! Na vama je da se igrate..:dada:
http://paintshop.railfan.net/home.html

Evo jedan primer kako se moze ofarbati lokomotiva..ovu sam ja ofarbao u znaku moje ljubavi prema @Damir -u:troll: ...i u skladu sa nasim prisnim odnosima:crazy: To je nasa najnovija privatna kompanija D&B..
sd9.gif
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Odlican link:palci_gore: Izaberete model i kopirate u kompjuter zatim otvorite sliku u nekom programu za obradu fotografija i obojite lokomotivu po svojoj zelji i imate fotku kako bi ona izgledala u vasoj reziji! Naravno mozete bojiti i u fabricke boje! Na vama je da se igrate..:dada:
http://paintshop.railfan.net/home.html

Evo jedan primer kako se moze ofarbati lokomotiva..ovu sam ja ofarbao u znaku moje ljubavi prema @Damir -u:troll: ...i u skladu sa nasim prisnim odnosima:crazy: To je nasa najnovija privatna kompanija D&B..
View attachment 66820
Deutsche Bahn?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Deutsche Bahn?
Da daaa Damir voli Svabske zeleznice pa eto sve se potrefilo..malo off topic nije strasno!

Inace..sajt je odlican ko zeli eksperimentisati sa bojama i ko zeli raditi neke svoje boje na modelu pa moze videti kako bi to izgledalo!
Ne znam da li ovako nesto postoji za EU modele..a bilo bi zanimljivo;)
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ja sam malo munjen,ali brate ti me šiješ za 1000%...:hihihi:
Btw. sviđa mi se "naša" nova firma!!!!:papa:
Postali ste privatnici u željezničkom transportu i odmah model nastao!
 

nik

Veteran foruma
Odlican link:palci_gore: Izaberete model i kopirate u kompjuter zatim otvorite sliku u nekom programu za obradu fotografija i obojite lokomotivu po svojoj zelji i imate fotku kako bi ona izgledala u vasoj reziji! Naravno mozete bojiti i u fabricke boje! Na vama je da se igrate..:dada:
http://paintshop.railfan.net/home.html

Evo jedan primer kako se moze ofarbati lokomotiva..ovu sam ja ofarbao u znaku moje ljubavi prema @Damir -u:troll: ...i u skladu sa nasim prisnim odnosima:crazy: To je nasa najnovija privatna kompanija D&B..
View attachment 66820
Fale ti srca po lokomotivi...
 

1borna

Veteran foruma
wallstreetjournal.jpg

Video i dosta o maketi možete vidjeti na http://www.wsj.com/articles/end-of-the-line-for-model-trains-aging-hobbyists-trundle-on-1455157546
Gospodin Zane je počeo 1960 kad je dobio za božić prvi Lionel vlak, do danas nije prestao sa igranjem
Našao sam nešto o toj maketi i na jubitu....
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Zanimljiv "projektić", vagon koji ima "ploče" od standardnog NMRA profila pa testiraju gdje na maketi zapinje.


NMRA gauge je inače vrlo korisna stvarčica za provjeru pruge, skretnica, kotača, perona, itd.
TL-0005-2T.jpg


Kako je koristiti?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Tomo..razmisljao sam o nabavci ove stvarcie! Dobro je to imati jer na kraju krajeva ne moras voziti modele da bi ustanovio ispravnost dimenzija na kolosecima nego se to sa ovom spravicom moze jako brze odraditi celokupna provera!

Tako da sa ovom stvarcicom nema greske....;)
 

1borna

Veteran foruma
Barem to nije teško napraviti od stirena, na NEM i NMRA postoje slike tih normi sa svim dimenzijama!
Treba samo lijepo prenesti najprije na skicu te onda zacrtati na pločici stirena i pažljivo izrezati te pobrusiti.....
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Kupis jedan 3 level auto rack i provjeris,a ostane ti i model.
Barem cu ja provjeravati na novoj maketi sa time,valjda nece napraviti duzi vagon u komadu od toga.
Da,svakako mi treba i Big Boy.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Tomo..razmisljao sam o nabavci ove stvarcie! Dobro je to imati jer na kraju krajeva ne moras voziti modele da bi ustanovio ispravnost dimenzija na kolosecima nego se to sa ovom spravicom moze jako brze odraditi celokupna provera!

Tako da sa ovom stvarcicom nema greske....;)
Ja sam si ju nabavio pred godinu-dvije, za provjeru kotača i skretnica jako dobro dođe. Nevjerojatno je da komercijalno dostupne skretnice jako često ne zadovaljavaju standard, pa ih treba ponekad doraditi da funkcioniraju optimalno.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Evo pitanja za @tomislavm ..da li je ovaj komionček org ili neka prerada? Mislim na sam kamion..jako mi se svidja samo kad bih znao oznaku kamiona da ga potrazim na netu!
FB_IMG_1460059833958.jpg
 

nik

Veteran foruma
Evo pitanja za @tomislavm ..da li je ovaj komionček org ili neka prerada? Mislim na sam kamion..jako mi se svidja samo kad bih znao oznaku kamiona da ga potrazim na netu!
View attachment 75294
Mislim da je prerada. Ali ima i sličnih gotovih modela. Potraži recimo pod Walthers, Athearn ili Bolley. Budem i ja potražio po netu. Pretpostavljam da tražiš nešto suvremeno.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh