Orient Express, Simplon-Orient Express

nik

Veteran foruma
Bok dečki
Ajde da netko složi" pravu" kompoziciju vagona LS Orient Expressa koji bi odgovarao vremenu koje je napisano u poznatom ,besmrtnom romanu Ubojstvo u Orient Expressu, "kraljice krimića" s glavnim likom Herculeom Poirotom. Bio bi mu zahvalan jer planiram taj vlak , kompoziciju uvrstiti u moju kolekciju .
Kao prvo vlak prema trasi uopće nije bio Orient Express nego Simplon Orient Express.
Koja bi to godina uopće trebala biti?
 

romi

Član foruma
Ovisi o kvaliteti izrade , za sada ono što sam vidijo u živo i pipkao LS je super,Simplon Orient Express dobro ,dobro samo bez nervoze molim !!! Onda kojim redom slažemo modele i kolika je realna kompozicija 10-12 vagona ??
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Od kuda da počnem... utorak dal je dan za metak? Ne rimuje se a nikao da dođe petak. Eh, pa mogao bih svratiti u non-korona modelarski klub Zagreb da odgledma TV. Prošli put je bio ugašen, ali nema veze, i tema o klubu se ugasila. Ali SOE i SO vječno žive, pa makar ne imali ni jedan vagončić da ga ubacimo u kompoziciju.
Opet novi početak...od kud da počnem:
niti mi je to glava, niti sam se pod tim imenom rodio, ali bilo je rezultata...SBB Chistoric je zgrada uredna ali neugledna i stražari nad krivnom pruge. Čuva se tamo mnogo podataka o onome što je vozikao po Evropi, a nikad više neće. I mogu reći pate od manjka prašine... sve iz depoa me čekalo u predviđenom terminu.IMG_1846aa.jpgIMG_1849a.jpg
a evo i rezultata vezanih za EWP knjige međunarodnih kurseva za 1936.
Paris PLM - Istanbul 1 WL, 2 PW - CIWL
Paris - Atena 1 WL
Paris - Bukurešt Nord 1 WL
Calais-Istanbul-Boulogne 1 WL
Trst-Svilengrad WR CIWL (Roma) znači da do Vinkovaca: 4xWL, 1XWR, 2xPW, ukupno 7 kola

-Imamo i na vlaku PW (Paris-Wien) via Zurich Enge, Wien-Budapest-Atena 1 WL CIWL (3x tjedno, iz Atene u dane 1,3,6)*
-Imamo i Berlin-Bratislava-Budapest-Atena 1WL CIWL koji ide 3xtjedno u dane 2,4,7 iz Atene.*
*ova dva kursa se izmjenjuju međusobno, a 1x tjedno izostaje


-Na klasičnom SO imamo Paris-Kehl-Wien-Bratislava-Budapest-Istanbul 1WL CIWL koji ide 3x tjedno u dane 2,4,6 iz Pariza.
-Imamo i Berlin-Bratislava-Budapest-Atena 1WL CIWL koji ide 3xtjedno u dane 2,4,7 iz Atene.

-Na ogranku PA (od Beograda do Atene) imamo još i Pw CIWL (Beograd)
PA od Niša do Soluna su: AB CEH, C JDŽ i WR CIWL (Beograd)

Još preostaje ogranak za Bukurešt, iz Vinkovaca (PB/BP, Simplon rapid 12/11):
Vinkovci-Timisoara C JDŽ
Vinkovci-Bukurešt Nord AB CFR 15.-14.6 i 16.9.-21.5.
Vinkovci-Bukurešt Nord Pw i WR CIWL (Bucurest), te
Zagreb-Bukurešt Nord AB CFR (15.6-15.9.)**
**znači da je na dionici Zagreb-Vinkovci ovaj vlak imao i sjedeći vagon po ljeti a inače samo spavača kola, restoran i na svakom kraju po jedan prtljažni).

znači glavni je SOE na liniji Calais-Paris-Beograd-Istanbul
ogranak za Atenu je PA (mislim od Niša? - ili Beograda to se ne vidi iz EWP)
ogranak za Bukurešt je PB koja se grana u Vinkovcima.


Untitled-1.jpg



DSC_0071.JPG
 

romi

Član foruma
Obavijest za Marklinaše
:mad:LS tvornica kaže: ne mogu se zamijeniti kotači DC za AC jer bi došlo do oštećenja na vagonima , postoljima i dodatnim komadima na podvozju vagona !!! Ništa od mojih snova :mad:.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Obavijest za Marklinaše
:mad:LS tvornica kaže: ne mogu se zamijeniti kotači DC za AC jer bi došlo do oštećenja na vagonima , postoljima i dodatnim komadima na podvozju vagona !!! Ništa od mojih snova :mad:.
Sve je moguće. Ako je netko napravio i ugradio DC kotače onda sigurno postoji način da se stave AC kotači.
To je prilično uobičajeno.
Ima nekoliko načina. Najbolji način je ugradnja ležajeva od bronce ili od mesinga.
Postoje alati za ugradnju ležajeva
Screenshot_20200526_223218.jpg
Screenshot_20200526_223401.jpg
Screenshot_20200526_223445.jpg

Ima toga pun internet... To je sve NEM standard.... Samo hrabro...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Obavijest za Marklinaše
:mad:LS tvornica kaže: ne mogu se zamijeniti kotači DC za AC jer bi došlo do oštećenja na vagonima , postoljima i dodatnim komadima na podvozju vagona !!! Ništa od mojih snova :mad:.
Čekaj malo.... to je pis of kejk. Pa to uopće nije problem. DC kotači idu bez problema na AC. Obratno je problem

Ako trebaš rasvjetu vagona onda možeš staviti Viessmann 2polni kupplung. Ja sam ih ugradio iznimno velik broj.
5048dCfxCUK9hXGLM.jpg

AKo na AC trebaš inf. za occupancy I feedback onda križno okreni osovine na postoljima I međusobno spoji klizače postolja.
 

romi

Član foruma
Bok dečki
Kao što sam pretpostavljao bit će raznih komentara i savjeta , da ne bi bilo zabune šaljem vam originalni odgovor na moj upit kod poznatog prodavača Lippe . Kupiti i ovako skupe vagone pa ih onda ići prerađivati mislim da bi to ipak bio preskup sport.No u svakom slučaju hvala na komentarima ,uvijek se nešto novo dozna .
Pozdrav svima .
Guten Tag
vielen Dank für Ihre Anfrage.
Bei LS-Modellen können wir bedauerlicherweise keinen Achsentausch anbieten.
Desweiteren würde man teilweise beim Ausbau der Achsen an den Drehgestellen die Brems- und Generatorenattrappen zu sehr beschädigen.
Schade, dass wir Ihnen hierzu keine beseere Information senden können.
Ihr Modellbahnshop-Lippe Team wünscht Ihnen einen guten Start in die neue Woche.
Volker Koch
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Ac i dc kompatibilnost kotača je abeceda modelarstva - veliki minus za LS models. Također u klubu, u kojem sam malo gledao i TV (ton je bio razgovor modelara) sam načuo o sjaju i bijedi ACME-a: u setu Mostar-Dalmacija ima šlampavosti.... Kasnije sam primetil u klubu dvije stvari, TV je bio ugašen, limenka pive bila u ruci (od dede 442 člankonožca) a ton i dalje razgovor prisutnih članova.... ugašena tema kluba vatrogasnim mjerama, tako je SOE krepal iliti crk’o.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Na danasnji dan je 1961, prestao zaobracati voz , naziva SIMPLON-ORIJENT express , koji
je imao relaciju Paris-Milano-Beograd- Istanbul (sa kursnim kolima za Atinu).
Umesto njega je uveden DIREKT ORIJENT express , Pariz - Atina.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Joj trebalo je biti članonožac, dolazi ju klub jer je član i ima noge da tamo dodje (doping je auto kojeg parkira u obližnjoj garaži).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh