nik - H0 zbirka vojnih modela

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da..malo svetlija.. frabao sam i ja s tom 362 i nisam odusevljen...
Ima onaj recept za mjesanje SMB exJNA koji i nije toliko kompliciran.. (koji cu oprobati nekad brzo)
Al interesantno je da (barem na ovoj svjetlosti) na Kapinoj slici meni izgleda dosta dobro i realno (i zelenije) nego kad se ta Revel boja gleda uzivo..
Plus ako je poredimo sa zelenom bojom kamiona na kutiji ispod modela izgleda pogodjeno 100% kao na slici :)
 

nik

Veteran foruma
Da..malo svetlija.. frabao sam i ja s tom 362 i nisam odusevljen...
Ima onaj recept za mjesanje SMB exJNA koji i nije toliko kompliciran.. (koji cu oprobati nekad brzo)
Al interesantno je da (barem na ovoj svjetlosti) na Kapinoj slici meni izgleda dosta dobro i realno (i zelenije) nego kad se ta Revel boja gleda uzivo..
Plus ako je poredimo sa zelenom bojom kamiona na kutiji ispod modela izgleda pogodjeno 100% kao na slici :)
Ovo je @KAPO prvi sastavljeni kit model vozila pa je bilo poželjno da boja bude kupovna a ne mix kako bi eventualni naknadni popravci bili jednostavniji.
 

nik

Veteran foruma
U osnovi su oba kamiona jednaka samo što ovaj sa zatvorenom nadgradnjom ima vitlo a onaj sa teretnim prostorom ga nema.
DSC_5674.jpg
Ovakva ili slična nadgradnja može biti radiona, zapovjedno mjesto, komunikacijski čvor i još štošta drugo.
 

nik

Veteran foruma
Kako varijanta sa zatvorenom nadgradnjim troši više goriva (grijanje, generator za struju) bio je potreban dodatni spremnik goriva pa onda desno između poda nadgradnje i šasije više nije bilo mjesta za rezervni kotač (dodatni rezervoar na modelu još nije montiran).
DSC_5673 (7).jpg
Zbog prethodno navedenog rezervni kotač je smješten na stražnju stranu nadgradnje (nosač tog kotača na modelu još nije montiran).
DSC_5676 (4).jpg
Toliko od mene o ovim 'ex mojim' modelima a dalje nastavlja @KAPO u svojoj novoj temi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh