Optima-Express Villach-Edirne

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
HŽ Bc ima 10komada bez klime i mislim 8 komada sa klimom. Svi imaju 9 putničkih odjeljaka,a 10 odjeljak služi za pratioca i smještaj opreme. U sastavu OPTIME ih uglavnom nije bilo zbog previsoke cijene najma iako je šefica optime bila svojedobno vrlo zainteresirana.
 

Vedi

Član foruma
prle kc kaže:
HŽ Bc ima 10komada bez klime i mislim 8 komada sa klimom. Svi imaju 9 putničkih odjeljaka,a 10 odjeljak služi za pratioca i smještaj opreme. U sastavu OPTIME ih uglavnom nije bilo zbog previsoke cijene najma iako je šefica optime bila svojedobno vrlo zainteresirana.

HŽ ima 9 komada Bcl bez klime i 7 komada Bcee sa klimom.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
dobro ova dva su mi ispala iz đepa, hvala na točnoj informaciji
 

nik

Veteran foruma
wiggum kaže:
nik kaže:
svi CAF spavaći

Min. 2 još postoje na Ranžirnom. Jedan u orginal bojanju i s org. oznakama (http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... a-wl-i-bc/), a drugi je prenamjenjen u spavaća kola za radnike infrastrukture (žuti) i vozi(? - nisam u to baš siguran da vozi jer nisam mogao i reviziju poslikati kad je bio daleko).

Ma znam da nisu baš svi izrezani ali niti jedan ne vozi putnike već nekih 20 godina. Da li imaš na plavom dobro pofotkane oznake i reviziju?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
HŽ vagon u sastavu Optime, Rosenbach, 18.07.2004.:
 

Attachments

  • Rosenbach, 18.07.2004 - Copy.jpg
    Rosenbach, 18.07.2004 - Copy.jpg
    238.3 KB · Pregleda: 127

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vedi kaže:
To bi mogao biti WR?
Vjerojatno. Ista stvar godinu dana poslije:
(slika uzeta sa željeznice.net)
 

Attachments

  • dsc00141al9[1].jpg
    dsc00141al9[1].jpg
    110.4 KB · Pregleda: 82

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Optima 24.07.2009., srpski restoran u sastavu:
 

Attachments

  • 1044_060_13145_Vb_24_07_2009[1].jpg
    1044_060_13145_Vb_24_07_2009[1].jpg
    82.7 KB · Pregleda: 81

Zoki

Član foruma
nik kaže:
Ovaj MŽ WL sa slike je isti kao zagrebački iz 1980. pa bi se isto mogao prošvercati u ACME program (kao JŽ-Sk plavi ili kao MŽ plavi ili plavo-bijeli)
...dolazio je i on u Zagreb kao MŽ plavo-bijeli. Znam da su željezničari voljeli u njega zaviriti jer je pivo bilo upola jeftinije nego u našem restoranu (Skopsko pivo)...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kad bi ACMEovci culi sta pricamo... klopa
Ustvari, nezvanicno sam cuo da je za njih neko sakupljao (poslao?) podatke o JZSk/MZ WL ali to je sve sto znam.
 

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Kad bi ACMEovci culi sta pricamo... klopa
Ustvari, nezvanicno sam cuo da je za njih neko sakupljao (poslao?) podatke o JZSk/MZ WL ali to je sve sto znam.

Mislim da je u potpunosti realno očekivati modele makedonskih spavaćih jer su i JŽSk i MŽ godinama vozili prema zapadnoj Europi; pogotovo JŽSk jer su vozili i kroz dugi vremenski period i daleko na 'zapad', u Njemačku. Isto tako moglo bi se očekivati i razne verzije 'kola so legla', pogotovo jer su makedonski bili svih Gošinih generacija; X, Y sa papučama, Y sa diskovima i Z2.

Makedonci imaju sljedeće tipove 'noćnih' Goša vagona koje ACME radi:
-WL Y sa 11 odjeljaka i 2 vrata
-Bc Y sa papučama i odzračnicima na krovu
-Bc Y sa diskovima i glatkim krovom
...svi imaju Wegmann postolja a mogu biti plavi odnosno zeleni kao JŽ ili MŽ i bijelo-plavi (tamno ili svjetlo) kao MŽ.

Moguće da se nešto od toga (ili neki makedonski Bl) pojavi u najavljenom setu 'Hellass Istanbul Express'.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nik, Neznam jel da citam "izmedju redova" ili bas onako kako sto si napisao post. ;)

U svakom slucaju rado bih da dobijemo i JZ Sk "kola so legla".
 

nik

Veteran foruma
Ja bi isto JŽSk 'kola so legla' kao i JŽSk 'kola za spienje', JŽLb 'spalnik' i 'bezimeni' JŽSa WL (ovaj zadnji bi recimo mogla, po 'tradiciji', napraviti Memoba pa da sa njihovim JŽSa Bc ode na 'Mostar Dalmaciju'). Isto tako bi sigurno bilo dovoljno zainteresiranih kupaca za MŽ WL i MŽ Bc (recimo za 'Optimu' i 'Olympus') ali ne i ja jer skupljam samo Ep.IV (konkretno cca 1980-1990. odnosno sve što se tada 'kotrljalo' kroz Zagreb) plus HŽ modele.
 

damir661

Veteran foruma
ACME bi mogao za sledeću godinu da uradi jedan dvodelni set sa MŽ WLB i Bcl sa diskovima, sa natpisima OPTIMA express, a da kasnije kada se napravi alat za Z2 Bclm, jedan singl ili set sa Bclm kušetima u novijoj i staroj (svetlo plavoj boji, ali kao MŽ). Ili takodje dva u novijoj boji sa različitim natpisima Optima express i normalno različitim brojevima
 

damir661

Veteran foruma
A mogao bi napraviti i jedan set sa restoranom i Bcm (halberstatima) sa logom Optime. I to kao ep VI BG-OTEX
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh