Pejc - kolekcija železničkih modela!

Pejc

Veteran foruma
jedva čekam da - voze po MAKETI!
I ja :)

Sve sam se uzdržavao od komentara za Angry birds, ali sad mi je laknulo. :D
Generalno, grafiteri manje - više izbegavaju cisterne pa je na njima tipičniji weathering nastao delovanjem hemikalija, atmosferskih uticaja, sunca... Za taj deo posla sve pohvale. ;)
Hvala Davore :)
Od sad bez ustručavanja što se komentara tiče. Da ne želim da čujem komentare, sviđali se oni meni ili ne, ne bih ni postavljao fotografije na forumu ;)
 

Pejc

Veteran foruma
Probaj sa malo većim pritiskom (22-25 možda) držeći pištoljčić na veću daljinu od modela, tako bi trebao izbeći ono tačkasto špricanje.
.
Znao sam da me zbog toga pitaš :) Tek se upoznajem sa Vallejo acrilic bojama pa se dešava da brže nego što treba osuše na igli airbrush-a i prave tu komplikaciju sa prskanjem. Kod weatheringa pištolj držim na razdaljini od 15-20cm.
 

Pejc

Veteran foruma
Ovo već prelazi u profesionalizam! :aplauz:
Koliko vremena si potrošio na postarivanju ove lokse, Pejc?
.
Hvala lepo Mon :pozdrav:
Potrosio sam oko pola sata. Sad je sve mnogo lakse kad na trzistu mozemo da nadjemo sredstva koju su namenjena bas za postarivanje i prljanje. Ja koristim Vallejo Engine i Weathering paletu dodataka.
Ovo nije u 1/87 ali cisto da vidite sta sve lagano i brzo moze da se postigne tim sredstvima...

IMG_4358.JPG

IMG_4355.JPG

IMG_4343.JPG

IMG_4332.JPG

IMG_4326.JPG
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Hvala lepo Mon :pozdrav:
Potrosio sam oko pola sata. Sad je sve mnogo lakse kad na trzistu mozemo da nadjemo sredstva koju su namenjena bas za postarivanje i prljanje. Ja koristim Vallejo Engine i Weathering paletu dodataka.
Ovo nije u 1/87 ali cisto da vidite sta sve lagano i brzo moze da se postigne tim sredstvima...

View attachment 93231

View attachment 93232

View attachment 93233

View attachment 93234

View attachment 93235
Kako je ovo dobro.... ovo odmah treba staviti u temu Weathering... ima neka uputa i materijali koji se koriste?
 

Pejc

Veteran foruma
Kako je ovo dobro.... ovo odmah treba staviti u temu Weathering... ima neka uputa i materijali koji se koriste?
Hvala lepo kolega :)
Od pomocnih sredstava koristim sledece (sve je Vallejo):
-Engine Grime Weathering Effects
-European Mud Weathering Effects
-Fuel Stains Weathering Effects
-Moss and Lichen Weathering Effects
-Oil Stains Weathering Effects

Engine Grime Weathering Effects.jpg

Fuel Stains Weathering Effects.jpg

Oil Stains Weathering Effects.jpg

European Mud Weathering Effects.jpg

Moss and Lichen Weathering Effects.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh