Pafawag/Goša X: Am, ABm, ARm, Bm i Bcm vagoni te pripadajući službeni Ds

damir661

Veteran foruma
Jedna od fotki ABm u inostranstvu
dso037-22.jpg

Bretten Nemačka 20.6.1981. ABm
JZ Zug Bretten 20.6.81 - Copy.jpg

Jugoslavija express 1980. očigledno beogradski Bcm sa Wegman postoljima
DSC01210.JPG
 

nik

Veteran foruma
1964. godina (lijevo je Goša X u tamnozelenoj boji).
image.php

http://www.historyphotos.org/galleries/german-railroad-photos-1964-2
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jeste bacali metar preko krova? :eek::eek::eek: Hvala za slike iz Lipika u svakom slućaju ;)
 

nik

Veteran foruma
Jeste bacali metar preko krova? :eek::eek::eek: Hvala za slike iz Lipika u svakom slućaju ;)
Da. Time se dobio opseg krovnog luka od žljeba do žljeba. Dražen je sa druge strane vagona bio na lojtri i držao kraj metra na žljebu.
IMG_1754.JPG
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da. Time se dobio opseg krovnog luka od žljeba do žljeba. Dražen je sa druge strane vagona bio na lojtri i držao kraj metra na žljebu.
View attachment 64238
Potrebne mjere i kontura krova mogu se izvući dobrom izmjerom čela vagona (ukalkurirajući bočno suženje vagona), ovako nema potrebe prebacivati metar preko krova.
 

nik

Veteran foruma
Potrebne mjere i kontura krova mogu se izvući dobrom izmjerom čela vagona (ukalkurirajući bočno suženje vagona), ovako nema potrebe prebacivati metar preko krova.
Opseg krova dobro dođe za kontrolu rezultata dobijenog na drugi način.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Opseg krova dobro dođe za kontrolu rezultata dobijenog na drugi način.
Kod ovih X vagona olakotna je okolnost što je visina konstantna duž čitavog vagona, od čela do čela.
 

nik

Veteran foruma
Kod ovih X vagona olakotna je okolnost što je visina konstantna duž čitavog vagona, od čela do čela.
Da a odzračnici cu, koliko vidim, isti kao na Y vagonima; jedino ih treba točno bočno pozicionirati u odnosu na uzdužnu os vagona (to nimo mogli izmjeriti u Lipiku).
 

nik

Veteran foruma
Za sada su mi odstupanjanja izmjerenog i onog iz nacrta u rasponu od 5 do 10mm.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Nik, ali ova slika izmjere mi ne odgovara, po izmjeri ima deset odjeljaka, dakle fali jedan drugog razreda, osim ako nije prerađen iz A vagona ili ...
 

nik

Veteran foruma
Nik, ali ova slika izmjere mi ne odgovara, po izmjeri ima deset odjeljaka, dakle fali jedan drugog razreda, osim ako nije prerađen iz A vagona ili ...
Ako misliš na ovaj crni nacrt iscrtan zelenim to je sa DSO foruma a koristan mi je samo jer na njemu imam naznačenu ukupnu visinu vagona što nemam na bijelom nacrtu sa početka ove teme.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh