Ostale teretne kompozicije/vagoni u filmu "Tausend-Tonnen-Treck: ein Güterwagen durch Europa"(1975.)

Davor

Veteran foruma
Jedan od "glavnih junaka" filma je DB Gbs sa žutim logom. Osim toga, pojavljuju se i dva teretna voza interesantnog sastava. Jedan sa 661 čeka ukrštanje a drugi se sa 441 mimoilazi negde na putu za Zagreb. Mislim da se i iza 441 pojavljuje onaj "vinski" vagon.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Onaj DB Gbs "Otto" vagon sa žutim slovom "O" po stranama je prisutan takoreći u svim kadrovima po YU počevši od Đevđelije pa sve do Jesenice.

PS: Märklin ima model DB Gbs254 sa datumom revizije iz 1972 godine, kat. broj: 47329. Većina prodavca nude i DC točkove: E700580.
DB Gbs254 - Märklin 47329.JPG
Photo: eBay
.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da, jer su baš taj »reklamni« vagon pratili sa kamerom. Imam i njegovu sliku negdje na mom računalu, ali nažalost kao svaki kraj tjedna nisam kod kuće.

A Märklin-a ne bi nikad uzeo, ne zbog kotača ̸ točkova, nego zbog toga jer su (pretpostavljam svi) vagoni previsoki.
 

Davor

Veteran foruma
U teretnom vozu sa 661 pojavuljuju se tri strana Gbs - a.

upload_2016-10-1_16-33-17.png


upload_2016-10-1_16-33-50.png

Slovin utovara svoja vina u mađarski vagon.
upload_2016-10-1_16-38-6.png

Vagoni za prevoz životinja.
upload_2016-10-1_16-39-53.png
 

Davor

Veteran foruma
Teško je odgonetnuti čiji su bili vagoni za prevoz životinja.
Meni se nekako čini prihvatljivim da model bude Roco 66874.
roco-66874-kleinviehwagen-db-spur-h0_p1.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
.
U toj kompozicija sa vagonima za životinje (kadar: 14:51) se vide jedanaest vagona (ispravite me ako grešim):

01a.  teretni prema Beogradu.jpg

PS: koja je oznaka bila u JŽ za vagone namenjene prevozu životinja?
.
 

Davor

Veteran foruma
Nisam siguran da je JŽ imao specijalizovane vagone za prevoz životinja. Znam sigurno da su za transport životinja koristili obična G kola sa ventilacionim otvorima. Tako su npr. prevoženi konji iz Vojvodine u Italiju.
Mislim da su vagoni 3,4,5,7,8,9 vlasništvo stranih uprava.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Dugo sam odbacivao tu ideju, ali sada ne sumnjam više – imali smo ex- DB Hbes vagone:

roco-66874-kleinviehwagen-db-spur-h0_p1.jpg

polovne je nabavilo ŽTP Sarajevo oko g. 1970, a nabavilo je 16 Hbes-z i 36 Hbes vagona. Na žalost su već prije 1980 g. bili prerađeni u "kratke" Gbs, kasnije Gkks vagone:

1439012.jpg
http://www.toppsmagic.dk/igauic/u72jz/721439012.htm

Do sada nisam pronašao nijedne fotografije još neprerađenog JŽ Hbes vagona.
 
Last edited:

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh