nik - H0 zbirka vojnih modela

nik

Veteran foruma
Za početak sve na hrpi (nije doslovno sve jer mi nekoliko Pinzeva i Puchova nije bilo pri ruci).
IMG_7455.JPG
Svi modeli su velikoserijski plastični i kao što se vidi većina ih je u kitu (a i one koji nisu treba presložiti, polijepiti i ofarbati).
IMG_7454.JPG
Ovo bi bilo nekih 80% planirane zbirke (preostalo treba još kupiti ili napraviti preradom).
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Odlicna tema..
Da je nisam ceko jesam.. al nisam joj se nadao :D

Pitanje.. ovaj PEPEX je neki stari proizvodjac.. ??
Vidim namjenio si maljutke i strele na njega stavljati (ocito si planiro prije pojave Armora87 :) )
Imaju li sta jos oni u ponudi??
Imas neki link?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za početak sve na hrpi (nije doslovno sve jer mi nekoliko Pinzeva i Puchova nije bilo pri ruci).
View attachment 92145
Svi modeli su velikoserijski plastični i kao što se vidi većina ih je u kitu (a i one koji nisu treba presložiti, polijepiti i ofarbati).
View attachment 92144
Ovo bi bilo nekih 80% planirane zbirke (preostalo treba još kupiti ili napraviti preradom).
Da danas kreneš sa sastavljanjem trebalo bi ti 30 dana da sve lijepo sklopiš i pofarbaš .-)
 

nik

Veteran foruma
Odlicna tema..
Da je nisam ceko jesam.. al nisam joj se nadao :D

Pitanje.. ovaj PEPEX je neki stari proizvodjac.. ??
Vidim namjenio si maljutke i strele na njega stavljati (ocito si planiro prije pojave Armora87 :) )
Imaju li sta jos oni u ponudi??
Imas neki link?
Armor87 i Pepex su jedno te isto. I jedni i drugi kupuju BRDM od onog tko ga proizvodi pa pakiraju u svoju kutiju. Samo sam nešto preslagivao pa su Maljutka i Strela završili u Pepex kutiji.
 

nik

Veteran foruma
Kakvo je ono oklopno vozilo sa druge slike skroz desno?
BTR-60PB od ukrainskog proizvođača Retro Trans Models. Plastični kit sa gumenim gumama i jetkanim metalnim dodacima. To im je do sad jedini plastični model a planiraju u H0 kao plastični kit napraviti avion An-2.
RTM87001_2.JPG

RTM87001_1.JPG

RTM87001_3.jpg

https://modelsua.com/BTR-60PB-APC-1-87-Retro-Trans-Models-87001.html
 
Last edited:

Martin

Poznati forumaš
Aha, ali ta Sj. Koreja ima oružja kojima bi se mogao voditi WWIII......ne s ovim krševima, čije replike gledamo (nije usmjereno prema Niku, samo konstatiram)...............
 

nik

Veteran foruma
Aha, ali ta Sj. Koreja ima oružja kojima bi se mogao voditi WWIII......ne s ovim krševima, čije replike gledamo (nije usmjereno prema Niku, samo konstatiram)...............
Naravno; u mojoj zbirci nema ništa novije od kasnih 70-ih ili ranih 80-ih što je i logično jer mi je primarna modelarska epoha IVb odnosno osamdesete.
 

nik

Veteran foruma
Novi model u zbirci...

Standardna cisterna za gorivo Crvene armije BZ-43 na šasiji ZIS-5V.
BZ_43_bp1.jpg


Model je SMK 87212 (velikoserijski plastični kit iz Ukraine u karakterističnoj ambalaži).
bz-43 smk.JPG

Ovakva vozila su se koristila u 2. tenkovskoj brigadi JA (skroz lijevo na slici).
bz-43 1945.JPG
Namirivanje gorivom tenkova T-34 između Oriovca i Dugog sela početkom svibnja 1945.
 

nik

Veteran foruma
Možda nisam bio jasno napisao - ove slike sastavljenog ZIS kamiona u prethodnom postu su sa neta (link je ispod slika); moj model je još nesastavljen u kutiji...

A ovo što slijedi su slike modela koji više nije u mojoj zbirci. Nedavno sam ga prodao kao nesastavljeni MAC kit @KAPO . On ga je upravo sastavio i ofarbao. Na modelu još nisu montiranana stakla a treba dobiti i JNA tablice.
DSC_5128 (8).jpg
Model ima dodane jetkane retrovizore i rešetke ispred farova (to su metalni dodaci koji se dobiju uz Z+Z kit istog vozila).
DSC_5129 (6).jpg
To mu je prvo H0 vozilo u kitu koje je sastavljao i farbao pa se ispričava zbog nesavršene izrade i obećava da će svaki slijedeći model biti bolji. Farbano je zračnim kistom uz korištenje Revell boja.

:palac_gore:
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh