Optima-Express Villach-Edirne

Izidor

Član foruma
I Acme set 55344 Optima sa 3 Bautzen BDŽ vagona je u izdanju. Fale samo odgovarajuči vagoni za prijevoz autimobila i imamo ljep vlak
 

Attachments

  • acme_am55344.jpg
    acme_am55344.jpg
    92.8 KB · Pregleda: 9

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ponuđeni ACME Optima Express setovi (BDŽ i MŽ) nude mogućnost više kombinacija za sastav Optime različitog razdoblja. Samo ugrubo:
Bugarski BG-OTEX kušeti iz seta idu zajedno sa HŽ Mimara restoranom i ARS Altmann autovagonima (Roco) i tako čine sastav iz razdoblja cca 2014., a MŽ kušeti zajedno sa BDŽ restoranom, uz GySEV autovagone (Roco), čine nešto starije sastave (do cca 2007.). Za razdoblje između, postoje kombinacije sastava od ponuđenih BDŽ vagona.
Dakle, može se više toga sastaviti.
 

Izidor

Član foruma
Ako se dobro sijecam, Optima express je neko kratko razdoblje vozila i do Tessalonika. Tad su pored makedonskih kuseta i spavacih bili u njoj i srbski spavaci sa tri plave i blindirani Ddm vagoni za prijevoz automobila koji se danas koriste za nocni vlak Beograd Bar. Tih prerađenih JZ Laeks vagona je nekad bilo puno vise u eksploataciji. Danas postoji jos samo par komada u redovitom prometu.
 

jz 363

Član foruma
Ako se dobro sijecam, Optima express je neko kratko razdoblje vozila i do Tessalonika. Tad su pored makedonskih kuseta i spavacih bili u njoj i srbski spavaci sa tri plave i blindirani Ddm vagoni za prijevoz automobila koji se danas koriste za nocni vlak Beograd Bar.
To je najverovatnije bio Hellas ekspres. Makedonski vagoni s natpisima "Optima" su se koristili i na ostalim međunarodnim vozovima. Tako da i vagoni iz seta faktički mogu da se upotrebe za druge sastave, ponajpre "Hellas" i "Olympus".
 

damir661

Veteran foruma
Ako se dobro sijecam, Optima express je neko kratko razdoblje vozila i do Tessalonika. Tad su pored makedonskih kuseta i spavacih bili u njoj i srbski spavaci sa tri plave i blindirani Ddm vagoni za prijevoz automobila koji se danas koriste za nocni vlak Beograd Bar. Tih prerađenih JZ Laeks vagona je nekad bilo puno vise u eksploataciji. Danas postoji jos samo par komada u redovitom prometu.
Jeste vozila i do Soluna, ali su se koristili uglavnom kušeti. Bcm (ex DB Bcm241,243,246,257).
Mislim da JŽ DDam nije bilo zbog neodgovaraćujih osovina.

Na slici je jasno vidi ex DB Bcm241, kakvog imamo kao model od ACME, dok je drugi ex DB Bcm257, nadamo se realiyaciji od LS modelsa
1043_001_D13306_Faak_See_19_08_2000.jpg
 

El Ron de Cuba

Član foruma
Supporter 2020
Ako se dobro sijecam, Optima express je neko kratko razdoblje vozila i do Tessalonika. Tad su pored makedonskih kuseta i spavacih bili u njoj i srbski spavaci sa tri plave i blindirani Ddm vagoni za prijevoz automobila koji se danas koriste za nocni vlak Beograd Bar. Tih prerađenih JZ Laeks vagona je nekad bilo puno vise u eksploataciji. Danas postoji jos samo par komada u redovitom prometu.
Na primjer VR 05/06, 07/08 i 08/09. U 09/10 Optima samo za Edirne.
 

Attachments

  • IMG_20260603_141244.jpg
    IMG_20260603_141244.jpg
    148.9 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20260603_141405.jpg
    IMG_20260603_141405.jpg
    159.7 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20260603_141457.jpg
    IMG_20260603_141457.jpg
    134.9 KB · Pregleda: 26

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Stiropor moze dugo da traje, ali meni se cini da je od plastke ambalaža jednostavnija za upotrebu, vagon se spakuje i zatvori za par sekundi i nema nikakvih dodatnih spuzvica, gumica koje trebas ugurati u pakovanje da vagon lezi kako treba.
 

nik

Veteran foruma
Stiropor moze dugo da traje, ali meni se cini da je od plastke ambalaža jednostavnija za upotrebu, vagon se spakuje i zatvori za par sekundi i nema nikakvih dodatnih spuzvica, gumica koje trebas ugurati u pakovanje da vagon lezi kako treba.
Plastična ambalaža ne amortizira udarce tokom transporta. Stiropor i spužva da. Zato je sve što polomljeno stigne do kupca u pravilu bilo u plastičnoj ambalaži.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh