Novi mađarski N modeli

SHUCA

Poznati forumaš
Još pre godinu dana sam naleteo na ovaj sajt,no nisu me zanimale cene ne-ne
Tek sada sam obratio pažnju na to >8-o: >8-o: >8-o: Malo je suviše, mada ima tu dosta posla... Moguće je da preuzima POLU-proizvode (što je uvek skuplje) a priprema za ovakvo farbanje i štampanje oznaka NIJE JEFTINA >:)
Moglo je to biti maaaalo jeftinije....ovo je više nego DUPLO skuplje u odnosu na original >8-o:

PONUĐEN--KAO POČAŠĆEN klopa
 

NClight

Hybernated
Shuco, šta kažeš na njegovu verziju Goša vagona (Roco) ... prvih 3 komada na stranici kataloga?
MÁV
61 55 30-91 001-2
ABmz
Typ GOSA Personenwagen, košta 62 €
Thumbnail... klikni na sliku za veću rezoluciju...


Izgleda dosta pristojno, i dobro pofarbano ako ništa drugo. :palac_gore:

Izgleda da je koristio ovaj vagon od Roco-a (thumbnail, klikni za veću):
Reisezugwagen Eurofima Typ Z in aktueller Farbgebung mit ÖBB S-Logo
24431 - UVP € 19,50


Mađar je više nego troduplo skuplji!
 

SHUCA

Poznati forumaš
Ovo mi je malo nedefinisano...GOŠA...prilično neprecizno upotrebljen naziv te firme.. Pre će biti da su u pitanju EUROFIMA kola "Z" serije , ako je Goša , ali.... :??: Ja nikada nisam video Gošin vagon "Z" tipa A/B :hmmm Ili je ceo 1. klase ili ceo 2. klase :??:
Druga nedoumica su drehgesteli....Goša je koristio isključivo MD-52 za brzine 200 km/h.
NC , pogledaj na Railserbia u "Vagoni" ,potraži seriju "Z",pa uporedi.... Meni nije poznato da je Goša izvozio vagone ovog tipa u Mađarsku :??: :??:
Fotos originala (ako ga uopšte ima) bi dosta toga razjasnio :shock:
Ne tvrdim da ovakvi vagoni ne postoje na MAV-u....nešto slično je pre 5-6 godina dolazilo do BGD-a
sa HUNYADI expressom... ali na vagonima je pisalo DONAUVORT ili tako što :hmmm a postolja su mi više ličila na klasični MINDEN DEUTZ iz 60-ih...
 

matija

Član foruma
Za Madjarsku jeste izvezeno nešto Z kola (o tome smo već pisali), i ona postoje, medjutim Roco je jednostavno prefarbao eurofimin vagon i predstavio ga kao GOŠA što uopšte ne odgovara pravom stanju.
 

NClight

Hybernated
matija kaže:
Za Madjarsku jeste izvezeno nešto Z kola (o tome smo već pisali), i ona postoje, medjutim Roco je jednostavno prefarbao eurofimin vagon i predstavio ga kao GOŠA što uopšte ne odgovara pravom stanju.

Nije prefarbao ROCO nego maloserijski prerađivač :citaj: http://www.kiskunmodell.hu/katalogus.html >:read:
Slike originala se nalaze na linku sa brojem vagona i opisom modela!
er3001.jpg


Zanimljivi su i ostali vagoni GySev i START... pa i teretnjaci, ali da su cijene opake... bogme jesu :mad::
 

matija

Član foruma
Da izvinjavam se nisam bio dovoljno konkretan. Roco je to uradio u HO veličini, a ovi su ga kopirali u N-u. Vagon koji predstavljaju kao GOŠA je veoma sličan ali ne odgovara prototipu u nekim sitnicama. Najznačajnije su u "suknjici" i broju prozora.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Da citiram g. DAMIR-a ..." TREBA OBRATITI PAŽNJU NA TAKO krupne SITNICE" :D :D (kraj citata) :prof: :aplauz: :prof: :aplauz: :prof: :tisina
 

domba

Novi član
GOŠA je isporućio Mađarima:

1989 godine
Putnicka kola tipa Z1,A4B6, 200 km/h 10 kom
MAV- Hungary
Putnicka kola tipa Z1,B11, 200 km/h 9 kom
MAV- Hungary

1991 godine
Putnicka kola tipa Z1, B11 za 200 km/h 1 kom
MAV- Hungary

a nama 1991 godine (usljed rata)
Putnicka kola tipa Z1, At za 200 km/h 6 kom
Zagreb- Croatia
Putnicka kola tipa Z1, Bt za 200 km/h 5 kom
Zagreb- Croatia
Vagon restoran tipa Z1, WR za 200 km/h 2 kom
Zagreb- Croatia

Barem tako piše na njihovoj referentnoj listi: http://www.gosa-fsv.co.yu/reference/reference_srp.htm
 

NClight

Hybernated
Fala na informaciji... dakle, ipak ima nešto u tim modelima :cool:
Eh sad, razlike između originalnog vagona i modela ipak ostavljam stručnjacima za modernije doba >:)
 

NClight

Hybernated
http://www.kiskunmodell.hu/katalogus_de.html

Sjednite, bacite oko... i pripremite ručnik za brisanje sline (predinfarktno stanje kad vidite cijene neću spominjati)

Dovoljno HŽ, SŽ, ŽS i MAV vagona za podugačku kompoziciju a tu su i JŽ spavaća kola (bojanje kao HERIS u H0!) i još ponešto interesantno u N-u za nas... slinite usta, neka suza kane iz oka kada drhtava ručica neće posegnuti u novčanik >:)
 

dvlase4

Poznati forumaš
NClight kaže:
http://www.kiskunmodell.hu/katalogus_de.html

Sjednite, bacite oko... i pripremite ručnik za brisanje sline (predinfarktno stanje kad vidite cijene neću spominjati)

Dovoljno HŽ, SŽ, ŽS i MAV vagona za podugačku kompoziciju a tu su i JŽ spavaća kola (bojanje kao HERIS u H0!) i još ponešto interesantno u N-u za nas... slinite usta, neka suza kane iz oka kada drhtava ručica neće posegnuti u novčanik >:)
Da,to je to pa tko voli neka izvoli.Raduje me što imam dosta tih modela od prije.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
matija kaže:
Da izvinjavam se nisam bio dovoljno konkretan. Roco je to uradio u HO veličini, a ovi su ga kopirali u N-u. Vagon koji predstavljaju kao GOŠA je veoma sličan ali ne odgovara prototipu u nekim sitnicama. Najznačajnije su u "suknjici" i broju prozora.
Nažalost, kompromis pri izradi modela! :( Mađari u svom vozom parku imaju Goša vagone (ABmz, Bmz), Gredelj ih obnavlja!
Pored svega, na Roco modelu u H0 mjerilu odstupanja od prototipa mogu se vidjeti i na vratima prijelaznica,
pa i nekim detaljima samih postolja.
Bez obzira na te razlike, meni je model ok, i uskoro mi doma stiže jedan Bmz primjerak! ;)
U biti, najveći je lapsus Roco napravio, čini mi se u prvoj seriji Bmz vagona, kada je na model namontirao
prozore kao da se radi o Z2 vagonu!
 

NClight

Hybernated
dvlase4 kaže:
Da,to je to pa tko voli neka izvoli.Raduje me što imam dosta tih modela od prije.
Slike na sunce! Kontempliram nad mogućnošću izazivanja infarkta u familiji nabavkom par komada... kakva je kvaliteta izrade/prerade?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh