NS Laes & LaeKKMS 'Zastava' (Exact Train)

nik

Veteran foruma
Zagreb 1968 godine
zMJadqM.jpg

Slika je sa http://www.zeljeznice.net/forum/ind...ografije-i-filmovi-iz-proslih-vremena/page-25
To je DB a ne NS.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
nik kaže:
Skoro svi današnji modelari koji skupljaju epohu 3 i ranije epohe ništa od tih vozila nisu vidjeli uživo jer se tada još nisu ni rodili pa se takvi modeli ipak prodaju i to dobro.
Tom analogijom možeš kolekcionirati bilo koji model vagona ili lokomotive na ovom svijetu, što je i sasvim u redu. I ta činjenica potvrđuje da ovaj vagon nije nikakav poseban hit, barem ne meni. Lijep, vrlo detaljan model, kao i tisuće drugih diljem svijeta. Mene ne mami da ga kupim. Smije li se to reći ili ne?
 

adi

Član foruma
Tom analogijom možeš kolekcionirati bilo koji model vagona ili lokomotive na ovom svijetu, što je i sasvim u redu. I ta činjenica potvrđuje da ovaj vagon nije nikakav poseban hit, barem ne meni. Lijep, vrlo detaljan model, kao i tisuće drugih diljem svijeta. Mene ne mami da ga kupim. Smije li se to reći ili ne?
Pa evo da i ja nesto kazem.meni osobno isto nije zanimljiv ovaj vagon.cak i da ga dobijem gratis neznam sta bi snjim.ali drago mi je zbog drugih kojima odgovara ovaj model sa naseg podrucja.steta pa nije hz.a kolegi @SBB-CFF-FFS bi preporucio da da manje kritizira ovaj vagon.oni koji te neznaju pomislit ce ljudi da si zavidan:D:D
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
adi kaže:
Pa evo da i ja nesto kazem.meni osobno isto nije zanimljiv ovaj vagon.cak i da ga dobijem gratis neznam sta bi snjim.ali drago mi je zbog drugih kojima odgovara ovaj model sa naseg podrucja.steta pa nije hz.a kolegi @SBB-CFF-FFS bi preporucio da da manje kritizira ovaj vagon.oni koji te neznaju pomislit ce ljudi da si zavidan:D:D
oni koji me ne znaju, da. Ali oni koji me znaju, znaju da mi se živo fućka :D.
Šalu na stranu, vagon je savršeno odrađen. Kad bi barem netko tako uradio Laekks-z ili MDDlm ;)
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da, promijenilo se. Nema ukoso zalijepljenih dijelova niti fleka od ljepila. Osim u minimalnoj količini koja ne odskače od drugih proizvođača. Ja sam se isto plašio tog problema kad sam ovo naručivao. Ali na sreću oba modela su skoro savršeno sastavljena.

Hvala.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Konačno je i meni pristigao jedan model ovih vagona.
Razmišljao sam jel' da uzmem jedan ili dva ali sam se ipak odlučio da prvo naručim jednog. I nisam se zeznuo, drugog neće biti.
Razlog ćete videti u sledećem postu.

U paketiću mi je stigao model sa kataloškim brojem 20028:

1.Laes 21 84 044 4 049-5 p NS - ExactTrain 20028 - DSC04365.JPG

...pogled odozdo:

2.Laes 21 84 044 4 049-5 p NS - ExactTrain 20028 - DSC04367.JPG
3.Laes 21 84 044 4 049-5 p NS - ExactTrain 20028 - DSC04368.JPG

... i lista sa instrukcijama i generalijama o modelu:

4.Laes 21 84 044 4 049-5 p NS - ExactTrain 20028 - - instruction.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nisam isprobao vozne karakteristike ali mi ovako na prvi pogled vagon dobro izgleda i mislim da je konstrukciski dobro napravljen.

Ono koje me sprečava da nabavim još jednog je kvalitet ispisanih oznaka koji je daleko ispod mojih očekivanja.
Sa mogućnostima kojih nudi današnja tehnologija mislim da je puštanje u prodaju modela sa ovako lošim ispisom oznaka velika neozbiljnost proizvođača. :palac_dolje:

Kako vidim postoje modeli na kojima je taj ispis puno kvalitetniji nego što je to slučaj sa modelom kojeg sam ja dobio

Prvi primer:
10.Laes 21 84 044 4 049-5 p NS - ExactTrain 20028 - DSC04376.JPG

...pa drugi:
11.Laes 21 84 044 4 049-5 p NS - ExactTrain 20028 - DSC04377.JPG

... i treći:
12.Laes 21 84 044 4 049-5 p NS - ExactTrain 20028 - DSC04375.JPG

Jedino tabla sa zelenom crtom može da prođe, za razliku od oznaka sa crvenim crtama.
.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ja bi na tvom mjestu poslao prodavaču i(li) proizvođaču mail sa fotkama, i raspitao se postoji li mogućnost da se modeli zamijene...
Nemaš što izgubiti, osim par minuta svog vremena.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Vjerujem da su dobili neku sliku vagona pa su onda tablu sa natpisom o zakupu pročitali kako su pročitali. Kad bi je pročitao ko iz naše prostorije onda bi natpisi bili korektni a tako...
ZAKUP.KOLARON PARKA
...
UUNUTRASNJEM I MEDUNAROONOM SAOBRACAJU
:(
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh