NWSL spare parts

Bero01

Veteran foruma
Ovako... ja volim Mikadosice...
pa sam prije ca dvije godine nabavio i jednu Athearnovu, Genesis, i to u ekskluzivnom ''John Deere'' bojanju,
kao pravu lokomotivu za ''ruralnu'' ameriku, mali grad u preriji, i vlak sa traktorima.
John Deere, naravno. Rednecks gona love it.
:pivo:
http://cs.trains.com/mrr/f/88/t/161306.aspx

Na žalost, koliko god taj model bio lijep, nije ni sluga Trixu, a po pouzdanosti, ne bi čovjek rekao,
niti Mehanu, koji je neusporedivo bolji, ali zaista je...!

Dobro, detalji su odmah iza Trixa, i puno bolji od BLI, međutim, taj model ima ozbiljnih problema sa pouzdanosti.
Prijenos je riješen principijelno na isti način kao i kod Mehana, tako da okretni moment prenosi elastična
silikonska cijev sa utorima, nataknuta na dva x-a koji su opet nataknuti na pogonsko vratilo, i pužnicu.
Teoretski, to sve funkcionira jako fino i mekano, međutim, u praksi, napravili su te plastične x-eve od loše plastike,
pa su se jednostavno raspali po pola.
Shit happens.
Rješenje postoji, i radi ga NWSL, a zove se 489-6 2.0mm Driveline Shaft U-Joint(s)
NWSL_2mm_shafts.JPG
http://shop.osorail.com/main.sc
Trenutačno čekam odgovor na upit koji sam mailom poslao NWSL-u, da provjerim da li je to TO,
jer vjerojatno nisam ni prvi ni zadnji kojem se to desilo; pa ako netko ima potrebu za sličnim dijelovima koji su vrlo korisni
u svakoj radionici za popravak modela, a NWSL ih proizvodi, možemo dogovoriti neku narudžbu.
Poštarina za 3 paketa ovih jointova je nekih 16 USD...., a ima ih za razne promjere pogonskih vratila.
Sve piše na stranici, a imaju i drugih korisnih dijelova, od zupčanika, pa do zamjenskih motora, i alata.
 
Last edited:

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ajde pogledacu pa ti javljam..mada sam ja sad neke delove porucio iz USA i istrosio se ali dogovoricemo vec nesto!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh